IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] OC dla naszych Iży
Autor Wiadomość
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

No to mnie na jedno OC już złupili :) o kolejne będę walczył.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Fakt, że od dwóch lat była stawka 30 zł, ale teoretycznie trzeba było mieć legitymację. Teraz już nawet nie ma tego pytania w programie polisowym.
 
 
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Z wiedzy którą ja posiadam, to składka w PZU wynosiła 30 zł (była to składka minimalna, według zniżek procentowych wychodziło mniej) za OC dla motocykla powyżej zabytkowego za okazaniem ważnej legitymacji PZM. Składka na 2015 dla motocykla wynosi 27 zł i zgodnie z założeniami, również trzeba okazać (tylko okazać, żadnych skanów, kser) legitymację PZM, ale jeśli komuś się uda bez legitymacji to jego sukces.

Osobiście proponuje próbować i pisać o swoich sukcesach lub porażkach.
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Jaka jest opłata członkowska w PZM-ocie ?
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Nie bardzo mam ochotę kopać się z koniem, ale naprawdę, członkostwo w jakiejkolwiek organizacji nie jest już potrzebne, żeby za OC na motocykl historyczny zapłacić w PZU 27 zł.
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Zapytałem o sens, koszt opłat za znaczek PZM może nie pokryć różnicy
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Właśnie ubezpieczyłem Iża na kolejny rok za 41zł i już mówię jak to wygląda.

Kwotą podstawową ubezpieczenia OC motocykla jest 225zł.

Jeśli nie ma się ukończonego 26 roku życia to dochodzi zwyżka 50%.

Obecnie każdy pojazd powyżej 40 lat dostaje zniżkę 70%, nie trzeba mieć żółtej tablicy i nie trzeba być w żadnym klubie. (oczywiście wyjątek stanowią pojazdy firmowe, nauka jazdy itp)

I do tego dochodzi zwyżka lub zniżka za wypadki. 3 lata bezszkodowej jazdy to 25% zniżki, 4-30%, 5-40%, 6-50%, 7-55%, 8 i więcej -60%.

W zeszłym roku zapłaciłem 71zł, czyli 225zł*1,5(zwyżka za młody wiek)*0,3(zniżka, za pojazd zabytkowy)*0,7(zniżka za 4 lata bezszkodowej jazdy).

W tym roku 41zł ze względu na ukończone 26 lat i kolejny rok bezszkodowej jazdy, czyli 225*0,3(zniżka za pojazd powyżej 40lat)*0,6(zniżka za 5 lat bezszkodowej jazdy).

Najniższe możliwe ubezpieczenie to 27zł, czyli 225*0,3(zniżka za pojazd powyżej 40lat)*0,4(zniżka za 8 i więcej lat bezszkodowej jazdy).
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

No to teraz jest mniej za Iża, niż w grudniu zapłaciłem za SR 2 z pełnymi zniżkami. :X
 
 
WILKOLAK


Motocykl: Planeta
Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Sty, 2015   

Znalazłem coś takiego- "AC zabytkowego motocykla ze świecą szukane"

Autocasco jest ubezpieczeniem, na które decyduje się zaledwie co czwarty kierowca. Jest to ochrona, którą wykupuje się dobrowolnie, a wielu właścicieli pojazdów uważa ją za niepotrzebną i kosztowną. W przypadku zabytkowych jednośladów jest ona nie tylko droga, ale także trudno dostępna wielu ubezpieczycieli nie ma jej w swojej ofercie, ponieważ z zasady autocasco nie przysługuje pojazdom o okresie eksploatacji dłuższym niż 10 lub 15 lat. Trudno jednak dziwić się, że miłośnicy historycznych motocykli chcą się upewnić, że ich chluba nie padnie ofiarą kradzieży, która byłaby szkodą dla portfela, ale i ciosem prosto w serce. Takie AC można wykupić w PZU, ale tylko za zgodą Biura Zarządzania Produktami, co wbrew pozorom nie powinno stanowić dużego problemu. Potrzebna jest wtedy także wycena eksperta precyzująca wartość pojazdu (może być to na przykład opinia wydana przez PZMot). Wszystkie formalności związane z zawarciem umowy AC oraz odstraszająca cena (378 zł rocznie z maksymalną zniżką) powodują, że posiadacze zabytkowych motocykli rzadko decydują się na zapewnienie tego rodzaju ochrony swoim oldtimerom. Może warto pomyśleć o innym sposobie zabezpieczenia swojego historycznego cacka?"

LINK: http://www.mfind.pl/akade...wego-motocykla/

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2015 ]
Kolejny link http://www.motogen.pl/Ube...Casco,5270.html

[ Komentarz dodany przez: mcfrag: Wto 27 Sty, 2015 ]
Ale wiesz, że tym temacie rozmawiamy o ubezpieczeniu OC?
_________________
PLANETA 5
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Okazuje się, że teraz już nawet na przysłanym pocztą kwicie z PZU podają do zapłaty 27 zł a nie 90. Jeszcze kilka tygodni temu przysyłali normalną stawkę, którą można było zmniejszyć u agenta. A teraz jest od razu ze zniżką.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1794
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Mi przedwcoraj przyszła do zapłaty identyczna kwota. Przy czym jakiś czas temu pytałem sie Pani z PZU, o to czy ubezpieczjacy się musi być zrzeszony. Powiedziała, że musi, a wg niej, jeżeli jakiś agent ubezpieczy bez zreszenia, to może to być zweryfikowane.
 
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

Suchy od nowego roku weszły nowe przepisy i żeby była mniejsza składka, tak jak to Michał wspomniał wystarczy już teraz, że pojazd ma co najmniej 40 lat. Także już nie musisz być zrzeszony.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1794
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

Jak widać w PZU każdy twierdzi coś innego.
 
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

Michał napisał/a:
Okazuje się, że teraz już nawet na przysłanym pocztą kwicie z PZU podają do zapłaty 27 zł a nie 90.
Dzisiaj przyszło OC na 350-tkę i jest 90, trzeba będzie się tam pofatygować.
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

fred8012 napisał/a:
jest 90


Nie bądź Pan frajer i nie daj się złupić! :no: ;)
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

fred8012 napisał/a:
trzeba będzie się tam pofatygować

Moje dopiero przyjdzie za jakiś czas, ale jak już tam będziesz i coś ustalisz, to informuj. :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Karol
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

W zeszłym tygodniu doszedł i do mnie blankiet z kwotą 90zł.

Jestem świeżo po wizycie w PZU. Udało się zmienić na 27 zł lecz oczywiście nie było to łatwe.
W systemie zakładu ubezpieczeń ciągle znajduje się zakładka „pojazd zabytkowy” (brak pojęcia pojazd historyczny) lecz według wytycznych, które pokazywał mi agent ubezpieczeniowy jak i telefonicznej rozmowie z koordynatorem PZU twierdzono, iż nadal wymagana jest legitymacja PZMotu. Nadmieniam jednocześnie iż agent był zorientowany i potrafił rozróżnić pojęcie pojazdu zabytkowego od pojazdu historycznego.

Niestety nie można sprawdzić przed wystawieniem polisy czy wymagana jest legitymacja gdyż system żąda jej dopiero po wystawieniu polisy i naliczeniu ulg.

Jako, że jestem członku zrzeszonego klubu w PZM, lecz nie miałem przy sobie legitymacji ani dowodu rejestracyjnego Pan poszedł mi na rękę i zaryzykował i wystawił ubezpieczenie ze zniżką. Zostawiłem mu telefon na wypadek gdyby okazało się, iż muszę dostarczyć legitymacją, lecz sądząc po wypowiedziach kolegów z forum jak i blankietach, które są już wystawiane z kwotą ze zniżką iż nie będzie to konieczne.
Myślę, iż kilka najbliższych miesięcy będzie okresem przejściowym i już w drugiej połowie roku nie będzie żadnych problemów z wystawieniem składni ze zniżką za pojazd historyczny czyli pojazd 40 letni.
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Odwiedziłem dzisiaj cztery filie PZU na Śląsku (Tarnowskie Góry, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska) i informacje jakie mi udzielono są takie same, a mianowicie jak do tej pory nie doszło do zmian w przepisach dotyczących "członkostwa w PZM", nadal trzeba okazać legitymację członkowską aby uzyskać maksymalną zniżkę.
W związku z powyższym mnożąc przykłady tutaj kolegów nie zrzeszonych w żadnym z Związków zapytałem się skąd wzięła się taka różnica, niestety na to pytanie agenci nie byli w stanie mi odpowiedzieć.
Na pytanie jaka jest różnica w OC po między "pojazd zabytkowy", a "pojazd historyczny" to taka, że zniżkę na "pojazd zabytkowy" można uzyskać po okazaniu wpisu od Konserwatora Zabytków czyli minimalny wiek pojazdu tak naprawdę PZU nie interesuje i trzeba jeszcze okazać legitymację członkowską PZM (lub innego Związku z listy PZU) - to pojęcie "pojazd zabytkowy" jest spisane i tym też agenci odpierali mój atak.
Natomiast pojęcie "pojazd historyczny" jest pojęciem umownym nie spisanym (nie okazano mi żadnego zapisu tego pojęcia) tu aby uzyskać taką samą zniżkę jak w przypadku pojazdu zabytkowego, pojazd musi mieć minimum 40 lat i wystarczy okazać Dowód Rejestracyjny oraz legitymację członkowską PZM.
Na pytanie czy są w stanie potwierdzić to na piśmie, odpowiedz była "Nie" argumentując to tym iż nie mają takich uprawnień.
W każdym z oddziałów PZU po dłuższej rozmowie agenci wychodzili w celu konsultacji z przełożonymi (bynajmniej tak twierdzili, czy byli się konsultować tego nie wiem, może byli w WC).
Nie dało mi to spokoju i zadzwoniłem na infolinię PZU (801 102 102) w celu wyjaśnienia tej sytuacji i uzyskałem takie same informacje jak w poszczególnych oddziałach - tu Pani też potrzebowała pomocy/konsultacji. Natomiast w tym przypadku sami zaproponowali mi pisemnego wyjaśnienia (@) oraz ponownego rozpatrzenia polisy, ale po wcześniejszym moim pisemnym zapytaniu (@) podpartym numerami polis w których uwzględniono zniżkę.
W sumie to nie mam odwagi poprosić o nr. polis, ponieważ wydaje mi się iż jest to już ingerencja w prywatność oraz nie mam zamiaru komuś tu zaszkodzić.
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Czyli wiem, że nic nie wiem :S Złupili mnie czy nie biorąc 90 dych za zabytkowego Pucha bez legitymacji partyjnej :ehh:
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

nickeledon napisał/a:
Czyli wiem, że nic nie wiem :S
Po dzisiejszych rozmowach w PZU odniosłem wrażenie, że sami nie wiedzą. Dało się też odczuć, że można kombinować z tym "PZM" - zapisać się, zgłosić w systemie PZU, a później się wypisać :ehh:
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie oddamy naszych Iży!
tybusz Hyde Park 3 Nie 14 Mar, 2010
KOZA
Brak nowych postów Motobazary u naszych sąsiadów
hrabia_T Hyde Park 1 Pon 25 Lip, 2011
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów Ceny naszych maszyn w 1996 r.
Wafelek Hyde Park 7 Pią 15 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Właściwe powietrze w oponach naszych Iży
Zainteresowani - proszę się wpisywać
aelfric Hyde Park 8 Sob 02 Kwi, 2016
radarator


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna