IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] OC dla naszych Iży
Autor Wiadomość
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

Krzysiek w tej drogiej propozycji pewno dopisali ci dodatkowo NW. To ubezpieczenie na motocykle poszło mocno do góry, kiedyś je opłacałem jak kosztowało 30 zł, po pierwszej podwyżce przeskok był od razu na 130 zł. I później robi się jakaś chora suma.
 
 
kuba_777


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Iława
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

Płacąc tegoroczne ubezpieczenie dowiedziałem się - i tu uwaga od agenta ubezpieczeniowego - że NW jest już w składzie OC więc dodatkowe NW które jakoby miało zapewnić "spokój" klientowi jest tylko nabijaniem prowizji agenta. Byłem bardzo zdziwiony że "odejmuje siebie chleb od ust" więc nie zapłaciłem dodatkowego NW. Ubezpieczenie i tak poszło do góry. Ponoć na jednoślady najkorzystniejsze ubezpieczania mają w PZU
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

katok napisał/a:
Jakie, to mam z tyłu w Planecie? ;)
Najlepsze, coraz mniej spotykane... czarne :rotfl:


Kurczaczki, a moje czarne z '51 roku kosztowały mnie ponad 150, i dalej widać uznaniowość...
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Do mnie kilka dni temu przyszło pismo z PZU, OC na Iża wycenili na 49zł, podali że przysługuje mi 60% za bezszkodowość i 5% za przedłużenie. Nie wspomnieli nic o zniżce za pojazd zabytkowy czy członkostwo w PZM, ale sądząc po kwocie to musieli ją przyznać, bo za Suzuki płace 145zł.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
mrblack


Motocykl: Iż-49
Posty: 8
Skąd: Ryn
Wysłany: Nie 21 Sty, 2018   

Archi88 napisał/a:
Do mnie kilka dni temu przyszło pismo z PZU, OC na Iża wycenili na 49zł, podali że przysługuje mi 60% za bezszkodowość i 5% za przedłużenie. Nie wspomnieli nic o zniżce za pojazd zabytkowy czy członkostwo w PZM, ale sądząc po kwocie to musieli ją przyznać, bo za Suzuki płace 145zł.


A to masz zajebiste zniżki chyba za udziały w PZMotku. Ja płaciłem z durnego Komara MR2 w tamtym roku 131 zł a za Jeża 49 - 130. Towarzystwo to UNIQA .... W sumie 3 samochody i 3 motocykle i niby 60% zniżki a rąbią mnie jak Putin Ukraińców. ;)

Jakaś masakra z tym OC. No ale za Komara 131zł? A zaraz przyjdzie mi płacić z 500 za pierdziawkę, Zaczyna mnie to wkk....
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Dostałem 45 PLN za samo OC z PZU to chyba normalna stawka na dzisiejsze czasy ?
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
wladimir


Motocykl: K-750
Posty: 51
Skąd: CT
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

46 złotych za OC dla K-750. Zaszalałem i dokupiłem NNW w wysokości 53 złotych na 8000zł. :)
_________________
KMZ K-750 - "Moja historia"
przezdziurewidziane.wordpress.com
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

wladimir napisał/a:
Zaszalałem i dokupiłem NNW

Teraz jak sobie uszkodzisz ciało podczas kontaktu z tym motocyklem będziesz mógł wnioskować o odszkodowanie. Nie mówię tutaj o wypadku drogowym, a raczej na przykład o uderzeniu ręką w głowicę podczas odkręcania zapieczonej śruby. Gdyby rana była do "szycia", lub inna istotna kontuzja to wtedy ubezpieczyciel wypłaci tobie pieniążki.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Darek
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 442
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Zmartwię niektórych, ale ubezpieczenie NNW na ogół nie dotyczy właściciela pojazdu. :O
Na wypłatę mogą liczyć tylko osoby wiezione pojazdem, którym stało się coś niedobrego z winy kierowcy. Przerabiałem to kiedyś, gdy miałem wypadek za który płacił ubezpieczyciel sprawcy, czyli nie mój. Zapłacili mi za skasowanego "poldka" jakieś marne grosze, a mojej pasażerce ze 3 razy tyle za obrażenia. Zarówno z OC sprawcy, jak i z mojego NNW. Dla mnie chyba nie starczyło. Na szczęście nic poważnego mi się nie stało. Ale gdybym nawet zgłosił, to mi powiedziano, że z OC owszem, ale z NNW już nie. :no:
_________________
Denerwować się to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
 
 
wladimir


Motocykl: K-750
Posty: 51
Skąd: CT
Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

Darek, coś nie bardzo mi tutaj gra. Z doświadczenia własnego i ze słów ubezpieczającej mnie osoby wynika, co następuje: Twoje OC jest dla wszystkich naokoło, którym zrobisz kuku, natomiast Twoje NNW jest dla Ciebie. Sam odszkodowanie dostałem z NNW i z OC sprawcy.
Tak więc Darek, jednym zdaniem: ktoś Cię zrobił w jajo.
_________________
KMZ K-750 - "Moja historia"
przezdziurewidziane.wordpress.com
 
 
Darek
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 442
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

To było chyba z 16 lat temu, nic poważnego mi się nie stało, więc nie drążyłem tematu. Sąsiadka, która wiozłem dostała za 8 dni w szpitali, pęknięte żebro i skręconą kostkę ponad 3 razy tyle ile ja za skasowanego poloneza. Było, minęło.
_________________
Denerwować się to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Wto 18 Gru, 2018   

Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości, oto mail z PZU:

Informuję, że od 19.12.2018 r. będą obowiązywać zmienione zasady udzielania zniżki na obowiązkowe ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów zabytkowych. Posiadacz pojazdu będzie mógł otrzymać zniżkę bez względu na przynależność do klubu.

Zniżka będzie przysługiwała na pojazd posiadający tzw. „żółte tablice rejestracyjne” (tablice takie w przeciwieństwie do tablic standardowych posiadają pięć znaków), które są wydawane:

a) na pojazdy zabytkowe w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, albo
b) na pojazdy mające co najmniej 25 lat i uznane przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

Kryterium uznania pojazdu za pojazd zabytkowy będzie okazanie dowodu rejestracyjnego.

Za prawidłowość udzielenia zniżki odpowiada podmiot sprzedaży. Umowy zawarte z przedmiotową zniżką będą podlegać cyklicznej kontroli.

Jednocześnie informuję, iż kluby zostały poinformowane o zmianie dotychczasowej oferty.

Jak komuś się nie chce szukać agenta to moja "małżonka " ;-) może mu takowe OC ogarnąć w oka mgnieniu.
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
niebieski


Motocykl: Iż-56
Posty: 12
Skąd: Lubartów
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

Czy to oznacza, że muszę mieć "żółte tablice" i nic nie da bycie członkiem klubu/stowarzyszenia/itp pod patronatem PZM, czy też żółte blachy lub członkostwo ratuje sytuację?
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

Czy muszą być żółte - tego nie wiem.
Na pewno muszą w końcu uznać wiek pojazdu.
Niech się wypowie ktoś z aktualną wiedzą.
Ja w tym roku nawet nie musiałem kożystać z usług żadnego agenta. PZU samo przysłało blankiet na 43 płn-y. ;P :thumbup:
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

katok napisał/a:
Czy muszą być żółte - tego nie wiem.
hrabia_T napisał/a:
Zniżka będzie przysługiwała na pojazd posiadający tzw. „żółte tablice rejestracyjne” (tablice takie w przeciwieństwie do tablic standardowych posiadają pięć znaków)
hrabia_T napisał/a:
b) na pojazdy mające co najmniej 25 lat i uznane przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

O ile się nic nie zmieniło, to pojazd unikatowy nie dostaje żółtych blach, tylko standardowe białe. Czy w takim przypadku wystarczy opinia rzeczoznawcy?

[ Dodano: Sro 19 Gru, 2018 ]
PS. Z jednej strony się cieszę, że będzie to wreszcie klarownie :hmm: uregulowane, z drugiej rozumiem rozgoryczenie:
hrabia_T napisał/a:
Jednocześnie informuję, iż kluby zostały poinformowane o zmianie dotychczasowej oferty.
 
 
awtowelo


Motocykl: BMW
Posty: 95
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

Wygląda na to, że pojazd musi być zarejestrowany na "żółte tablice". :(

Oto komunikat zamieszczony na stronie PZM:

Szanowni Państwo,
zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r.,ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.

Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1,
jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem,
który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków,
a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za
pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

Dodatkowe warunki:

Zniżka ma zastosowanie wyłącznie w ubezpieczeniu OC ppm w wysokości 70%
Ze Zniżki może skorzystać wyłącznie posiadacz pojazdu będący osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej;
Zniżka ma zastosowanie przy zawieraniu (nowych oraz wznowionych) umów ubezpieczenia;
Zniżka nie może zostać udzielona w ubezpieczeniu, w którym w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpiła szkoda;
Zniżka nie ma zastosowania do umów ubezpieczenia zawieranych za pośrednictwem internetu lub telefonu;
Zniżka nie podlega łączeniu z innymi zniżkami promocyjnymi

Serdecznie zapraszamy posiadaczy pojazdów zabytkowych do odwiedzenia oddziałów PZU.
_________________
BMW R35, Simson 425 S, MZ BK 350, DKW NZ 350.
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

Nie musi być na żółtych.
W punkcie drugim jest wzmianka o pojeździe unikatowym powyżej 25 lat, a on jest normalnie na białych tablicach. Siwego Iż jest tak zarejestrowany.
Jednym słowem jeśli chce się płacić mniejsze ubezpieczenie trzeba dać w łapę rzeczoznawcy :(
 
 
awtowelo


Motocykl: BMW
Posty: 95
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

"...jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków..."

Chyba jednak musi być na "żółtych" - w tekście niestety jest "oraz" a nie "lub" :(
_________________
BMW R35, Simson 425 S, MZ BK 350, DKW NZ 350.
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

Ja też zrozumiałem jak Jeż ale niestety jest tak, jak mówi Awtowelo. Ale już zawartych umów nie będą rewidować, więc tylko nowe ubezpieczenia będą problemem. Kontynuacje zostaną jak były.
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 738
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

W przypadku auta to faktycznie można dostać po kieszeni. Ale temat jest o Iżach, po prostu o motocyklach. Nie rozumiem dramaturgii związanej z tym, co się stało. Większość z forumowiczów ma po 2 motocykle i różnica w skali roku w opłatach jest niewielka, bo więcej jak stówę, to się na wieczór czasem przepija. ;)

Przyznam się, że i ja sobie kartę wykupiłem, w takim okresie, że się teraz okazało, że nie mogę jej wykorzystać do celów "zniżkowych". Szkoda, że dzięki niej nie mam korzyści związanej z opłatą OC, ale mam za to dodatkową protekcję na wyjeździe za granicę, bo wykupiłem pakiet BON VOYAGE za 150zł. :)

Dla jasności - nie jestem bogaty i kasy mam dużo, ale do oddania. Pomimo tego nie przejąłem się zbytnio tą wiadomością z PZMotu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie oddamy naszych Iży!
tybusz Hyde Park 3 Nie 14 Mar, 2010
KOZA
Brak nowych postów Motobazary u naszych sąsiadów
hrabia_T Hyde Park 1 Pon 25 Lip, 2011
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów Ceny naszych maszyn w 1996 r.
Wafelek Hyde Park 7 Pią 15 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Właściwe powietrze w oponach naszych Iży
Zainteresowani - proszę się wpisywać
aelfric Hyde Park 8 Pią 01 Kwi, 2016
radarator


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna