IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Planeta] Planeta 5 z 1997r.
Autor Wiadomość


Posty: 0
Wysłany: Nie 04 Cze, 2006   [Planeta] Planeta 5 z 1997r.

Dwa dni temu kupiłem iża, świetna maszynka Iż Planeta-5 z 1997 roku. Przebieg 720km, pierwasza rejestracja 1999. Chciałbym się czegoś dowiedzieć o tym pojeździe, gdyż to mój pierwszy motocykl i już na nego zachorowałem! Cudeńko, powoli go docieram i chcę, żeby mi służył jak najdłużej.

Pomożecie? Na razie jestem typowym laikiem i nie chce zepsuć tak pięknej maszyny. Z góry dziękuje.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 04 Cze, 2006   

Myślę, że mało kto z nas ma coś takiego. Proponuję pytać o konkrety jak ci się coś popsuje :D

Szerokiej Drogi oczywiście!
 
 
Voron


Motocykl: Iż-56
Posty: 124
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Wto 13 Cze, 2006   

Nikt tu nie ma takowego sprzętu, każdy interesuje sie zabytkowymi iżami. Poza tym w Polsce mało jeździ iży produkcji nowoczesnej.

Jeśli nie mozesz znaleźć informacji na jego temat, zawsze mozesz go sprzedać i kupić 49 albo 56. :)
_________________
Iż 56 1958r, Yamaha xv 1600
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 13 Cze, 2006   

A ja to nawet bym takiego sobie chętnie kupił (gdybym miał fundusze :lol: )

W końcu to niezła moc, tarczowy hamulec i pewnie niezawodność nie gorsza od 56. A, że może brzydszy? to tylko kwestia gustu. Mnie się podoba. Nic bym nie przerabiał, może lakierowanie na jakiś metalik i lepsze opony.
 
 
WILKOLAK


Motocykl: Planeta
Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

od 1990 roku mam planete 5 i poza tym ze jezdze nim kiedy tylko sie nadazy okazja-60 tysiecy na zegarze i poza wymiana pierscieni tlokowych nic powaznego sie nie dzieje-bez remontu silnika bez jakichs kolwiek wiekszych przygod- tylko to co bierzace trzeba zrobic. najlepszy teren do jazdy to szutry i drogi malo utwardzone tam spisuje sie najlepiej- jazda z predkoscia 70 na godzine po lace czy tez jakims zatrawionym kawalku to frajda a kaluze prawie do kolan to nie przeszkoda- wiele razy przez rzeke przejezdzalem i nic :thumbup: pare razy przed policja dyla dawalem (brak jeszcze prawka i lat jeszcze nie mialem)to i kartoflisko w poprzek po rzadkach nie bylo problemu -ulazy stawaly -polonezami nie probowali jak t-34 idzie po gruncie tylko troche ciezki jest przy jakims skoku bo dobija do samej ziemi !!! Jazda po asfalcie to do 80 jest w miare spoko puzniej zaczyna bezwladnosc dzialac i zaczyna wszystko drżec wiec trzega miec wszystko dobrze podokrecane-predkosc max jaka jechalem to prawie 150 na godzinke ale nie polecam takiej jazdy szkoda silnika i 5 biegu brakuje.
mam tez iza 49-ego z 51 roku i silnik od iza 350 :mrgreen: policyjna warsje 49 z tylem junaka :puppyeyes: pozdrawiam
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 11 Sty, 2015   

Wilkołak, a gdzie kupiłeś Twoją nową Planetę?
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

Pod koniec lat 90-tych w solnym mieście Inowrocławiu prowadzono sprzedaż nowoczesnych iży. Niestety nie pamiętam jaki to był model. Pamiętam tylko badziewiarskie połączenie Iż-a z Jawą (TS). Te wystające wszędzie kabelki, fuszeranckie spawy i ogólnie tandetny montaż nie wywołały wówczas u mnie zachwytu. Również i ojciec mimo, że zna i ceni markę, na widok prezentowanego towaru debatował nad tzw. "upadkiem obyczajów".

Ówczesna cena (o ile dobrze pamiętam) oscylowała około 3000 zł.
 
 
 
strazak-84


Motocykl: Planeta
Posty: 12
Skąd: Radziwiłłów Maz.
Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

Panowie nie chce zasmiecac forum nowymi pytaniami, a mianowicie mam pytanie dla znawców iza. Do którego roku były produkowane ize planety 5? Wiem że od 1988 roku były produkowane, od 2000 roku były produkowane yunkery, a co z planetami już ich nie produkowano? Spotkałem na różnych aukcjach ize planety5 do 1998 rok, po 2000 roku nic nie spotakalem. Proszę o jakiejś informacje bo jest mi to bardzo potrzebne.
 
 
markamin


Motocykl: Jupiter
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 18 Mar, 2016   

Strażak poczytaj sobie (chyba ze już czytałeś) "wielka wyprawa" z Ewanem McGregorem i Charlym Boormanem. Tam jeden z uczestników zapierdzielał przez pół Mongolii na Planecie :lmao: . Nazwali sprzeta Czerwonym Diabłem ;P . Mieli jakieś awarie ale dawał radę. Tak że nie sprzedawaj tylko ciesz się że masz i w drogę. Myślę że jak zatrybisz to będą następne pewnie starsze. Uważam że Iż nawet ten po pierestrojce jest w wyższej lidze jeżeli chodzi o wykonanie i materiały niż dniepr a nawet ural. Też mam dwa iże młodsze, jeden to jupiter 5 pomału czekają na swoją kolej. A ile radości jak sie uda coś zrobic samemu. To tyle. A ci co piszą ze nikt tu nie ma takowego sprzetu to pewnie zazdroszczą.
 
 
strazak-84


Motocykl: Planeta
Posty: 12
Skąd: Radziwiłłów Maz.
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Nawet nie myślę o sprzedaży. Potrzebowalem motocykla z koszem i nie chciałem weterana, tylko coś nowszego i dla tego wybór padł na iza planetę 5. Kupiłem jego jakiś czas temu, rok prdukcji 1989, odrestaurowałem, tylko jest z nim problem a mianowicie chodził trochę z rąk do rąk i nie ma ciągłości umów (jest tablica, paszport białoruski, numery itd zgodne z motocyklem) i chce założyć sprawę o zasiedzenie mienia ruchomego, mam go ponad trzy lata więc nie powinno być problemu i teraz zastanawiam się czy np. zarejestrować go na unikat, zabytek itp. tylko problem z tym że nigdzie nie mogę znaleźć informacji do którego roku były produkowane te motocykle. Znalazłem tylko informacje że był produkowany od 1988 i że od 2000 roku w fabryce w izewsku były produkowane ize yunkery. Motor ma 27 lat, tylko że jeszcze musi być minimum 15 lat nie produkowany model.
 
 
markamin


Motocykl: Jupiter
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Pewnie ktoś mądrzejszy w tej materii Ci podpowie. Ale myślę że model i rocznik to ani unikat ani zabytek. Ja bym kupił drugiego z papiórami, poprzekładał co trzeba i lepsze i jazda.
 
 
strazak-84


Motocykl: Planeta
Posty: 12
Skąd: Radziwiłłów Maz.
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Zobaczymy jak to wyjdzie, rozmawiałem z rzeczoznawcą i powiedział żeby rejestrować na unikat bo mało tego jest w wersji z koszem w Polsce. Tylko tak jak pisałem ma 27 lat czyli tu spełnia kryteria i teraz pytanie czy 15 lat już go nie produkują? Bo to drugie z kryterii
 
 
WILKOLAK


Motocykl: Planeta
Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 26 Mar, 2016   

Planete 5 jako model kitajce produkowali do 2008 później zmiana silnika na 234 cm w czterosówie 19 koników 5 biegów i łańcuch po lewej stronie( nazwy silnika i model nie pamiętam) i nazwali Planeta 7 - wygląd ten sam tylko silnik inny . Częsci do P5 dalej produkuja lecz nie są dobrej jakości.(wiedza zasiegnięta z internetu)
_________________
PLANETA 5
 
 
strazak-84


Motocykl: Planeta
Posty: 12
Skąd: Radziwiłłów Maz.
Wysłany: Pon 28 Mar, 2016   

To bedzie problem z rejestracja na zabytek lub unikat, jak model produkowany do 2008 to nie spelnia kryteriow.
 
 
WILKOLAK


Motocykl: Planeta
Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Mar, 2016   

Przez wiele lat obserwowałem sprzedaż P5 doliczyłem sie 34 sztuk w tym 11 z koszem,2 zarejestrowane jako Jawa 350.Nie wiem co z nimi dalej.
Osobiście mam 2 i zapewne jest wielu takich co ma je od lat i użytkuje.
Też przerabialem twoj temat i to bylo walenie głową w betonowy mór bez kasku.
Odpuscilem. Czekam na odpowiedni czas i moze uda sie. Przez 25 lat to tylko pierścienie na tłoku zmienilem 2 razy i łańcuch. A tak to nic nie potrzeba bylo. W krajach rosyjsko języcznych jest tego tysiace w różnym stanie. W polsce jest fama ze to złom i że 2 wiadra bęzyny na 100 pali- u mnie w granicach 4/100 przy spokojnej a ok 6 w warunkach polowych.....pozdrawiam.....
_________________
PLANETA 5
 
 
strazak-84


Motocykl: Planeta
Posty: 12
Skąd: Radziwiłłów Maz.
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

Jak to iz planeta zarejestrowana jako jawa?
 
 
WILKOLAK


Motocykl: Planeta
Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Bo WK i ubezpieczyciele w wykazach nie mieli IŻ Planeta 5 gdyż malo ich ipo wpisaniupojemności wywalalo jawa 350 lub junak a dla Iża 49,56 w systemie bylo IZ-350 teraz sie pozmienialo-kiedys urzad wypelniał kwity a teraz samemu a oni wstukują w system. Taka info.mam od kumpelki z WK jak tam pracowala.
_________________
PLANETA 5
 
 
strazak-84


Motocykl: Planeta
Posty: 12
Skąd: Radziwiłłów Maz.
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

Dzięki wielkie za informację mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie jako znawca tych motocykli. Czy różni się rama od iza jupitera 4 z roku 83 od iza planety 5 z roku 89? Bardzo bym był wdzięczny za informacje.
 
 
strazak-84


Motocykl: Planeta
Posty: 12
Skąd: Radziwiłłów Maz.
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2016   

Jeszcze jedno pytanie gdzie w planecie 5 są nabite numery ramy, oprócz tabliczki znamionowej???
 
 
strazak-84


Motocykl: Planeta
Posty: 12
Skąd: Radziwiłłów Maz.
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2016   

Nikt nie wie gdzie w planecie 5 są nabijane numery ramy???? Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie szukać a być gdzieś muszą :hmm:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Planeta] Kwestja oryginalności części (planeta)
Paszapl09 Ogólne 1 Pią 27 Sty, 2017
Spiker
Brak nowych postów [Planeta] Skąd się wzięła Planeta
Michał Ogólne 5 Sro 29 Lis, 2006
Wojt@s
Brak nowych postów [Planeta] Moja Planeta - chwalę się.. :))
Wafelek Ogólne 23 Sro 27 Gru, 2006
tofman
Brak nowych postów [Planeta] Planeta z Youtube-a
Ciekawy egzemplarz
Spiker Ogólne 2 Pią 12 Lip, 2019
Spiker
Brak nowych postów [P5] Iż Planeta 5
Darkojak Ogólne 4 Nie 05 Wrz, 2010
Felix
Brak nowych postów [Planeta] Planeta 2
czyli Iż-56 na bogato
J.J Ogólne 32 Czw 30 Maj, 2019
Funek2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna