IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Rejestracja weteranów
Autor Wiadomość
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 342
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

I wcale nie musi byc na żółtych tablicach.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1785
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

Tak, dla zainteresowanych newralgicznym problemem:
http://syrena.gminanekla....=17725&start=45
 
 
 
MarcinTribeka


Motocykl: Iż-56
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Wrz, 2015   

Takie pytanko dla doświadczonych, czy bardzo czepia się rzeczoznawca przy weryfikacji motocykla? Chcę zakupić 56 bez dokumentów częściowo odrestaurowaną z tym że wg widzimisię właściciela czyli inny kolor (metalik) więcej chromów i to chyba by nie był problem (75% oryginalności) ale moto ma zamontowany silnik z planety. Czy ten silnik może zdyskwalifikować moto?
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2015   

MarcinTribeka napisał/a:
czy bardzo czepia się rzeczoznawca

:lmao: :rotfl: :hihi:

Na tym forum bardziej czepia się rzeczoznawców.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2015   

Zależy na kogo trafisz, bo niektórzy to chyba niewiele wiedzą. Gdzieś tu był wątek z forum syreniarzy i jak to przeczytałem, to tylko siąść i płakać. Może ci napisze, że masz unikatowy egzemplarz, w którym fabryka testowała elementy do przyszłego modelu :) .
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2015   

Wal śmiało do Piotra Kawałka z Oldtimerbazaru, w opinii powłoka lakiernicza nie ma znaczenia, a silnik też z zabytka. Rejestrowaliśmy junaka M10 na ramie z przejściówki i wystarczyła mała wzmianka o tym w opinii. :]
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
MarcinTribeka


Motocykl: Iż-56
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2015   

To już super informacja, po oględzinach ten silnik mi nie dawał spokoju. Dzięki
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2015   

MarcinTribeka napisał/a:
moto ma zamontowany silnik z planety
tybusz napisał/a:
junaka M10 na ramie z przejściówki i wystarczyła mała wzmianka
MarcinTribeka napisał/a:
super informacja

A jak stwierdzisz, że Iż jest za wolny, to włożysz silnik z zabytkowej japoni (lata 70 już się kwalifikują) i też wystarczy wzmianka. A co.
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2015   

Wzmianka, która daje furtkę na ewentualne powrócenie do oryginału.
Składasz u konserwatora korektę z nowym numerem silnika i po sprawie.
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
MarcinTribeka


Motocykl: Iż-56
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2015   

Wiem że sarkazm nickeledona spowodowany jest tym że zabytek to powinien być oryginał taki jak z fabryki. Jednak sami wiecie że nawet fabryka nie trzymała się swoich standardów i pakowała do moto to co miała, nic się nie marnowało. Tybusz na pewno skorzystam z Twoich rad.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2015   

MarcinTribeka napisał/a:
sarkazm nickeledona

Oj tam zaraz sarkazm. Po prostu lepiej zrobić od razu porządnie niż dwa razy wracać do tematu. A te furtki, no cóż...
 
 
elabogdan1


Motocykl: Iż-49
Posty: 121
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Wto 09 Lut, 2016   

Byłem dzisiaj w swoim wydziale komunikacji chcąc dowiedzieć się o rejestracji motocykla bez dokumentów na zabytek.Motocykl bez dokumentów musi mieć swoja historię pochodzenia czyli musi być wpis w rejestrze że był gdzieś kiedyś zarejestrowany.Moich nr.ramy niestety nie ma w bazie danych WK i nie ma mowy o rejestracji.Nie wystarczy umowa kupna sprzedaży nie pomogła wizyta u naczelnika stwierdził że tego tematu nie przeskoczy nawet faktura ze złomu tez nic nie załatwi.Pewnie będę musiał kupić jakiś dowód (czarno to widzę) i przebić numery ramy odechciało mi się wszystkiego
_________________
Iż 49,Awo Sport,Awo T,Jawa Perak,osa M52
 
 
andrew766
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 432
Skąd: Malczyce
Wysłany: Wto 09 Lut, 2016   

Głowa do góry, nie trzeba robić żadnej lewizny z przebijaniem numerów. Można legalnie zarejestrować na zabytek, rejestrowałem niedawno JUNAKA i kosztuje to około 900 zł załatwienia wszystkich potrzebnych dokumentów. Jeżeli to zrobisz samemu wyjdzie jeszcze taniej. Telefon do gościa, który załatwia wszystkie formalności za Ciebie 601 788 327. :thumbup:
_________________
IŻ 49 1955r , IŻ350 1950r
 
 
elabogdan1


Motocykl: Iż-49
Posty: 121
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Wto 09 Lut, 2016   

No teraz to mnie podniosłeś na duchu dzięki
Po rozmowie telefonicznej widzę że coś z tego będzie :)
_________________
Iż 49,Awo Sport,Awo T,Jawa Perak,osa M52
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

Ja nic nie rozumiem, przecież jeśli masz opinie rzeczoznawcy i wpis do rejestru zabytków to wystarczy Ci tylko umowa kupna motocykla i oświadczenie o nie posiadaniu żadnych dokumentów. Tak ludzie rejestrują. Widzę, co urząd to interpretacja. Dzwoniłeś do Piotra Kawałka? I co Ci powiedział na temat informacji z wydziału komunikacji?
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

grigorius napisał/a:
Widzę, co urząd to interpretacja.

Nie do końca. Korzystanie z gotowców przygotowanych przez ludzi zajmującym się "zawodowym" rejestrowaniem pojazdów zabytkowych powoduje że idziemy z tymi dokumentami do urzędu i zakładamy że będzie bezproblemowo.

Przykładowo oświadczenie dotyczące braku dokumentów (wg PK) dla bardziej bystrego urzędnika jest nie do przejścia. Jest w nim napisane, że "pojazd jest wyrejestrowany", a skoro tak jest to gdzieś te dokumenty są i należy je odnaleźć.

Miałem taki przypadek, ale obsługujący mnie pan (zaprzyjaźniony ze świdnickim klubem motocyklowym) zaproponował napisać oświadczenie na nowo w taki sposób by nie pozwalało na różne interpretacje.

Dodam jeszcze, że po otrzymaniu od rzeczoznawcy dokumentów wypadałoby sprawdzić czy są one wykonane poprawnie i czy spełniają kryteria zawarte w instrukcji sporządzania "białych kart". Dziś po raz trzeci wysłałem papiery do konserwatora i choć wiem, że posiadają one w dalszym ciągu wady jak w poprzednich dwóch przypadkach. Niestety dopiero po otrzymaniu odmowy z urzędu mogę w jakiś sposób wpłynąć na rzeczoznawcę i zmusić go do poprawy.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

Oświadczenie, które składamy zawiera w treści informację, że kupując pojazd nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów bo jak twierdził sprzedający ich nie posiada i nic poza tym. Nie ma tam mowy o wyrejestrowaniu. A co do interpretacji to niestety kolegi wyżej przypadek jest tego żywym przykładem. Zgodnie z nowymi przepisami wydział komunikacji ma obowiązek zarejestrować pojazd wpisany do rejestru zabytków, nawet gdy posiadamy tylko umowę kupna i nie ma śladu po dokumentach i jest to zgodne z prawem i koniec kropka.

A co do problemów z konserwatorem najlepiej wybrać rzeczoznawcę z listy "rekomendowanych" Jest taka lista w sieci. Jest tam bodajże 48 rzeczoznawców, których opinii i białych kart konserwator nie podważy i masz spokojną głowę. Dodam jeszcze, że wcale nie są drożsi od Piotra Kawałka. :)
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

grigorius napisał/a:
Oświadczenie, które składamy zawiera w treści informację, że kupując pojazd nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów bo jak twierdził sprzedający ich nie posiada i nic poza tym. Nie ma tam mowy o wyrejestrowaniu.

Co wtedy mówimy, gdy z okienka pada pytanie/stwierdzenie to pojazd jest dalej w ewidencji wiec trzeba szukać tablicy i dowodu. Jeżeli sprzedający nie posiada dokumentów to jak udowodnić, że był prawowitym właścicielem, może to pytanie paść wytrącając nas z torów pewności o możliwości rejestracji.
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

A gdzie w tym oświadczeniu jest informacja, że pojazd był zarejestrowany w PL? Uprzedzę kolejne pytanie, a gdzie jest informacja, że został sprowadzony? Wiem, że to głupie ale ktoś dobrze to wykombinował aby było łatwo zarejestrować bez dokumentów.

FK pamiętaj, że oświadczenie składasz pod rygorem odpowiedzialności karnej więc jakby się okazało coś tam inaczej, faktycznie został by odnaleziony po numerze ramy jakiś faktyczny właściciel to masz przesrane. Ale zakładamy cały czas, że próbujemy zarejestrować motocykl, który mamy pewność, że nie został skradziony i kupiliśmy go uczciwie.

Gaca napisał/a:
Przykładowo oświadczenie dotyczące braku dokumentów (wg PK) dla bardziej bystrego urzędnika jest nie do przejścia. Jest w nim napisane, że "pojazd jest wyrejestrowany", a skoro tak jest to gdzieś te dokumenty są i należy je odnaleźć.

Sorry ale to kompletna bzdura i szkoda ją dalej powielać, nigdzie, w żadnym oświadczeniu nie ma wzmianki o wyrejestrowanym pojeździe. To już jest odrębny temat.
Panowie, zamiast gawędzić nie znając do końca tematu lepiej zapoznajcie się z przepisami. Wszystko jest jak na dłoni Dziennik Ustaw do wglądu dla każdego obywatela. Fakty są takie, że ludzie rejestrują pojazdy w ten sposób i tyle.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

grigorius napisał/a:
Sorry ale to kompletna bzdura i szkoda ją dalej powielać, nigdzie, w żadnym oświadczeniu nie ma wzmianki o wyrejestrowanym pojeździe.

W gotowcach P. Kawałka jest.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Puchar Weteranów Szos Okręgu Lubelskiego
30 lipca 2023
roman Imprezy 15 Wto 26 Wrz, 2023
tomboj
Brak nowych postów II Lubelski Rajd Weteranów Szos [nieaktualny]
skrzydlaty Imprezy 9 Wto 11 Kwi, 2006
krzysztof772
Brak nowych postów Zlot motocykli ciężkich i weteranów Krotoszyn 2010
jeż Imprezy 0 Pią 20 Sie, 2010
jeż
Brak nowych postów XXI Ogólnopolski Zlot Motocykli Ciężkich i Weteranów 08.2008
krzysztof772 Imprezy 0 Nie 06 Lip, 2008
krzysztof772
Brak nowych postów XV Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2010
28-30 maja 2010
Drakula Imprezy 6 Nie 30 Maj, 2010
agrupa
Brak nowych postów Rajd Weteranów Szos Po Ziemi Mogileńskiej - 27.04.2008
Pitek Imprezy 0 Wto 29 Kwi, 2008
Pitek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna