IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Woschod a Simson
Autor Wiadomość
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   Re: Woschod a Simson w 1993 roku.

[quote="Maciej"]
Suchy napisał/a:
W 1991 roku kupiłem nowego Poloneza za 45mln. Po sporej przecenie, bo krótko potem wprowadzono model Caro. Gdzieś chyba mam jeszcze fakturę, bo to był mój pierwszy nowy wóz

Strasznie mnie zaciekawiła ta sprawa. Załóżmy, że w 1991 zarabiało się 2 mln miesięcznie, czyli taki Poldek kostował około dwuletnie zarobki.

Tu jest film z giełdy w 1989 roku, za Poldka na wolnym rynku śpiewali ok 3,5 tys. $, a wiem, że w tym roku zarabiało się ok 30 $ miesięcznie.

Czyli ok 10 lat trzeba było zapier... żeby kupić Poloneza. Ale jak widac wraz z nastaniem kapitalizmu cena Poldka spadła relatywnie do zarobków 5 krotnie.
 
 
 
tofman


Motocykl: Planeta
Posty: 280
Skąd: Stryków
Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   Re: Woschod a Simson w 1993 roku.

Maciej napisał/a:
W 1991 roku kupiłem nowego Poloneza za 45mln. Po sporej przecenie, bo krótko potem wprowadzono model Caro. Gdzieś chyba mam jeszcze fakturę, bo to był mój pierwszy nowy wóz.

Pamiętam, ze rowniez w 91 roku rodzice kupili przejsciówke poloneza za 52 mln. Pamietam, bo poszla na to również kasiorka z mojej komunii. Wczesniejszego Poloneza w 81 roku dostali za wpłaty na ksiazeczkę, a ze tata byl kierownikiem w GSie to mu przysługiwał. I to były czasy! ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Simson SR-2
Może nie motocykl, ale...
luKi_2 Pozostałe 10 Wto 11 Paź, 2011
luKi_2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna