IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Rejestracja
Autor Wiadomość
lukasz06


Motocykl: Iż-49
Posty: 2
Skąd: Ruda Kozielska
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   [49] Rejestracja

Chcę się pochwalić, iż nie tylko udało mi się naprawić mojego iża, ale także go zarejestrować jako zabytek. W dużej mierze dzięki temu forum.

Sama rejestracja to droga przez mękę. Koszt 1200,gdyby żona o tym wiedziała... pojazd był bez dokumentów a ostatni właściciel mieszkał w Niemczech. Rzeczoznawca wziął 700 plus dojazd 50. Stacja kontroli pojazdów skasowała 250 a resztę urząd komunikacji.

I tak jestem szczęśliwy. Po około dwóch miesiącach jak poprzedni właściciel napisał oświadczenie, że sprzedał mi ten motocykl, zmarł w wieku 89 lat, Świeć Panie nad Jego duszą.
_________________
lukasz06
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

Kolego widzę, że nie czytałeś dokładnie forum. :puppyeyes:
 
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

Człowieniu za JEDYNE 1200 złotych masz legalny pojazd i możesz cieszyć się jazdą. Czego chcieć więcej.
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

Cóż, kolejna odsłona dramatu. Rzeczoznawca skasował 750 zł, dla kogoś kto ma to opanowane wykonanie białej karty i pewnie opinii zajmuje od 30 min do ok godziny czasu, chyba, że ktoś to robi 1 raz, albo jest wtórnym analfabetą. Druga godzina na wizytę w pkt poligraficznym, chyba, że robimy kilka rzeczy to wychodzi krócej, wywołanie zdjęć itp plus dojazd na zdjęcia. Max 3 godziny czasu, przy czym od 30 min to wytężona praca na kompie polegająca głównie na przepisaniu instrukcji i innych źródeł. Za te 1-3 godziny kolo skasował 750 PLN, cóż, wnioski niech każdy sam wysnuje...
To tak było poza tym co możesz Łukaszu się dowiedzieć w odpowiednim temacie dot. rejestrowania, którego widzę nie czytałeś, a to tylko Twoja strata i to całkiem wymierna.
Na SKP skasowali 200 PLN, albo kolega trochę się pomylił, albo kolejni złodzieje, bo przepisowo badanie zgodności kosztowało jeszcze w zeszłym roku ok 150 zł- chyba, że się przepisy zmieniły.
Natomiast cena rejestrowania też dziwnie za wysoka.
 
 
 
lukasz06


Motocykl: Iż-49
Posty: 2
Skąd: Ruda Kozielska
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

Facet ze stacji diagnostycznej powiedział ,że cena za rejestracje pojazdu zabytkowego nie jest regulowana przez państwo.Wiedziałem już wtedy że zostałem naciągnięty.Do kosztów urzędowych zaliczam,ubezpieczenie,próbna rejestracja,twardy dowód.W urzędzie nikt nie wiedział co zemną począć,z każdym moim pytaniem,czy nowym dokumentem biegano do kierowniczki.To co przeczytałem na ten temat na forum ni jak ma się do przepisów stosowanych w Raciborskim urzędzie.Byłem tam niezliczoną ilość razy,a w obie strony mam około 50 km.Pomimo kosztów jakie poniosłem i straconych nerwów jestem teraz szczęśliwy.
_________________
lukasz06
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

lukasz06 napisał/a:
Pomimo kosztów jakie poniosłem i straconych nerwów jestem teraz szczęśliwy.

I to się liczy. Ważne, że ma się zarejestrowany pojazd z możliwością legalnego poruszania się po drogach publicznych.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 14 Lut, 2015   

Cóż Łukaszu, porządkując sprawę:
1 To Ty musisz znać przepisy. Nie łudź się, że urzedy je znają.
2 Ty egekwujesz przepisy od urządu/konserwatora/SKP.
3 Urząd musi się dostosować do obowiązujących przepisów, każda jego decyzja musi być poparta podstawą prawną.
4 Urząd nie ma prawa wymyslać swoich przepisów i działać wbrew przepisom. Tak samo jak np policjant nie ma prawa Cię uderzyć na ulicy pałką, tylko dlatego, że ma taką ochotę.

Poza tym tablica tymczasowa nie jest wymagana, do Badania Zgodności Pojazdu Zabytkowego na SKP, chyba, ze ktoś ma podstawę prawną na takie wymaganie, to wtedy przynam rację.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja weteranów
Na białe i żółte
radarator Ogólne 316 Nie 22 Sty, 2023
Komar
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja
Czy będzie problem?
Wojt@s Ogólne 34 Czw 26 Cze, 2008
KOZA
Brak nowych postów Rejestracja samoroba
Voron Hyde Park 2 Sob 21 Kwi, 2007
panz
Brak nowych postów Rejestracja motocykla
Czy będą problemy?
ciacho216 Hyde Park 8 Nie 11 Paź, 2009
Archi88
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja Iża z koszem
Jak wygląda procedura?
tybusz Ogólne 12 Sob 06 Gru, 2008
diablomichal
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja bez dokumentów
patrykoj Ogólne 41 Sob 08 Wrz, 2012
jarcco


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna