IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
K-55
Autor Wiadomość
Mycha


Motocykl: K-55
Posty: 70
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Temat trochę zamarł, bo rzadko zaglądam na forum. Maluszek cały czas dzielnie nawija kilometry i nie spieszy mu się do malowania. Wolna kasa idzie na remont chaty, a tym samym remont blach przełożony zostaje na przełom roku.
Morał z tego taki, że jak tylko Radar skończy rejestrację moto i ogarnie resztę niezbędnych papierów do poruszania się jednośladem, to jedziemy w "delegację" ...z tą kratą właśnie :D
No cóż, tak przegrać, to jak wygrać :piwo: :p
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2017   

Założyliśmy do Mychy K55 zębatkę zdawczą 16 zębów, żeby w drodze na piknik nie wąchał moich smrodów całą drogę i żebym i ja miał trochę oleju na giembie.
Zębatka zmieściła się bez przeróbek ale jest problem - ślizga się sprzęgło. Każda zmiana biegu w górę jest jakby z opóźnieniem. Do skrzyni zalano lux10. Sprzęgło nie ma regulacji docisku.
Czy zmiana oleju na coś nowoczesnego może załatwić sprawę, czy trzeba jednak zmniejszyć ilość zębów bo sprzęgło jest zbyt małe i słabe by przenieść taki moment?

[ Dodano: Nie 09 Kwi, 2017 ]
Spodziewałem się choć jednej odpowiedzi a tu cisza... za trudne pytanie?
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Sam sobie odpowiedziałeś:

radarator napisał/a:
sprzęgło jest zbyt małe i słabe by przenieść taki moment


Tylko z uwagą, że moment to produkuje silnik, a nie zębatka. Zębatka jedynie zwiększyła obciążenie. Popraw sprzęgło.
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Jak mam je poprawić? Nie ma regulacji docisku, tarcze prawie nowe, przekladki proste. Naprawdę zmiana oleju na coś lepszego od luxa nie da rady?
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

radarator napisał/a:
Naprawdę zmiana oleju na coś lepszego od luxa nie da rady?


Możesz testować.

radarator napisał/a:
Nie ma regulacji docisku, tarcze prawie nowe, przekladki proste.


Jakoś nikt, nigdy nie pamięta o sprężynach, one też tracą na mocy.
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

No tak, ale znaleźć teraz nowe sprężyny graniczy z cudem a głębiej ich nie wkręcę. Do cięcia ich czuję obrzydzenie więc o nich nie wspominam 😊
Bedziemy próbować, na początek Motul Transoli Expert 10W40. Zobaczymy.
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Moim zdaniem eksperymenty z olejem to strata czasu i pieniędzy.

Gdyby to był mój bzyk, zacząłbym od utwardzenia sprężyn przez dopakowanie tam wypełniacza w postaci dodatkowej podkładki lub wymianę tarcz na nowe, grubsze, oczywiście o ile macie do takich dostęp.

Wyższy pakiet oznacza mocniejszy docisk sprężyn. A jak go osiągnąć - jest wiele możliwości. Zostawiam to Waszej kreatywności. :)
 
 
smok


Motocykl: Iż-49
Posty: 154
Skąd: Wiązów
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

mcfrag napisał/a:
A jak go osiągnąć - jest wiele możliwości. Zostawiam to Waszej kreatywności :)


Muszą wkroczyć indianie tak jak to było u mnie ze sprzęgłem :D
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

mcfrag napisał/a:
Moim zdaniem eksperymenty z olejem to strata czasu i pieniędzy.

Gdyby to był mój bzyk, zacząłbym od utwardzenia sprężyn przez dopakowanie tam wypełniacza w postaci dodatkowej podkładki lub wymianę tarcz na nowe, grubsze, oczywiście o ile macie do takich dostęp.

Wyższy pakiet oznacza mocniejszy docisk sprężyn. A jak go osiągnąć - jest wiele możliwości. Zostawiam to Waszej kreatywności. :)

No i jest to jakiś pomysł.
 
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

mcfrag napisał/a:
Moim zdaniem eksperymenty z olejem to strata czasu i pieniędzy.

Lux 10 to dobry olej - na innych występował u mnie poślizg sprzęgła a na tym jak ręką odjął.
Problem leży wg mnie w tarczach i ich docisku.
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1408
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Łukasz Hawryluk napisał/a:
Lux 10 to dobry olej

Może do sprzęgła. Do innych zastosowań są lepsze oleje. :chillout:
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
weteran125


Motocykl: Iż-49
Posty: 25
Skąd: Łuków
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Jeśli masz nowe, ruskie tarcze, takie ładniutkie i błyszczące to proponowałbym je zmatowić na papierze ściernym lub wymienić je na metalowe z wkładkami korkowymi od Mińska. Korkowych idzie tylko trzy sztuki.
 
 
Mycha


Motocykl: K-55
Posty: 70
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 12 Mar, 2021   

Uszanowanie,
wrzucam dla potomnych trochę fot archiwalnych zaraz po wejściu w posiadanie motocykla.
Maluch od nowości zakupiony przez mojego dziadka (od pana z sąsiedniej wsi, który jeżdził do ZSRR do pracy w ramach kontraktu i kupował takie dobra na handelek). Pojeżdżone było jakieś 4 lata (wnioskując po dokumentacji np. ubezpieczenie OC,choć dziadek upiera sie ze maks.2 lata jeździł). Moto jak zostało kupione w 56r. tak je wyciągnąłem w 2009r ze stodoły. Jedyne zmiany jakie pojawiły się na przestrzeni lat: jedna opona wymieniona na STOMIL (pocz.lat 60tych), stłuczone szkiełko żółwika z tyłu (przeprowadzka ze stodoły do innej stodoły - pocz.lat 90tych), zdjęte siedzenie pasażera (pocz.lat 60tych, później skradzione z garażu wraz z motoapteczką), kranik komarowy (zainstalowany na pocz.lat 2000 gdy kuzyn chciał moto zrobić i pojezdzic...na szczęście bezskutecznie).














































































 
 
MaciejLip


Motocykl: Iż-49
Posty: 28
Skąd: Kapalica
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021   

Przeczytałem całość. Kawał dobrej roboty!
_________________
MaciejLip
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna