IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
M1A Mińsk
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2015   

Nie wiem dlaczego, ale nigdy nie mogę znaleźć na swojej skrzynce pocztowej (gmail) wiadomość do firmy Bartnik z zamówieniami szprych, a tam są zawsze rysunek jak mają to dokładnie wykonać.

Przeszukałem komputer i znalazłem rysunek z którego drukowałem PDF:


Zamówiłem dokładnie wg tego rysunku i po wycentrowaniu praktycznie nie miałem szlifowania wystających ponad nypel gwintów.

mareq napisał/a:
Może po prostu kupić komplet do WFM, bo te mają chyba 220 i 190mm?

Mi też chcieli wcisnął szprychy od WFM, bo mieli na stanie i nie chciało im się robić bezpośrednio moich. Z drugiej strony u mnie w tylnym kole mam wrażenie, że obręcz jest przesunięta w stosunku do piasty za bardzo w prawo. Nie sprawdzałem tego sznurkiem, ale gdybym miał szprychy od WFM to mogło być nieco lepiej.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2015   

Jednym słowem szprychy masz dokładnie takie jak w dokumentacji technicznej do Moskwy M1A. Dzięki.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 31 Maj, 2015   

Mały update:
Nareszcie udało się polakierować pierwszą partię gratów:



Pierwsze w życiu szprychowanie mam już za sobą. Myślałem że to będzie trudniejsze. Efekt poniżej. Uchwyt do centrowania zrobiony w 10minut z tego co miałem pod ręką.



Udało mi się uzyskać bicie boczne około 2mm i promieniowe poniżej 1mm.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

Prace trwają. Ostatnio głównie blacharskie. Teraz ślęczę nad bagażnikiem, tylnym błotnikiem i bakiem.
Podjąłem decyzję, że szparunki będą malowane klasycznie. Kupiłem emalię 1shot i pędzel Mack. Dzisiaj zestaw został przetestowany na tylnym kole. Poniżej efekt.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2015   

Mały update.


Piszę sam do siebie ale chyba ktoś czasem tu zerknie :) .
Lakier niestety po polerce. Miałem nadzieję, że akryl ładnie się wyleje i pozostanie lekka morka. Niestety pistolet zrobił mi psikusa i pozostawił fakturę poniżej krytyki. Miałem do wyboru lakierować ponownie lub przejechać to papierem ściennym i polerka. Druga opcja była wykonalna nocami, więc stanęło na tym wariancie. Szparunki zrobione, tak jak pisałem odręcznie, bez użycia nawet grama taśmy maskującej. Może nie wyszło idealnie ale i tak jestem z siebie dumny.
Co w planach? Teraz czas zabrać się za przodek. Pierwszą partia elementów pojedzie do chromowania. Brakuje mi jeszcze dwóch części potrzebnych do montażu przedniego koła i trzeba będzie dorabiać. Nadal brakuje mi żółwika (mam tylko skorupę), przełącznika świateł, odblasku i paru innych drobiazgów. Morduję się z oryginalnym tłumikiem i chyba tymczasowo wyląduje tam twór od Hartmana.
 
 
kylo


Motocykl: inny
Posty: 51
Skąd: Lubartów
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2015   

mareq napisał/a:
Piszę sam do siebie ale chyba ktoś czasem tu zerknie


Zerka! :thumbup:
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2015   

Panie Marqu, pysznie!
 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2015   

Z ciekawych narzędzi użytych generalnie przy remoncie motocykla to przybyła mi maszyna do szycia Łucznik 466. Pokrycie siedzenia zrobione na niej. Dała radę skubana.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2015   

Cytat:
maszyna do szycia Łucznik 466


Ukryta wersja Kałasznikowa :)
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2015   

Dokładnie. Do tego, żeby nie było że nie mam nic związanego z Iżewskiem to w tle (za motocyklem) widać replikę karabinu SWD. :)
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2015   

Mam szybkie pytanko: opaska trzymająca od góry puszkę narzędziową ma być w chomie czy ocynku?

Ceny i dostępność żółwików mnie odbijają a ją mam tylko skorupę. Będę próbował dorobić resztę ale potrzebuję waszej pomocy. Potrzebuję fotkę z wymiarami do podstawy lampki i informację z jakiego materiału jest blaszka, która mocuje szkiełko.
 
 
probiez1


Motocykl: K-55
Posty: 10
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

Ta blaszka jest z alu. Ja też niestety ją straciłem i dałem szkiełko na klej na gorąco. Powiem, że ktoś kto nie jest w temacie wogóle nie będzie wiedział że coś jest nie teges, a i wprawne oko może tego nie dostrzec.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

Szkiełko miałeś oryginalne, czy udało ci się gdzieś kupić?
 
 
probiez1


Motocykl: K-55
Posty: 10
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

Oryginalne, kupić samo szkiełko trudno. Ja za swojego żółwia dałem 150 zł. Gdybyś chciał zobaczyć relacje z odbudowy mojego rusko to na oldtimery.com mam tam swój temat INZ k55/58. Jest to temat który cały czas na bieżąco realizuje. Dlatego tu nie wrzucam żadnych fotek bo nie chce powtażać tego wszystkiego. :rotfl:
P.S tam na dole jeszcze trzeba wstawić coś w rodzaju usztywnionego plastiku (pleksy b. ciękiej) to wstawiłem z starego mapnika przeźrocze i jest gitara.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

probiez1 napisał/a:
Gdybyś chciał zobaczyć relacje z odbudowy mojego rusko to na oldtimery.com


Mało kto tam zagląda. :( Swoją drogą wiesz już co to za sprężynka :letssin:
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

probiez1: przez ciebie zaglądnąłem na tamto forum. W ocynk wrzuciłeś sporo gratów, które miały być chromowane. Ten cylinder może nie być właściwy. Nie powinien mieć zaślepek na kanałach? Jaką ma średnicę króćca gaźnika? Wydaje się mały jakby był pod k-30.
 
 
probiez1


Motocykl: K-55
Posty: 10
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

Tak, zgadza się w ocynku jest wszystko co gołe a to dlatego że brak na razie środków pieniężnych. Nie wykluczone, że z czasem powoli pochromuje to co powinno być chromowane. Jeżeli chodzi o sprężynkę to wydaje mi się, bo pewien nie jestem, że coś związane ze światłami. Jeżeli chodzi o cylinder to jest on na gaźnik k-30 ale nie mam innego, a ceny mnie rozbrajają!!! Macie może jakiś cylinder, może być z zaślepką choć w k58 takich nie było.
P.S. Ta sprężynka...
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

O ile mnie pamięć nie myli to powinienem mieć cylinder w wersji bez zaślepek i gaźnik K-55. Nawet nie proponowałem, bo wydawało mi się, że zaślepki powinieneś mieć.

Możliwe, że zaszkodziłeś sprężynom przez cynkowanie.

Tak poza tym to może czas założyć własny wątek? ;D
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

[ Dodano: Pon 14 Wrz, 2015 ]
probiez1 napisał/a:
Ta sprężynka...

probiez1 napisał/a:
że coś związane ze światłami

Ciepło :)
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

Sprężyna -> ocynk galwaniczny -> pęknięta sprężyna
Sam nie wiedziałem i teraz pod pokrętłem amortyzatora skrętu mam replikę :hihi:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów M1A Mińsk
mały, ale udały
mcfrag Pozostałe 99 Nie 04 Lut, 2024
mcfrag
Brak nowych postów Mińsk M1A
borzobohaty Pozostałe 12 Sob 15 Lis, 2014
borzobohaty
Brak nowych postów K-55, K-30, Mińsk 125
potrzebna pomoc
mcfrag Pozostałe 12 Sro 28 Maj, 2008
mcfrag
Brak nowych postów Mińsk M1M
Kermit - wladimir
wladimir Pozostałe 70 Pon 09 Lip, 2018
wladimir
Brak nowych postów Mińsk M1A
Jonek_M Pozostałe 35 Pon 19 Lut, 2024
Spiker
Brak nowych postów M1A Mińsk
prośba o sprawdzenie kompletności modelu
Adam Pozostałe 3 Czw 10 Mar, 2016
WADER


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna