IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Umowa kupna/sprzedaży
Autor Wiadomość
siwy2934


Motocykl: K-750
Posty: 93
Skąd: Rudna
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   [Iż] Umowa kupna/sprzedaży

Panowie, taka kwestia odnośnie umów K/S: jak wygląda sytuacja z danymi zawartymi w umowie? Chodzi mi głównie o dane sprzedającego i kupującego a dokładniej o numer dowodu osobistego i PESEL. Czy te dane są potrzebne?

Grzebałem po forach i znalazłem różne odpowiedzi. Chciałbym się dowiedzieć jak to wyglądało w waszych przypadkach, może ktoś miał umowy bez tych danych. Większość wzorów umów ma takie dane jednak umowa może być również spisana własnoręcznie np bez takich danych jak nr i seria dowodu czy nr PESEL.

Co o tym sądzicie?
_________________
ИЖ-49 1956/ KM3 K750B 1961/ ГАЗ-69 1971
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1783
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

U mnie wszystko przechodziło w urzędach. Najlepiej mieć umowę napisaną ręcznie, zawarte dane, które da się osiągnąć i tyle. 4 pojady w życiu już zarejestrowałem. :hmm:
Oczywiście najlepiej mieć nr dow, albo pesel, nie ma sensu oba na raz.
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

Siwemu chodziło chyba bardziej o to, że w dobie wszelkiego rodzaju wyłudzeń lepiej podawać jak najmniej danych i ile jest ich wymaganych do rejestracji pojazdu. Myślę, że wystarczy wykonać jeden telefon do WK.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

PESEL jest obowiązkowy, nawet bardziej niż imię i nazwisko. Dla państwa jesteśmy numerami.

Numer dowodu ze względu na to, że jak spisujesz umowę to nie wierzysz komuś na słowo, że nazywa się Jan Kowalski tylko oglądasz jego dowód, patrzysz czy gęba na zdjęciu się zgadza ;) i wpisujesz dane z dowodu, więc podajesz ich źródło.

Ja sporządziłem umowę darowizny z tatą, więc nie obchodziło mnie czy nie podaje za dużo danych ;)
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
siwy2934


Motocykl: K-750
Posty: 93
Skąd: Rudna
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

Czyli zdania podzielone. Pozostaje telefon do starostwa albo próba przebrnięcia przez rejestrację mojego Iża.
Dzięki Panowie za odzew.
_________________
ИЖ-49 1956/ KM3 K750B 1961/ ГАЗ-69 1971
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1783
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Siwy, a masz dostęp do wszystkich danych sprzedajacego? Jak masz to wpisz jakie się da. Jak nie to napiszz umowę ręcznie gdzie zawrzesz te dane które masz i tyle.
 
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

W gotowych drukach umowy kupna sprzedaży zawsze jest zawarta seria i numer dokumentu tożsamości, jego rodzaj i przez kogo został wydany. Czasami pojawia się też numer pesel choć ten jest zbędny jeśli nie kupujesz na fakturę. I nie jest wymagany przez urzędy bynajmniej w Koninie.
 
 
siwy2934


Motocykl: K-750
Posty: 93
Skąd: Rudna
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Suchy napisał/a:
Siwy, a masz dostęp do wszystkich danych sprzedajacego? Jak masz to wpisz jakie się da. Jak nie to napiszz umowę ręcznie gdzie zawrzesz te dane które masz i tyle.


Będę próbował z umową spisaną odręcznie i z danymi które posiadam niestety nie mam nr dowodu ani peselu
_________________
ИЖ-49 1956/ KM3 K750B 1961/ ГАЗ-69 1971
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1783
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Nie peniaj, nie martw się na zapas. A jakby robili jakieś problemy to niech Ci pokażą podstawę prawną, że umowa bez sreselu jest nieważna itp. :chillout:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Inne] Umowa kupna-sprzedaży ramy bez papierów
Czy w umowie powinno znaleźć się oświadczenie o braku dokumentów?
Werem Ogólne 2 Pon 18 Kwi, 2022
FK
Brak nowych postów [56] Jaka umowa?
elabogdan1 Ogólne 7 Pią 28 Wrz, 2012
Łukasz Hawryluk


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna