IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
NSU 251 OSL
Autor Wiadomość
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Mój motocykl wyprodukowano jeszcze w 38 roku, więc raczej ten scięty tłumik nie występował. Np "prawdziwek" z Suchedniowa ma typową rybkę. Natomiast tłumik wojskowy z 39 roku ten który sprzedałem miał dziurki na wylot, moim zdaniem nie było sensu tego łatać, bo jaką miałem gwarancję, że nie wyjdą następne. Ktoś to kupił odmnie na alledrogo za całkiem fajne pieniądze, ale pewnie po zakupie podzielił moje wnioski mimo, że oczywiście wiedział co bierze i wystawił to sito znowum na aukcję.

Zapamiętam, żeby następnym razem kupić czeską rybkę. Dziękuję za opinie.
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 07 Lut, 2014   

Kolejny sukces moralny.


 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Lut, 2014   

Kawał "grzmota", jeszcze jak byś Suchy dał nam go posłuchać... :]
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 07 Lut, 2014   

Jak będzie okazja to Tybuszu siądziesz na nim. :hmm:

Jak następnym razem będę latał i się uda to nagram. Jednak ostanio Nesio chodzi bardzo kulturalnie na nowym tłumiku, nie ma porównania. Uprzednio jak w mieszkaniu włączałem silnik to rodzina z dołu do mnie domofonem dzwoniła, że im się lampa kołysze. Faktycznie odgłosy pracującego nad głową Nesa brzmią tak jakby ktoś po górze czołgiem jeździł. Jednak sam w sobie odgłos Nesa nie brzmi jakoś szczególnie, nie to co Junak, który odgłosem bije wszytko. :chillout:

Poza tym Nesio się o wiele badziej podoba mojej mamie, która stwierdziła, jest zgrabny lekki i ładny. Nie to co Junak - wielki, ciężki, ociężały z wielkim pękatym bakiem jak cysterną. ;D
 
 
 
rastuch


Motocykl: MZ
Posty: 163
Skąd: Poznań/Koło
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

Suchy, Gratuluje. Nie szkoda Ci było wyganiać go na te sól?
_________________
[MZ ES 250/2] [IWL BERLIN] [NSU 201 ZDB] [MZ ES 250/1] + inne
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

U mnie na ulicy piaskarko-piaskarki nie wjeżdzają. :hmm:
 
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

A nawet jeśli by wjeżdżały, to przecież nie po to tyle czasu składa się sprzęt, żeby czekać jeszcze pół roku z jazdą próbną. Rastuch chyba o tym zapomniał, że to zawsze ciągnie, bez względu na aurę.

Suchy nic tylko pogratulować, ładny sprzęt. Przypomina mi dziadkowe enesiaki ze starych zdjęć.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

Otóż to. Niestety jestem człowiekiem badzo niecierpliwym, a doprowadzenie Nesa do tego stanu, malowanie, szlifowanie, polerowanie, składanie, ogarnianie tych 1001 wszytkich pierdołek kosztowało mnie morze cierpliwości. Oczywiście masę rzeczy tam jeszcze trzeba zrobić, kupić, skompletować, albo są pomontowane atrapy, do czasu aż kupię oryginały. Ale nie przeszkadza to w pojeżdzeniu. Poza tym kompletowanie motocykla to jest sprawa na lata.
Ostatnio zmieniony przez Suchy Pon 10 Lut, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rastuch


Motocykl: MZ
Posty: 163
Skąd: Poznań/Koło
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

jeż, Fakt - masz rację :)
_________________
[MZ ES 250/2] [IWL BERLIN] [NSU 201 ZDB] [MZ ES 250/1] + inne
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014   

Wczoraj trochę polatałem i na progach zwalniających na prawdę muszę zwalaniać, bo... -inaczej podstawka tylna się obrywa. :] Ale ludzie co mnie widzą mają niektórzy większego banana na twarzy niż ja. xD
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 10 Lut, 2014   

Suchy gratulacje. Na zdjęciach wygląda to nieźle. Czym prędzej załóż jednak osłony łańcuchów bo w końcu dojdzie do nieszczęścia! ;(

P.S. może morze cierpliwości? ;)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 10 Lut, 2014   

Dziękuję za gratulacje. Nie bój się Spikerze, przed przeglądem wieczystym będę musiał załozyć dekielek, na razie tylko wciągnął mi niepotrzebny sznurek z kurtki roboczej i kawałek sznurówki, ale że jeżdzę w wysokich butach, to może bez dalszych strat w ludzich się obędzie. Chyba już Nesiowi wystaczy, że przez niego straciłem paznokieć u nogi, ale odrasta powoli. :hmm:

Poza tym zostawiłem oryginalne logo po obu stronach, może nie wygląda przesadnie szpanersko dla gapiów, ale myślę, że fajnie zachować takiego prawdziwka na baku, zbiornik też ma oryginalny chrom, nad wyraz dobrze zachowany jak na 70 lat, więc szkoda (kasy :D ) taki bak odnawiać.
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Więc co komisja Suchycerewicza ustaliła. Po wyjęciu kluczyka kontrolka nie gasła, aku się wyładowywał. Ustalono, że wyjście z regela ma przebicie na masę, mimo, że jak silnik chodzi to ładuje. To był zamach! Winnym odesłano prądnicę z reklamacją i niech się męczą.
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

A kto kazał odłączać akumulator podczas pracy silnika. Nie wolno tak sprawdzać ładowania przy elektroniku. :]
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Spokojnie, ładowanie sprawdzałem na podstawie świecenia się żarówki przedniej i na podstawie ile było prądu w aku po jeździe. Poza tym jako ciekawostkę fabryka przewiduje pracę silnika gdy cały prąd idzie na instalację pomijając aku. Jest w tym celu przełącznik na prądnicy, z którego oczywiście nie korzystałem bo po co.
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Suchy napisał/a:
fabryka przewiduje pracę silnika gdy cały prąd idzie na instalację pomijając aku

W Iżu też, ale przy mechanicznym reglerze.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Niech będzie, ale jak już jesteśmy przy rozwalaniu elektorników, to kiedyś jechałem do Krakowa i padł mi akuś żelowy. Cewka była butelkowa, nie dało rady zapalić, więc zapaliłem gdzieś w chałupie z prostownika 12V i heja do domu. Akumulator był już dawno martwy, żarówki poszły z dymem, ale cewka nie przepaliła się i elektorniczny regulator firmy Lantis również wytrzymał i chodzi do tej pory. :mrgreen:
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 22 Maj, 2014   

Ostatnio okazało się, że 70 letnia korkowa tulejka w kraniku nie trzyma moczu. Więc postanowiłem takową dorobić. Wiem, że nieprecyzyjnie, ale trochę to miekkie i sprawa i tak pęcznieje teraz w benzynce. Jak dalej będzie ciekło to będe dorabiał do skutku.

Moja polityka wobec komletowania Nesa polega na montowaniu atrap, do czasu znalezienia oryginałka. ( Pomimo, że sa tacy którzy mnie ganią za to że od razu nie kupuję replik).
Ostanio trafiłem orginalną podstawkę, zanim ją dam do proszku to warto trochę nadspawać końcówki. Ale generlanie nie jest źle. Jednak jest ona trochę krótsza niż podstawki z których mam wymiary. Natomiast długość poprzeczki się zgadza. A mierzyłem np z NSU 201. Ale dzięki temu, że jest krótsza to lepiej leży w błotniku. Dla porównania z moją produkcją.
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 23 Maj, 2014   

Zupełnie nie rozumiem polityki debatowania o zawiłościach uszczelnienia korkowego kranika Everbest na forum Iżowym ... i zupełnego milczenia o jakichkolwiek postępach na forum enesowym.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pią 23 Maj, 2014   

Spiker napisał/a:
Zupełnie nie rozumiem polityki debatowania o zawiłościach uszczelnienia korkowego kranika Everbest na forum Iżowym ... i zupełnego milczenia o jakichkolwiek postępach na forum enesowym.


A bo tu fajniejsi ludzie są ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna