IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] OC dla naszych Iży
Autor Wiadomość
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

fred8012 napisał/a:
zapisać się, zgłosić w systemie PZU, a później się wypisać

Ale w życiorysie już zostaje :no:
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

nickeledon napisał/a:
Ale w życiorysie już zostaje :no:
Masz rację, dlatego nie jestem zwolennikiem takiej drogi, ale po rozmowach odniosłem wrażenie, że agenci PZU są tylko pionkami, a całym mózgiem jest "System" - jak mu się coś pomiesza to agenci jak "żołnierze" to akceptują i popierają.
Będąc nawet członkiem PZM są jaja w PZU - można o tym poczytać na Forum Syreniarzy: http://syrena.gminanekla....der=asc&start=0
"Pojazd Zabytkowy" / "Pojazd Historyczny" - a jednak zapisy są: http://www.kolyaska.fora....abial,3798.html
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 356
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

Witajcie. Rozmawiałem z jednym z działaczy Automobilklubu Cieszyńskiego, do którego zapisałem się telefonicznie z racji odległości. Prosił podać on namiary na ich klub. Chętnie przyjmie nowych członków. Roczna składka jest w wysokości 60zł. Po kilku dniach dostajemy potwierdzenie wpłaty wraz z numerem członkowskim a po kilku tygodniach legitymację.

Już z potwierdzeniem wpisu na listę klubu możemy w PZU ubezpieczyć OC każdy pojazd, który ma wiek min 25 lat (samochód, motocykl nie musi być na żółtych tablicach/) ze zniżką 70% liczoną od kwoty po standardowej zniżce 60%. np: OC motocykla przy zniżce 60% wynosi 90zł. Od tej kwoty odejmujemy kolejne 70%.

Już przy 1 motocyklu wychodzimy na zero ze składką. PZU ma umowę ze wszystkimi automobil klubami, którym oferuje zniżki. Oczywiście klub oferuje wiele innych atrakcji i czynnie bierze udział w rajdach.

Sekcja weteranów automobilklubu Cieszyńskiego: http://www.klamot.cba.pl/
D.Konieczny: 79@02@92@191@
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

Komar napisał/a:
Chętnie przyjmie nowych członków. Roczna składka jest w wysokości 60zł

Czyli za kasę wszystko, to taka inna forma prostytucji.

Ubezpieczałem właśnie w dniu wczorajszym motocykl w PZU i bez legitymacji partyjnej nie mam mowy o dodatkowych zniżkach. Jako, że nie czuję żadnej potrzeby zrzeszania zabuliłem po te 3 zł za każdy 1 kW mocy.

PS. Gdybym chciał taką legitymację, to mógłbym ją mieć za 5 zł, więc nie chodzi mi o kasę, żeby było jasno.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

nickeledon napisał/a:
zabuliłem po te 3 zł za każdy 1 kW mocy

Czyli około ile? Iż przecież nie ma 30kW mocy.

Wznowienie mojej polisy na Iża przyszło na kwotę 90zł i tyle też zapłaciłem.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

33 x 3 i wyszło 95
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pią 26 Cze, 2015   

No i dupa z tańszego ubezpieczenia Iża, o którym wspominał Michał.

Można to było zrobić, ale do końca 2014 roku, bo PZU miało wtedy stary program gdzie agent ubezpieczeniowy mógł ręcznie poprawić w polisie, że motocykl jest zabytkowy i było dodatkowe 70% zniżki, oczywiście nie będąc zrzeszonym w PZMocie.

Ale od stycznia 2015 PZU ma nowy program ubezpieczeniowy, w którym nic nie można poprawić ręcznie i jedynie członkom PZM przysługuje zniżka, legitymacji nie wołają bo po wpisaniu nr PESEL już wszystko wiedzą.

Za późno dostaliśmy informację od Michała i za późno za to się zabraliśmy i trzeba bulić 90 zł :(
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 26 Cze, 2015   

Mam odwrotne informacje, ale co tam.
Jakby co, to wkrótce moja Aśka zaczyna pracę w ubezpieczeniach, więc kto chce to PW.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 26 Cze, 2015   

Ja dziś ubezpieczałem K-125M. Fragment mojej rozmowy z agentką:

A: Samo OC?
G: Tak.
A: Czy należy pan do jakiegoś stowarzyszenia?
G: To zależy jak wysoką mam mieć stawkę :) I ciekawe jest to, że niektórzy agenci w przypadku pojazdu zabytkowego zaznaczają tą opcję bez pytania :)
A: A tego nie wiem, ale ja panu zaznaczyłam.
G: Bardzo dziękuję :)

Tym sposobem do zapłaty było 28zł.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pią 26 Cze, 2015   

Gaca napisał/a:
Tym sposobem do zapłaty było 28zł.

Państwo w państwie.

Ja na początku roku, rozmawiałem z moim agentem na podobny temat.
Dowiedziałem się że jeśli nie należę do żadnej organizacji to nie ma opcji do zaznaczenia.

zapłaciłem 90zł

Myślę że źle "przeszkoleni" agenci, narażają PZU na straty ;D
_________________
jarcco
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pią 26 Cze, 2015   

To powiedzcie mi jak to jest?

Byłem u dwóch agentów jednego w Wilczynie później uderzyłem do drugiego w Koninie i jeden i drugi nie mógł mi tego zrobić.

[ Dodano: Sob 27 Cze, 2015 ]
I udało mi się jednak też zapłacić 27 zł. Po prostu trzeba trafić na dobrego agenta ubezpieczeniowego ;)

Podejrzewam, że jak wprowadzili nowy program ubezpieczeniowy, to olali przeszkolenie agentów licząc na to, że jakoś to będzie. A większość agentów nie wie gdzie i jak zaznaczyć w polisie.
Jeśli by faktycznie przepisy były takie, o który mi wciskali wcześniejsi agenci, to i za trzecim razem było by tak samo bo program by nie przepuścił dodatkowego -70%.
 
 
rastuch


Motocykl: MZ
Posty: 164
Skąd: Poznań/Koło
Wysłany: Sob 27 Cze, 2015   

I mnie się udało.

Pani w okienku jak sprawdziła rocznik (1967) stwierdziła " o to pojazd zabytkowy" i zaznaczyła odpowiednia kratkę :mrgreen:
_________________
[MZ ES 250/2] [IWL BERLIN] [NSU 201 ZDB] [MZ ES 250/1] + inne
 
 
tofman


Motocykl: Planeta
Posty: 280
Skąd: Stryków
Wysłany: Nie 28 Cze, 2015   

Ja jak ubezpieczałem teraz w czerwcu to pani mi wyliczyła na rok OC 130zł, jak się oburzyłem raptem naliczyła jakieś upusty i wyszło jej 30zł :)
 
 
 
Mycha


Motocykl: K-55
Posty: 70
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

Panowie, wszystko zależy od dobrej woli agenta ubezpieczeniowego.
Przeszkolenie agentów nie ma tutaj nic do rzeczy.
Im droższe sprzedajesz ubezpieczenie, tym większą masz z tego prowizję - wiem, bo sam pracuję w Ergo Hestia.
Poza tym każdy program ubezpieczeniowy (a przynajmniej większość) ma swoje tajne furtki, które dość szybko poznaje agent - to w konsekwencji, dzięki wykorzystaniu różnych trików na pogramie, daje mu możliwość wystawiania polis np. swoim znajomym lub rodzinie z niższą składką.
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Jedno, jedyne pytanie.
Zakładając, że dobry agent postawił krzyżyk tam gdzie trzeba (kłamiąc) i zapłaciłem 30 zł. Super - udało się i wydałem mniej. Dochodzi do wypadku z mojej winy. I pytanie do Mychy. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe może dopatrzyć się kłamstwa i wstrzymać wypłacenie odszkodowania?
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Łukasz Hawryluk napisał/a:
wstrzymać wypłacenie odszkodowania?


Nie wstrzyma, wypłaci, a później wyegzekwuje z Ciebie.
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

nickeledon napisał/a:
Nie wstrzyma, wypłaci, a później wyegzekwuje z Ciebie.


No więc właśnie. Czyli luz ;)
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Łukasz Hawryluk napisał/a:
Zakładając, że dobry agent postawił krzyżyk tam gdzie trzeba (kłamiąc)


A co Łukasz nie masz zabytkowego motocykla, że trzeba kłamać w polisie?

Krzyżyk w polisie stawia się przy pojeździe zabytkowym i program z automatu przydziela dodatkowe 70% zniżki. I nie trzeba już być zrzeszonym w PZMocie, bo to automatycznie też widać czy jesteś czy też nie po nr PESEL.
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

jeż napisał/a:
A co Łukasz nie masz zabytkowego motocykla, że trzeba kłamać w polisie?


To nie tak. Normalnie płacę 90 zł (W PZU) z 60 % zniżki za bezszkodowość i 5% za kontynuacje w PZU. Czy z tytułu posiadania tak starego motoru mogę otrzymać jakieś dodatkowe zniżki?
Wcześniej była mowa o zniżce dla właścicieli, którzy posiadają legitymację przynależności, której ja nie posiadam. Dzwoniłem dzisiaj do mojego agenta (na stopie oficjalnej) i potwierdził konieczność posiadania legitymacji.
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
Mycha


Motocykl: K-55
Posty: 70
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Łukasz Hawryluk napisał/a:
Jedno, jedyne pytanie.
Zakładając, że dobry agent postawił krzyżyk tam gdzie trzeba (kłamiąc) i zapłaciłem 30 zł. Super - udało się i wydałem mniej. Dochodzi do wypadku z mojej winy. I pytanie do Mychy. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe może dopatrzyć się kłamstwa i wstrzymać wypłacenie odszkodowania?


Dwie różne rzeczy tu się pojawiają, bo Ty piszesz o dogadaniu się z agentem i zrobieniu jakiegoś wałka, ja natomiast piszę o wykorzystaniu niuansów związanych z programami do wystawiania polis, aktualnymi promocjami i trochę większemu zaangażowaniu agenta w sprawę klienta - czyli wszystko odbywa się zgodnie z prawem i nikt się nie przyczepi.

Jak powiesz agentowi robiąc u niego OC, że Twój Harley co stoi pod oknem ma 125cm3 lub (zależnie od programu jakim operuje ubezpieczyciel) powiesz, że to nie jest moto z silnikiem 1600cm tylko 800cm (bo zakładamy że akurat takie były wersje silnikowe tego motocykla), to agent wpisze tak, jak mu powiesz, a dzięki temu zapłacisz znacznie mniejsze OC.

Prawdopodobnie nic się nie wydarzy i na przestrzeni roku zaoszczędzisz 60zł.
Jeśli jednak wywalisz dzwona ze swojej winy, to poszkodowany otrzyma kasę, a ubezpieczyciel zwróci się do Ciebie z prośbą o wyjaśnienia, czemu ten byczy motocykl ma wpisane 125cm3.

W praktyce jednak, najważniejsze jest to, żebyś w ogóle miał ubezpieczenie OC.
Jeśli w jakiś sposób je zaniżyłeś (składkę), to ubezpieczyciel może nakazać Ci wyrównanie kwoty składki (dopłacisz po takim zdarzeniu 60zł). W rzeczywistości jednak jest tak, że nikt na to nie patrzy i wypłacają kasę poszkodowanemu, jeśli tylko sprawca miał ważne OC (opłacone). Żeby było śmieszniej, to prędzej agent nie otrzyma prowizji (przy ubezpieczeniu OC za 100zł będzie tej prowizji miał całe 10-16zł), niż Ty będziesz musiał dopłacić te 60zł.
Niezależnie od powyższego będziesz w następnym roku miał zwyżkę składki OC za dzwona z Twojej winy (bądź zamiennie stracisz 10-15% ze zniżek, które budowałeś przez ostatnie lata).

Reasumując:
Papier/program ubezpieczeniowy przyjmie prawie wszystko, ważne żeby był opłacony, ale czy kombinowanie z kwotą 60zł w skali roku ma sens, warte jest stresu i nerwów? To pytanie już pozostawiam Tobie do rozważenia.

Pozdrawiam,
Mycha
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie oddamy naszych Iży!
tybusz Hyde Park 3 Nie 14 Mar, 2010
KOZA
Brak nowych postów Motobazary u naszych sąsiadów
hrabia_T Hyde Park 1 Pon 25 Lip, 2011
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów Ceny naszych maszyn w 1996 r.
Wafelek Hyde Park 7 Pią 15 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Właściwe powietrze w oponach naszych Iży
Zainteresowani - proszę się wpisywać
aelfric Hyde Park 8 Sob 02 Kwi, 2016
radarator


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna