IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
8 Nadnotecki Zlot Motocykli Zabytkowych Stare Skrzydlo
Autor Wiadomość
andryś


Motocykl: IFA
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   8 Nadnotecki Zlot Motocykli Zabytkowych Stare Skrzydlo

No wiec od początku.

Cały czas się jakoś zmagam z problemami prądowymi w Ifie. Mimo to postanowiłem sobie jak najwięcej pojeździć w sezonie, by wychodziły różne rzeczy do poprawienia. Tak wpadł pomysł, by jechać na Stare Skrzydło - kameralny rajd organizowany przez grupę super ludzi pasjonatów starej motoryzacji. Pomysł podchwycony i ekipa skompletowana. Jedziemy w sobotę rano. Dzień wcześniej w Ifie zginęła iskra na amen. Jakieś zabiegi szamańskie i udało się ja odpalić. Wstawiona do garażu i jutro oby odpaliła.

O dziwo, odpaliła od kopnięcia. No to w drogę! W punkcie zbiórki okazało się, że jedna ze świec postanowiła się poluzować. Na szczęście miałem czas by ja dokręcić. Muszę chyba pomyśleć o regeneracji gwintów w głowicy.

Dalej polecieliśmy już grupą w składzie: nasza jedyna amazonka Joanna na Romecie 125, Robert z Kacprem na CZ350, Jacek na Drag Star 650, Krzysztof na Afryce i ja. Na pytanie o moja prędkość przelotowa, po odpowiedzi był śmiech i cisza. ;P Nadal docieram i staram się nie przekraczać 65 km/h. W miarę szybko dotarliśmy na miejsce startu i po przywitaniu i rejestracji udaliśmy się na posiłek. :) Pyszny chlebek ze smalcem i ogóraski, do tego kawka, herbatka.

Na miejsce zjeżdżały się kolejne załogi. Ogółem zarejestrowane były chyba 36 ekipy.






Około 10 wystartowaliśmy na trasę rajdu. Trasa przebiegała przez wiele malowniczych miejscowości gminy Wyrzysk i Osiek. Za długo, by wszystko tu opisywać. Generalnie było warto! :)

W połowie dnia o godzinie 13 spotkaliśmy się wszyscy w muzeum kolejki wąskotorowej i udaliśmy się na mała przejażdżkę i zwiedzanie.





Po przejażdżce droga prowadziła już tylko do mety. Na mecie oczywiście żarełko, pogadanki o starych karabinach i degustacja kiszonego śledzika.

Brawo Krzychu! Po ogłoszeniu wyników, nasza ekipa zgarnęła dwie nagrody: Asia za najlepszą amazonkę a Robert drugie miejsce w kategorii zabytków. Brawo My!

Pożegnaliśmy się grzecznie z organizatorami i resztą ekip i około 19 wyskoczyliśmy do domu. Czekało nas jeszcze około 77 kilometrów. IFA przeszła sama siebie bo prędkość powrotna oscylowała w granicach 80km/h. Jazdę umilał nam piękny zachód słońca, bryza od stawów hodowlanych i cień w lasach. Było mega fajnie. Przejechaliśmy ponad 238 kilometrów i IFA nie zawiodła mnie ani razu. Zawsze paliła od kopa! Jestem dumny z mojej BECI! :)










_________________
IFA BK350 1956 x 2,DKW LUXUS 200 SPEZIAL 1930, DKW SB200 1936,DKW SB200 1937,HD softail haritage EVO i trochę części do dkw SB250
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

A to w zeszłym tygodniu włóczyliśmy się po tamtych okolicach.
 
 
andryś


Motocykl: IFA
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Piękne tereny!!!
_________________
IFA BK350 1956 x 2,DKW LUXUS 200 SPEZIAL 1930, DKW SB200 1936,DKW SB200 1937,HD softail haritage EVO i trochę części do dkw SB250
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Interesująca wycieczka, a poza tym co opisane, to jak się jeździ IFĄ w porównaniu z jedno cylindrowcem?
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Cytat:
jak się jeździ IFĄ w porównaniu z jedno cylindrowcem?

Suchy Ifa de facto pracuje jak silnik jednocylindrowy, suw pracy wypada raz na 360 st. Tylko tłoki ma dwa po przeciwnych stronach co daje lepsze wyważenie sił pierwszego rzędu.
 
 
andryś


Motocykl: IFA
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

nickeledon napisał/a:
Cytat:
jak się jeździ IFĄ w porównaniu z jedno cylindrowcem?

Suchy Ifa de facto pracuje jak silnik jednocylindrowy, suw pracy wypada raz na 360 st. Tylko tłoki ma dwa po przeciwnych stronach co daje lepsze wyważenie sił pierwszego rzędu.


Cokolwiek to znaczy :mrgreen: :lmao:
Jeśłi chodzi o jazdę jedno cylindrowcem to tylko śmigałem nowoczesnymi konstrukcjami. Raz jechałem cz 350 i na pewno trudno to porównać. Cz o wiele lepiej sie zbiera i jest bardziej żwawa. Ogólnie trzeba sie przyzwyczaić i tyle:)
_________________
IFA BK350 1956 x 2,DKW LUXUS 200 SPEZIAL 1930, DKW SB200 1936,DKW SB200 1937,HD softail haritage EVO i trochę części do dkw SB250
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zlot SHL i motocykli zabytkowych
Maciekpiti Imprezy 6 Pon 29 Sie, 2011
Maciekpiti
Brak nowych postów III ŚWIĘTOKRZYSKI ZLOT MOTOCYKLI SHL I POJAZDÓW ZABYTKOWYCH.
diablomichal Imprezy 4 Pon 18 Maj, 2009
KOZA
Brak nowych postów VII Zlot Motocykli SHL
25 sierpnia 2013
Suchy Imprezy 6 Pon 26 Sie, 2013
Suchy
Brak nowych postów III zlot motocykli BMW R35
5-7.08.2022
awtowelo Imprezy 14 Sro 02 Mar, 2022
andryś
Brak nowych postów Zlot pojazdów zabytkowych w Kwidzynie
8 czerwca 2013
Archi88 Imprezy 2 Nie 09 Cze, 2013
nickeledon
Brak nowych postów III zlot pojazdów zabytkowych w Kwidzynie
24 maja 2014
Archi88 Imprezy 8 Pią 30 Maj, 2014
nickeledon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna