IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] OC dla naszych Iży
Autor Wiadomość
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Mycha napisał/a:
To pytanie już pozostawiam Tobie do rozważenia.


Tak to już jest że chytrus traci dwa razy - dzięki za wyjaśnienie sprawy od kuchni.
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Mnie problem dotknął 3 tygodnie temu. Próbowałem delikatnie mobilizować agenta PZU (u którego ubezpieczam dwa pojazdy i dom), aby znalazł możliwości maksymalnego obniżenia stawki, mając nadzieję, że jestem dla niego znaczącym klientem ... ale jak zaczął coś stękać o zrzeszeniu w organizacji PZM to dałem spokój i wywaliłem jak co roku 100 zł (90+10 za ubezpieczenie zniżek), bo zależało mi na szybkim załatwieniu sprawy. Coś jest chyba w stwierdzeniu jednego z poprzedników, że im większa kwota ubezpieczenia tym większa prowizja i stąd ich opór ... Ale w przyszłym roku nie poczekam do ostatniej chwili i rozegram to inaczej ... zwłaszcza, że kroi się min. 3 zabytkowe motocykle do ubezpieczenia. Chętne poznam też namiary bardziej spolegliwych agentów z okolicy. Chytry dwa razy straci ...

Jest taka informacja na stronie PZM:

PZU - zniżka "Pojazdy Zabytkowe"
czwartek, 09.08.2012

Szanowni Państwo

Z przyjemnością informujemy, iż z dniem 1 sierpnia członkowie Polskiego Związku Motorowego nabyli prawo do skorzystania ze zniżki „Pojazdy Zabytkowe” PZU.

Przy zawieraniu (przedłużaniu) umowy należy przedstawić aktualną legitymację członkowską.

Dodatkowe warunki:

Zniżka ma zastosowanie wyłącznie w ubezpieczeniu OC ppm w wysokości 70%
Ze Zniżki może skorzystać wyłącznie posiadacz pojazdu będący osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej;
Zniżka ma zastosowanie przy zawieraniu (nowych oraz wznowionych) umów ubezpieczenia;
Zniżka nie może zostać udzielona w ubezpieczeniu w którym w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpiła szkoda;
Zniżka nie ma zastosowania do umów ubezpieczenia zawieranych za pośrednictwem internetu lub telefonu;
Zniżka nie podlega łączeniu z innymi zniżkami promocyjnymi

Serdecznie zapraszamy posiadaczy pojazdów zabytkowych do odwiedzenia oddziałów PZU.


Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego tylko PZM, co z tego ma PZU i w na czym polega "układ".
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Spiker znalazłeś stary wpis. Teraz już bez czerwonej książeczki dają dodatkową zniżkę jeżeli pojazd jest starszy niż 40 lat.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 18 Sie, 2015   

jeż napisał/a:
Spiker znalazłeś stary wpis. Teraz już bez czerwonej książeczki dają dodatkową zniżkę jeżeli pojazd jest starszy niż 40 lat.

Jedni dają, inni nie dają. Niestety.
Ten wpis z 2012-go przynajmniej wyjaśniał reguły gry.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 20 Paź, 2015   

Właśnie przedłużam ubezpieczenie na samochód... a agent PZU w trakcie rozmowy nagle i z własnej woli informuje mnie, że "jednak weszły nowe przepisy, że pojazd starszy niż 25 lat można ubezpieczyć już za 30 zł". A przecież w połowie roku ubezpieczył mnie za 100 zł i upierał się przy obowiązkowym "członkostwie z PZM"!!! Chyba poczuł, że warto obniżyć jedno ubezpieczenie, żeby nie stracić klienta do innych o wiele wyższych ubezpieczeń.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sro 21 Paź, 2015   

Za dwa miesiące i ja będę przerabiał problem przedłużenia ubezpieczenia i nawyków staromodnego agenta. Zobaczymy co dziadek zaproponuje ;P
 
 
 
Mycha


Motocykl: K-55
Posty: 70
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 01 Lis, 2015   

Niestety przypominam, że cena ubezpieczenia zależy przede wszystkim od dobrej woli/czasu agenta ubezpieczeniowego.
Owocnych negocjacji!
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

To się pochwalę, że w dniu dzisiejszym udało mi się bez najmniejszych problemów. kombinowania z zaznaczaniem jakiś okienek ubezpieczyć Pucha za 31 zł. System sam to z siebie wypluł :D
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

W jakiej firmie?
_________________
jarcco
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

jarcco napisał/a:
W jakiej firmie?


Wyboru nie ma.
 
 
Albert


Motocykl: Iż-49
Posty: 38
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Dziś byłem w agencji wymówić umowę ponieważ mój Fiat 125p skończył 40 lat. Pózniej chciałem wykupić gdy skończę remont. Okazuje się że nie można wypowiedzieć umowy w momencie gdy pojazd staje się 'historyczny'. Ani agentka, ani konsultantka z centrali nie przyjęły moich argumentów popartych paragrafami z ustawy.

CO ROBIĆ?
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Poprosić o odmowę z uzasadnieniem na piśmie.
 
 
Albert


Motocykl: Iż-49
Posty: 38
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Tylko że w ustawie nie ma słowa nt. takiego przypadku. Spełnia warunki pojazdu historycznego, ale nie ma paragrafu który na tej podstawie pozwala zerwać umowę...
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Albert napisał/a:
pozwala zerwać umowę...


O ile się orientuję, to nie można zerwać umowy tylko nie ma konieczności kontynuowania ubezpieczenia OC. Bodajże jest to zapisane jako, że nie ma wymogu dla takich pojazdów ciągłości ubezpieczenia OC, ale trzeba to sprawdzić. Wówczas sytuacja wygląda tak, że dziękujesz ubezpieczycielowi za współpracę i nie ubezpieczasz pojazdu nigdzie, aż do momentu kiedy będziesz to ubezpieczenie potrzebował. Jednak podkreślam, aby to dokładnie sprawdzić.
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Wypowiedzieć umowę musisz najpóźniej dzień przed zakończeniem aktualnej polisy OC.
_________________
jarcco
 
 
Albert


Motocykl: Iż-49
Posty: 38
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Nickeledon, mówisz o tym?

Art. 27.
1. Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwaną dalej umową ubezpieczenia krótkoterminowego, można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:
1) zarejestrowany na stałe, w przypadkach okreśonych w ust. 2;
2) zarejestrowany czasowo;
3) zarejestrowany za granicą;
4) pojazdem wolnobieżnym okreśonym w art. 2 pkt 10 lit. b;5) pojazdem historycznym
 
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu
Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych


Art. 2.
1. Określenia użyte w ustawie oznaczają:

10) pojazd mechaniczny:
a) pojazd samochodowy, ciągnik rolniczy, motorower i przyczepę określone w przepisach ustawy – Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazd wolnobieżny w rozumieniu przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym, z wyłączeniem pojazdów wolnobieżnych będących w posiadaniu rolników posiadających gospodarstwo rolne i użytkowanych w związku z posiadaniem tego gospodarstwa;

11) pojazd historyczny – pojazd mechaniczny, o którym mowa w pkt 10, będący:
a) pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazdem mającym co najmniej 40 lat,
c) pojazdem mającym co najmniej 25 lat i który został uznany przez rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy
lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

14a) wprowadzenie pojazdu do ruchu – wprowadzenie pojazdu na drogę rozumianą zgodnie z art. 2 pkt 1 ustawy – Prawo o ruchu drogowym;



Rozdział 2
Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych

Art. 23. 1. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC
posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu.

1a. Posiadacz pojazdu, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 10 lit. a, zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej
Polskiej, z wyłączeniem pojazdu, w odniesieniu do którego państwem członkowskim Unii Europejskiej umiejscowienia
ryzyka jest państwo Unii Europejskiej, w którym pojazd ma być zarejestrowany, obowiązany jest posiadać ochronę ubezpieczeniową przez cały okres, w którym pojazd jest zarejestrowany, z wyjątkiem zarejestrowanych pojazdów historycznych.
W odniesieniu do pojazdów zarejestrowanych za granicą obowiązek ten trwa przez cały okres pozostawania tych pojazdów
na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych stosuje się także do
posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym, przed jego rejestracją oraz do posiadacza lub kierującego pojazdem
historycznym albo pojazdem wolnobieżnym, od chwili wprowadzenia tych pojazdów do ruchu.



Czyli jak pojazd historyczny stoi to nie musi być ubezpieczony, a jak chcesz nim pojeździć to musisz ubezpieczyć ale nie musisz wykupywać polisy na rok.
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Kolega Albert chyba powinien wypowiedzieć umowę ubezpieczenia i tyle.
Podpowiem tylko że ubezpieczanie czasowe ma takie minusy ( na podstawie Link 4 ) minimum trzeba ubezpieczyć na 3 miesiące. Te czasowe składki to gołym okiem widać że drożej wychodzą niż opłacić OC na rok.
Słyszeliście coś o tej ustawie co podobno w sejmie leży , że ma być coś takiego jak "flota pojazdów zabytkowych" i będzie na nie jedno ubezpieczenie i jeden nr rejestracyjny? Czy to mi sie tylko przyśniło ? :-)
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 354
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Kilka razy już wypowiadałem OC pojadzu który miał ponad 40 albo był na żółtych tablicach. Wysyłałem lub zanosiłem na dziennik podawczy pismo że polisę nr.... zawartą w dniu.... na pojazd..... wypowiadam z uwagi to że pojazd jest historyczny.
Nigdy nie było problemu. Nie dyskutowałem z babami w pzu ponieważ szkoda z głupkami rozmawiać.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Albert


Motocykl: Iż-49
Posty: 38
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Dziękuje za pomoc. Gdyby auto było sprawne nie byłoby problemu, ale remont jeszcze trochę potrwa. Wolę kasę przeznaczyć na części niż płacić OC za nic.
Znalazłem inne rozwiązanie problemu. Mimo to jutro piszę maila z prożbą o opinie do Rzecznika Ubezpieczonych.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie oddamy naszych Iży!
tybusz Hyde Park 3 Nie 14 Mar, 2010
KOZA
Brak nowych postów Motobazary u naszych sąsiadów
hrabia_T Hyde Park 1 Pon 25 Lip, 2011
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów Ceny naszych maszyn w 1996 r.
Wafelek Hyde Park 7 Pią 15 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Właściwe powietrze w oponach naszych Iży
Zainteresowani - proszę się wpisywać
aelfric Hyde Park 8 Sob 02 Kwi, 2016
radarator


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna