IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Pomoc w zakupie Iża 49
Autor Wiadomość
Krzysiek203


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   [49] Pomoc w zakupie Iża 49

Witam wszystkich ! Chcę kupić motocykl Iż-49 jak najbardziej oryginalny i w stanie umożliwiającym jazdę od razu. Najchętniej jeżeli byłby już zarejestrowany w Polsce. I tutaj moje pytanie - gdzie szukać takiej maszyny oraz jaki budżet przygotować ? Dodam, że nigdy wcześniej nie miałem żadnego motocykla jedynie kilka Warszaw i Fiatów 125p. Jeżeli ktoś z Was ma taki sprzęt do sprzedania lub dobry namiar to proszę o kontakt - nie mam jeszcze uprawnień do przeglądania działu giełda.
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

http://Allegro.pl/iz-49-c...6733359315.html
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Witaj.
Do motocykla z linku, który podał fred, musisz jeszcze dorzucić trochę kasy na wymianę części, które pochodzą z Iża 56. :)
Proponuję, podaj kwotę jaką chcesz przeznaczyć na zakup Iża. Wtedy forumowiczom będzie łatwiej coś doradzić.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Krzysiek203


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Mój budżet to tylko jakieś 6-8 tysięcy. Czy taka kwota pozwoli na realny zakup "49" z dokumentami i na chodzie ? Pytam bo nie ma ich zbyt wiele w ogłoszeniach Allegro/OLX i Otomoto. Z tego co piszecie widzę że muszę znacząco obniżyć swoje wymagania odnośnie stanu Iża. Wygląd zewnętrzny (lakier , chromy) i oryginalność schodzą na dalszy plan.
Rozważałem też zakup sprzętu ze Wschodu np z terenów Ukrainy ale z tego co się orientuję tam eksploatuje się pojazdy do śmierci technicznej a potem jeszcze przez 20 lat :)
Znalazłem takie ogłoszenie : http://Allegro.pl/iz-49-m...93.html#thumb/7
Co myślicie na podstawie zdjęć i opisu ? Domyślam się że tutaj w grę wchodzi tylko rejestracja jako zabytek...
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Całkiem nieźle to wygląda. Oferta godna uwagi. Jeśli ma wszystkie papiery po odprawie celnej, to już jest z górki. Rejestracja oczywiście na białe blachy.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
andrew766
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 432
Skąd: Malczyce
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

A dzisiaj wskoczyło coś takiego
https://www.olx.pl/oferta...html#570266d492
 
 
smok


Motocykl: Iż-49
Posty: 154
Skąd: Wiązów
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Ten za 6200 jest fajny jako baza, ale stwierdzenie, że jest po gruntownej renowacji jest mocno na wyrost. Sprzedawca zajmuje się handlem więc już przy samych oględzinach proponuję szerzej otworzyć oczy. W tej cenie skoro nie ma problemów z rejestracją i dodatkowymi kosztami to niech sam zarejestruje. Do motocykli sprowadzanych z zagranicy proponuję podchodzić jak do jeża szczególnie do tych ze wschodu. Zapewnienia sprzedawców że wszystko jest spoko należy pieczołowicie sprawdzić. Trzeba znać się na kwitach bo dostaniesz rachunek z ruskiego supersamu za kupno butów, a sprzedający stwierdzi, że to rachunek kupna iżą.
 
 
Krzysiek203


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Zadzwonię jutro do Tarnobrzegu żeby dowiedzieć się czegoś więcej o tej ofercie. Zakładając że papiery są w porządku to czy rzeczywiście jest możliwość rejestracji na białe tablice ? Pytam bo motor nie ma migaczy z tyłu - chyba że to kwestia ich dołożenia. Proszę o informację jaki jest koszt (robocizna +materiały) remontu kapitalnego silnika Iża 49 i czy wszystkie niezbędne elementy są nadal dostępne ? Czy ktoś z Was byłby w stanie towarzyszyć mi w ew. oględzinach a potem podjąłby się doprowadzenia Iża do pełnej sprawności mechanicznej ? Oczywiście nie za darmo ;D
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Krzysiek203 napisał/a:
Pytam bo motor nie ma migaczy z tyłu -

i nie ma mieć. Na przeglądzie rej żaden to problem.
Krzysiek203 napisał/a:
Proszę o informację jaki jest koszt

- regeneracja wału 300-400
- szlif cylindra + nowy tłok 200-250
- łożyska wału od 120 zł kpl wzwyż
- i pytanie gdzie się zatrzymasz
Krzysiek203 napisał/a:
czy wszystkie niezbędne elementy są nadal dostępne

- kwestia twojego uporu i portfela
Krzysiek203 napisał/a:
podjąłby się doprowadzenia Iża

- jeśli chcesz nim jeździć musisz to zrobić sam. Inaczej motor, wszelkie regulacje i drobne naprawy zniechęcą cię do jego użytkowania. Wiem że czasem to wyzwanie (sam to przeszedłem i nadal się uczę) ale do pokonania.
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
andrew766
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 432
Skąd: Malczyce
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Łukasz Hawryluk napisał/a:
jeśli chcesz nim jeździć musisz to zrobić sam. Inaczej motor, wszelkie regulacje i drobne naprawy zniechęcą cię do jego użytkowania. Wiem że czasem to wyzwanie (sam to przeszedłem i nadal się uczę) ale do pokonania.


A dodatkowo jaka satysfakcja jak wszystko zadziała.
 
 
Krzysiek203


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

Rozmawiałem z sprzedającym w Tarnobrzegu - motocykl jest oclony, pozostaje kwestia tłumaczeń i rejestracji w PL. Do poprawy/zrobienia są hamulce. Przemyślałem temat i postanowiłem dozbierać więcej pieniędzy tak żeby kupić Iża w lepszym stanie. Dam znać jak już stanę się szczęśliwym właścicielem jakiegoś egzemplarza.
 
 
Krzysiek203


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

Które części według Was pochodzą z IŻa 56 ? Załączam link do aukcji: http://Allegro.pl/iz-49-c...02.html#thumb/4
 
 
Darek
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 442
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

No, poziom dopieszczenia wyglądu i włożonej pracy robi wrażenie. Podobnie jak cena. :O Specjaliści-archiwiści na pewno wytkną za szerokie szparunki. Z 56-tki pewnikiem jest kopniak, obcy jest przełącznik świateł i sygnału. Pałąk tylnego błotnika raczej powinien być chromowany. Więcej grzechów nie widać, ale pewnie coś sie by wygrzebało w elektryce. Np. szkło reflektora.
Ciekawe co jest pod pokrywami, no i przede wszystkim jak to "gada"?
_________________
Denerwować się to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
 
 
Krzysiek203


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

Podepnę się pod istniejący temat - czy w Iżu 49 jest możliwość regulacji wysokości siedziska kierowcy lub/oraz położenia kierownicy ?
 
 
Darek
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 442
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Wto 21 Mar, 2017   

W siedzisku kierowcy reguluje się naciąg sprężyny amortyzującej naszą d...olną część pleców. Niestety dla osób mających trochę więcej niż np. 170 cm wzrostu jest to za mało i osobiście jest mi trochę ciasno. Kierownice można nieco regulować po zluzowaniu zacisków. Można wtedy obrócić rurę steru i trochę opuścić lub podnieść rączki. Dużo to jednak nie daje. Gdy projektowano motocykle typu Iż/DKW średnia wzrostu była chyba z min. 10 cm mniejsza.
_________________
Denerwować się to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
 
 
Krzysiek203


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 21 Mar, 2017   

Dziękuję za odpowiedź.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1413
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 21 Mar, 2017   

Wczoraj 23:36, Dzisiaj 0:08, Dzisiaj 0:58 ... ktoś tu cierpi na bezsenność, ... albo może są ustalone nocne dyżury forumowe o których nie wiem :lmao:
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Krzysiek203


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

W nocy jest tańszy prąd :)
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Potwierdzam.
Tańszy prąd... :grin:
 
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Zmiana, teraz moja kolej :)
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Planeta] Pomoc przy zakupie
Planeta 5
adam81hl123 Ogólne 8 Czw 23 Kwi, 2015
adam81hl123
Brak nowych postów [49] Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Yolo_Warrior Ogólne 2 Sro 24 Lip, 2019
Spiker
Brak nowych postów Pomoc w odbudowie IFY
zrzutka dla Besy.
awtowelo Hyde Park 0 Nie 20 Wrz, 2020
awtowelo
Brak nowych postów Pomoc Dla Grecji
jeż Hyde Park 5 Sob 12 Maj, 2012
papadom16
Brak nowych postów [49] wycena - prośba o pomoc
deskath Ogólne 23 Wto 24 Lis, 2009
tybusz
Brak nowych postów Pomoc dla Erwina Gorczycy
Spłonęła kolekcja motocykli zabytkowych
Ozzy Hyde Park 11 Nie 21 Cze, 2020
awtowelo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna