IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Branna 2016
Autor Wiadomość
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2016   Branna 2016

Tak jak zapowiadałem, jako 1% forum nie pojechałem na Bajzel tylko wybrałem adrenalinę w czystej formie. Przygotowania polegały na zakupieniu odpowiedniej ilości gotówki w odpowiedniej walucie, w miejscach w których przebywaliśmy preferowali wynalazek Fenicjan, plastik był bezużyteczny.
Dużo i mało jednocześnie :)

Wyjazd zaczął się małymi przygodami z poziomem energii :grin: ale dzięki zaprzyjaźnionemu koledze z hurtowni z normaliami dostaliśmy na drogę zapasowe prądy. Dzięki Piotrek.


Kraj przejechaliśmy bez większych przygód, poza zablokowaną A8 we Wrocławiu przez TIR który wbił się w ekrany i spłonął. Jaki był zator nie będę pisał autochtoni wiedzą.
Olomucki kraj.

Noclegi realizowaliśmy w pensjonacie Spartak niedaleko Starego Miasta pod Śnieżnikiem.

Stig x 2

cdn...

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2016 ]
Po zaliczeniu pierwszego noclegu w Spartaku nazajutrz wczesnym rankiem gonimy półgodzinki górami do Brannej na treningi i kwalifikacje. Zjazdy górkami o poranku w rześkim górskim powietrzu to jest coś co można polecić.
Padocki mieszczą się w całej miejscowości, na każdym wolnym skrawku terenu. Nie wyobrażam sobie jak by to miało wyglądać u nas, zaraz znalazłoby się kilku co im za głośno i trawę brudasy depczą.
Baza ekipy z Polski.


Wędrowaliśmy tymi padockami przemieszczając się w różne części toru, aby wybrać sobie najlepsze miejsca na jutrzejszy wyścig.
Mapka sytuacyjna.

Parę egzemplarzy napotkanych po drodze, to tylko mały wycinek.







Usadowiliśmy się na zakrętach wokół zamku i obserwowaliśmy treningi.
Klasa W, najmłodsze, największe ale nie wiem czy najszybsze :)

Klasa B czyli najstarsze na torze, tu w akcji angielski Scott TT 500 z 1929 roku.



Rudge 500 Special z 1928 r.

BSA Sloper 500 z 1930 r.

Moto Guzzi 500 z 1930 r.

Rudge Ulster 500 1930 r.



Rudge Special 500 z 1928 r.

Matchless G3-KM 350 z 1947 r.

Velocette 350KSS 350

NSU 250 OSL z 1937 r.

NSU 250 OSL z 1943 r.


NSU 501 OSL

cdn...
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

Elegancko!

Dodaję posta, bo forum łączy dwie wiadomości pod rząd od jednego autora i nie widać, że coś dopisałeś.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

No to kontynuuję. Kategoria "K" czyli motocykle o pojemności ponad 350 ccm wyprodukowane w latach 1950-1967. Lista startowa w tej kategorii najkrótsza (po pięćdziesiątkach) ze wszystkich, jedenastu zawodników, a wśród nich dwóch Polaków.

Pierwszy z nich to Tomek Korzyniewski startujący na motocyklu BSA Super Rocket, chyba nie muszę nic więcej dodawać.


Drugi to Szymon Siwy Spychała dosiadający Triumpha 650, obaj z Lightspeedteam.


Norton Manx 500


Czeskie ESO 500 monoblok, piekielnie szybkie maszyny, były takie cztery w tej klasie w różnych odmianach.

Jawa 500 2xOHC, ulubieniec publiczności, a jakby inaczej :)






cdn...
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016   

Zakończę temat najbardziej widowiskową kategorią jaką są sidecary (takie motocykle z kołyską). Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego widowiska, a ekipy na sajdkach dokonują niesamowitych ewolucji. Wszystkie zdjęcia w tym temacie pochodzą tylko i wyłącznie z sobotnich treningów które są również kwalifikacjami do niedzielnego wyścigu. Dzięki sprzyjającej, aż nadto aurze podłoże wykazywało się dużą przyczepnością, opony kleiły do asfaltu co zawodnicy wykorzystywali do granic, a nawet poza nimi. To niby tylko trening, poza torem to bardzo dobrzy koledzy, ale na torze jest tylko walka.

Ekipa z Czech na Uralu 600 w starciu z mieszaną załogą brytyjsko-czeską na Moto Guzzi 850

To co wyczyniali Czesi na tym Uralu to przeczyło zasadom fizyki.

BMW R51

BSA 500 Sloper, spójrzcie na wózkowego, chciałbym w jego wieku dysponować takim testosteronem :thumbup:


Pan i Pani z Francji na BMW BRS-1000

Trabant Groh 500 ! bodajże wygrywają wszystko.

Ta kategoria była mocno obsadzona naszymi rodzimymi ekipami.
Tomek i Szymon na Triumphie 650, koledzy z Ligthspeed Team

Michał i Wioletta na BSA A65 650

Chłopaki w akcji.



Wioletta za kierownicą, to był dla niej trzeci wyścig w życiu!



Trochę materiału video.

I trzecia para reprezentująca nasz kraj, która na dodatek stanęła na pudle. Grzesiek Szymański i Ziemek Łączyński na Wieprzu K-650 (mam nadzieję, że się nie obrażą za prosiaka). Ich film zarejestrowany podczas wyścigu.

Chciałbym zakończyć tą relację z przytupem niestety się nie uda. Wszystko to co widzieliście powyżej zostało zarejestrowane podczas pierwszego sobotniego treningu. W czasie drugiego popołudniowego przejazdu miało miejsce kilka kraks, jednym z poszkodowanych był Tomek jeżdżący na BSA i w parze z Siwym na sajdku. Tomek został odwieziony do lecznicy i po stwierdzeniu złamanego w kilku miejscach obojczyka, w zespole LST zapadła decyzja o powrocie na operację do Polski. Siwy spakował cały majdan i wraz z kolegą wrócił do kraju. Spowodowało to brak w niedzielnych wyścigach dwóch motocykli i jednego zaprzęgu, szkoda okrutna, bo przyznam szczerze jechałem chłopakom kibicować do upadłego. Tomek nie był zresztą jedynym poszkodowanym, były momenty gdy czerwona flaga była w użyciu co chwilę. W treningach ucierpiał też bodajże Andrzej Praczukowski startujący na motocyklu Yamaha RD 250, połamał dwa żebra i zsiadł dopiero gdy już oddychać nie mógł.

Nie chciałbym, aby ten pesymistyczny wątek zburzył całokoształt imprezy, która była naprawdę na najwyższym poziomie, jest to miejsce które warto zobaczyć i czas który warto tu spędzić, tym bardziej, że słowa i zdjęcia nie oddadzą rzeczywistości.
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016   

nickeledon napisał/a:
spójrzcie na wózkowego, chciałbym w jego wieku dysponować takim testosteronem

Niebawem i ja wózek zaczepię, potestujemy jazdę na Szwajcarii! Testosteron na pewno Ci przybędzie. ;)
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2016   

motolis napisał/a:
Niebawem i ja wózek zaczepię, potestujemy jazdę na Szwajcarii!

Sugerujesz, że będę miał robić za balast, czy też mam zacząć gromadzić części zapasowe w postaci szprych, łożysk, tylnych piast itp.?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Branna 2016, czyli emeryci na start !
10-11 września 2016
nickeledon Imprezy 3 Czw 08 Wrz, 2016
tomboj
Brak nowych postów Branna 2018
8-9 września 2018
nickeledon Imprezy 3 Sob 06 Paź, 2018
jarcco
Brak nowych postów Złombol 2016
czyli Favoritem do Palermo
SaS Imprezy 40 Sob 11 Mar, 2017
jeż
Brak nowych postów Szczęśliwego Nowego Roku 2016
jeż Hyde Park 3 Sob 02 Sty, 2016
roman
Brak nowych postów Dinozaury Motoryzacji - Głobikowa 2016
24-26 czerwca 2016
Ozzy Imprezy 3 Pon 27 Cze, 2016
Ozzy
Brak nowych postów Mini Speed Day 2016 - Pszczółki
28 maja 2016
nickeledon Imprezy 5 Nie 29 Maj, 2016
nickeledon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna