IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Saroléa 48AS
Autor Wiadomość
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012   Re: Saroléa 48AS

Cześć. Pierwsze co to gratuluję Ci kolejnej pary kół, ładnych kół :)
mcfrag napisał/a:
...Saroléa 48AS to motocykl belgijski. Wyprodukowano ich niewiele, razem z wersją ASL (L jak Lux, czyli miękki tył na suwaku) powstało tylko ok 4000szt...
Czyli obrót o 180° z bloku wschodniego na zachodni. W ten sposób otwierają się nowe znajomości i kontakty, być może w pozyskaniu kolejnej pary kół (być może jeszcze cenniejszej), wiem to po swoim przykładzie szukając części do 49-tki przywlokłem 350-tkę. Jeśli chodzi o kontakty to zapytam czy znalazłeś jakąś "encyklopedię" w postaci ludzi, forum albo na razie błąkasz się po omacku w szukaniu informacji.
mcfrag napisał/a:
Czuję, że właśnie rozpoczyna się fajna historia! :)
Masz rację. Każdy "nowy" motocykl w garażu jest fajną historią, zabawą i dociekaniem, czy aby te dwie śrubki tu powinny być ;)
jarcco napisał/a:
Jeśli to w rzeczywistości wygląda tak dobrze jak na fotografii, to masz remont lakierniczy za sobą. :)
Zdjęcia zdjęciami, a lata latami. Wszystkiego się nie da uratować, miałem przyjemność pooglądania sobie tego motocykla w Łodzi i tak wesoło to raczej nie było z powłoką lakierniczą.
mcfrag napisał/a:
...Wracając do Sarolei - podjąłem ostateczną decyzję. Ten remont zacznę od dokompletowania motocykla i uruchomienia silnika, a jeżeli będzie trzeba - od doprowadzenia go do pełnej sprawności. Nadwoziem i resztą prac zajmę się dopiero wtedy, gdy motocykl doprowadzę do pełnej mobilności drogowej.
Wyczułem tu pewien pośpiech, czyżby były szykowane jakieś zmiany w "żółtych sprawach".

mcfrag napisał/a:
...Stanie się to wtedy, gdy z "kanału" zjedzie mi sztywniak. Inaczej nie mogę, garaż to zbyt mała przestrzeń na remonty symultaniczne.

Po tych słowach i zdjęciu odniosłem wrażenie, że masz regały na motocykle :mrgreen:
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 24 Paź, 2012   

fred8012 napisał/a:
Czyli obrót o 180° z bloku wschodniego na zachodni.

Powiedziałbym, że to przeskok z niemieckiej szkoły budowania motocykli do angielskiej.

fred8012 napisał/a:
zapytam czy znalazłeś jakąś "encyklopedię" w postaci ludzi, forum albo na razie błąkasz się po omacku w szukaniu informacji.

Jasne, powoli zaczynam łapać kontakty. Są pierwsze efekty - dzięki temu udało mi się m.in. zrekonstruować parę brakujących drobiazgów i powiększyć stan posiadania literatury dotyczącej mojego modelu.

fred8012 napisał/a:
miałem przyjemność pooglądania sobie tego motocykla w Łodzi i tak wesoło to raczej nie było z powłoką lakierniczą.

E, nie ma dramatu. Na szczęście to tylko względnie niewielkie ubytki w lakierze, blacha jest bardzo zdrowa a to jednak zdecydowanie ważniejsze niż powłoka malarska, o którą zresztą zawalczę. Remont w stylu "cukierek, lepszy niż z fabryki" jakoś mi nie w głowie.

fred8012 napisał/a:
Wyczułem tu pewien pośpiech, czyżby były szykowane jakieś zmiany w "żółtych sprawach".

Jeżeli chodzi o Saro, to absolutnie nie ma żadnego pospiechu. W przypadku 350 - owszem, już najwyższy czas zamknąć ten temat. Raz, że to wstyd, że tyle się z nim ociągam a dwa, że jeżeli nie uda mi się zrobić tego teraz, to pewnie i przez zimę się nie zmuszę. ;)

fred8012 napisał/a:
Po tych słowach i zdjęciu odniosłem wrażenie, że masz regały na motocykle

Mam zwykły mały garaż i za dużo w nim złomu. Kupując Saroleę przekroczyłem masę krytyczną i chcąc nie chcąc, wkrótce będę zmuszony podjąć radykalne działania w tej kwestii.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 24 Paź, 2012   

mcfrag napisał/a:
wkrótce będę zmuszony podjąć radykalne działania w tej kwestii


Słusznie - czas skończyć z tymi Iżami.
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 24 Paź, 2012   

Judasz!!

:statler:
_________________
Iż49
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sro 24 Paź, 2012   

Oj tam. iże są dobre do wypadków. Gaca cos o tym wie! :lmao:
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   

A może mcfrag dokupi dwa garaże, a wy siejecie wrogą propagandę.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 30 Paź, 2012   

Gratuluję zakupu i życzę udanej odbudowy oraz uruchomienia no i oczywiście wycieczki może np. do jego rodzinnego kraju.

Ale i tak każdy wie że Junak najlepszy jest! :mrgreen:
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Mikołajkowe pozdrowienia od Dolnoślązaków :D
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

O! jeździ!
_________________
jarcco
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 720
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Ale maleńki ten motocykl, jak motorower wygląda.
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Nie motocykl mały, tylko kolega na motocyklu jest DUŻY! :)
_________________
jarcco
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

grigorius napisał/a:
Ale maleńki ten motocykl, jak motorower wygląda

Pod tybuszem wszystko tak wygląda, zwlaszcza, gdy fotkę robi mu drągal trzymający aparat na wysokości 2m. :)

Prawda jest taka, że Saro ma gabaryty i rozstaw osi Iża-49, choć jest od niego zbudowana trochę delikatniej. Waży 125kg, czyli mniej więcej tyle, co 49 bez jednego wydechu, wahacza, suwaków, tylnego fotela, puszki prądów, filtra powietrza, bocznej nóżki, pałąków bagażnika itd. To typowy rozmiar europejski. Mój rozmiar!
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

A ja się pytam co dalej, jakie są dalsze losy tego turystyka?
_________________
jarcco
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

Cóż, wiele się raczej nie zdarzyło. Przybyło parę gumek i drobiazgów, dokompletowałem brakujące, bardzo fajne wizualnie śruby i nakrętki nadwozia, no i najważniejsze - motocykl został wpisany do ewidencji CEPiK. :)

Mniej więcej rok temu wstawiłem Saro na stół operacyjny i... i to by było na tyle. Nie mam w tej kwestii w ogóle ciśnienia i w najbliższej przyszłości nie przewiduję żadnych ruchów remontowych. Szczerze mówiąc wątpię, że w przyszłym roku się nią zajmę - tyle jest innych, ciekawszych rzeczy do zrobienia...
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

Zważywszy na fakt że minęły już od prezentacji przeszło dwa lata, to słowa: nie mam w tej kwestii w ogóle ciśnienia znajdują w pełni pokrycie. Przyznaję że podejrzewałem bardziej już ukończony remont i brak chęci "prezentacji światu" swego dzieła lub zmianę właściciela. Czyli nie mamy raczej szansy zobaczyć Twojej Sorelki na długich dystansach?

mcfrag napisał/a:
tyle jest innych, ciekawszych rzeczy do zrobienia...

Czy to oznacza że już tylko jeździsz? Nie wierzę że można wytrzymać bez zepsucia jakiegoś ciekawego mechanizmu własnymi rękami. :)

Pozostaje mi pogratulować uzyskania uprawnień do poruszania się motocyklem po drogach, czyli jest sprawny. A to też niemało!
_________________
jarcco
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

jarcco napisał/a:
Pozostaje mi pogratulować uzyskania uprawnień do poruszania się motocyklem po drogach, czyli jest sprawny. A to też niemało!

Posiadanie tablic rejestracyjnych nie jest jednoznaczne ze sprawnością pojazdu. Można było o tym usłyszeć w mediach jakiś czas temu odnośnie tablic próbnych, bez których nie można pojechać na pierwszy przegląd zabytkiem czy sprowadzanym z zagranicy pojazdem. Mówili o tym, że wiele z tych pojazdów nie spełnia podstawowych wymagań sprawnościowych, a mając tablice próbne jesteśmy warunkowo dopuszczeni do ruchu. Wielokrotnie było tak, że niesprawny pojazd na czerwonych tablicach powodował kolizje lub groźniejsze wypadki. Jak to u nas, prawo jest prawem, ale jego zmiany nie zawsze idzie z funkcjonalnością.

Reasumując. Na przeglądach (głównie aut) trzepią nas na ścieżce diagnostycznej i wyłapują najdrobniejsze usterki by nie podbić przeglądu, a w praktyce urzędy komunikacyjne wydając "czerwone" blachy bez wiedzy o stanie pojazdu wyraża zgodę na legalne poruszanie się po drogach publicznych, bo nie każdy kierowca po przykręceniu tablic jedzie bezpośrednio do stacji diagnostycznej.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

Mając żółte blachy za stan techniczny odpowiada właściciel pojazdu. Zresztą, aby takową tablicę dostać trzeba przecież przejść bardzo szczegółowe badanie techniczne!
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1794
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

Badanie techniczne pojazdu zabytkowego nazywa się fachowo badaniem zgodności pojazdu zabytkowego i nie ma ono na celu potwierdzenie sprawności technicznej pojazdu w dzisiejszych kryteriach, bo co np, jeżeli pojazd nie ma seryjnie np hamulca, światła stop i wogóle ma oświetlenie karbidowe. Dlatego do tego badania nie są potrzebne żadne czerwone tablice, jeżeli jakieś cepy na SKP takiej oczekują to robią to bez podstawy prawnej. Chyba, że ktoś mi taką podstawę pokaże to wtedy przyznam mu rację.
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

Suchy napisał/a:
bo co np, jeżeli pojazd nie ma seryjnie np hamulca, światła stop i wogóle ma oświetlenie karbidowe.

Może wówczas diagnosta nie dopuścić do ruchu takiego pojazdu lub znacząco ograniczyć możliwość poruszania się takim pojazdem np. do własnego podwórka. :)
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

Ja tam tu widzę żółty a nie czerwony. Wątpliwości rozwiał nickeledon, chyba nie ma sensu budować kolejnego wątku o tablicach...
_________________
jarcco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna