IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Motocyklista
Autor Wiadomość
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   Motocyklista

Pojawił się na rynku nowy miesięcznik dla miłośników starych motocykli.
Wydany na papierze kredowym. Dużo tekstu i dużo zdjęć. Czytelnika może ucieszyć mała liczba reklam. Na razie. Cena 11 złotych za 68 stron. Mnie przypadkiem udało się zakupić w Kolporterze.
Fotki przykładowych stron miesięcznika.



_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
awtowelo


Motocykl: BMW
Posty: 95
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

A tu cała zawartość numeru:
_________________
BMW R35, Simson 425 S, MZ BK 350, DKW NZ 350.
 
 
andryś


Motocykl: IFA
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018   

U siebie byłem w 3 salonach prasowych i dwóch kioskach i nigdzie nie mają. Co za wiocha nooo!!
_________________
IFA BK350 1956 x 2,DKW LUXUS 200 SPEZIAL 1930, DKW SB200 1936,DKW SB200 1937,HD softail haritage EVO i trochę części do dkw SB250
 
 
awtowelo


Motocykl: BMW
Posty: 95
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018   

andryś napisał/a:
U siebie byłem w 3 salonach prasowych i dwóch kioskach i nigdzie nie mają. Co za wiocha nooo!!

Ja szukałem trzy dni :) Dystrybucją zajmuje się "Kolporter", ale w kioskach tej firmy "Motocyklisty" nie maja (zamówić też nie można). Udało mi się dopiero w saloniku prasowym "Kolportera" w galerii handlowej (tam mieli pięć egzemplarzy, a właściciel twierdził, że kilka już sprzedał).
_________________
BMW R35, Simson 425 S, MZ BK 350, DKW NZ 350.
 
 
awtowelo


Motocykl: BMW
Posty: 95
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 02 Gru, 2018   

Jest już numer grudniowy:
_________________
BMW R35, Simson 425 S, MZ BK 350, DKW NZ 350.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 03 Gru, 2018   

Ogólnie, warto, czy same przedruki itp jak w np w ŚM?
 
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pon 03 Gru, 2018   

Zakupiłem drugi numer. Od razu rzuca się w oczy zmiana ceny. Oczywiście nie na korzyść czytelnika. Teraz zapłacić trzeba nie 11 zł, a 13,60 zł. Może więcej materiału? Niestety jest na odwrót. Z 68 stron magazyn został uszczuplony do 62. Jakiś czas temu wysłałem zapytanie o prenumeratę czasopisma. Niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi. Co to zawartości nie chcę się wypowiadać, bo drugi numer tylko przekartkowałem. Pewnie redakcja na pierwszych kilka numerów ma nowe pomysły. Zobaczymy co będzie później. Ale jak cena będzie z każdym numerem podnoszona, to ich oleję.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 03 Gru, 2018   

Mnie zraziła już okładka z pierwszego numeru. Jako przykład Clubmana współczesny RE. :)

Później myślałem, że trafię na rozwiązanie zagadki niepalącego MG Gacy, lecz się okazało, że efekt Krugera-Dunninga mało ma wspólnego z elektryką, ale fajną konotację jeżeli chodzi o ludzi wypowiadających się na wszelkich forach :mrgreen: W drugim numerze niestety nie znalazłem niczego, o czym bym nie wiedział. Może fajna pozycja dla ludzi wchodzących w świat starych motocykli, jak to teraz jest modne.

PS. Podobno poczynione zostały już pierwsze kroki, aby motocykle spod znaku DKW pojawiły się na łamach tego periodyku. Pożyjemy, to zobaczymy co czas przyniesie.
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Wtrącę się do dyskusji.

Od 94-go, jak tylko ukazały się pierwsze egzemplarze periodyku "Świat Motocykli", co miesiąc, regularnie zakupowałem jeden egzemplarz gazetki. W międzyczasie trafiły się jeszcze takie tytuły jak "Motocykl" czy "Motomania". Niektóre z nich niestety nie przetrwały próby czasu i niestety zniknęły z rynku.

Niektóre (Motocykl) przeszły przemianę i z gazetki ogólnomotocyklowej stały się gazetkami typowo reklamowymi lub gazetkami niezbyt ciekawymi merytorycznie (reklamy, artykuły dotyczące w większości motocykli "plastikowych"). Tak więc zaprzestałem zakupu tych tytułów.
Najdłużej w mojej szafce z gazetami motocyklowymi zagościł wspomniany wcześniej Świat Motocykli.

Niestety od jakiegoś czasu redakcja tejże gazetki poszła w ślady pozostałych wydawnictw i bardzo mocno skomercjalizowała zawartość wspomnianego periodyku. Dwustronne reklamy, olbrzymie zdjęcia (często z jednego ujęcia) bez lub z bardzo skromnym opisem, niestety spowodowały moją niechęć do wspomnianych tytułów. Łapałem się nawet na tym, że kupowałem miesięcznik czasem tylko dla jednego ciekawego artykułu (najczęściej podróżniczego) lub jakiegoś opisu starego motorka. Ostatecznie, latem tego roku podjąłem decyzje o zaprzestaniu regularnego zakupu jakiejkolwiek prasy motocyklowej. :no:

Oczywiście nie odcinam się od prasy branżowej, ale to co jest dostępne obecnie na rynku - można by rzec - "zeszło na psy". Nie ubliżając oczywiście psom. ;P
 
 
 
kajot858


Motocykl: Iż-49
Posty: 82
Skąd: Limanowa
Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Co do periodyków które ukazują się okazjonalnie jest jeden który wydawany jest regularnie od lat 80. Redakcja jest praktycznie jednoosobowa i to jest facet z wielką pasją. ten miesięcznik to "Motocykl moje hobby".
http://mmh.org.pl/
Co do zawartości nie wypowiem się bo miałem w ręku tylko jeden egzemplarz ale wiem od zaprzyjaźnionego dykciarza że w grudniu ma się pojawić numer gdzie ukaże się artykuł dotyczący motocykli DKW powojennych m.in. RT 350S więc Marek może coś się dowie w kontekście nierównych szparunków lub siedzenia które jest nie współosiowe z resztą motocykla, albo wyjaśni się sprawa że ten typ tak właśnie ma mieć;D
Wiem że ten magazyn jest dostępny tylko w wybranych miejscach z uwagi na nieskomercjalizowany charakter i miałem problem żeby go znaleźć w mojej okolicy.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

A tu przykład rasowego, klasycznego Clubmana :)
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Kiedyś liczyłem ile zawartości ŚM w 1994 roku to reklamy- 3/4 strony. A teraz troszkę więcej. :hmm:
 
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pią 14 Gru, 2018   

Dostałem odpowiedź na prenumeraty miesięcznika Motocyklista MMK.
Koszt- 12 miesięcy -149 zł, 6 miesięcy -81 zł
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
tomaszek_le
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

Dziś skusiłem się i zakupiłem na próbę wspomniany miesięcznik. Oceniam raczej słabo (Przy tym co już napisano na tym forum chociażby). Wszystko dostępne w necie więc wg mnie chyba szkoda miejsca na półce.
 
 
awtowelo


Motocykl: BMW
Posty: 95
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 23 Gru, 2018   

Zawsze będąc w salonikach prasowych zastanawiam się dlaczego wiele naprawdę niszowych "hobby" ma swoje periodyki, a nie ma nic dla miłośników zabytkowych motocykli. Bardzo się ucieszyłem gdy tomboj zasygnalizował ukazanie się "Motocyklisty", ale... delikatnie mówiąc liczę na poprawę.

W ostatnim numerze ciekawy był tylko wywiad z Wiaczesławem Szejanowem (Motomir), ale to akurat zasługa charyzmatycznego rozmówcy. I może artykuł o odbudowie motocykla Koehler-Escoffier KL3, poza irytującym tłem zdjęć (łososiowa ściana i zapyziały chodnik)


Przy okazji zapytam Was - czy rozumiecie o co chodzi w felietonie ze strony 62? Ja tego nie łapię - chyba mam ujemne IQ. :hmm:

PS. Prenumerujecie "MOTOCYKL MOJE HOBBY"? Moim zdaniem rocznik 2018 był bardzo ciekawy.
_________________
BMW R35, Simson 425 S, MZ BK 350, DKW NZ 350.
 
 
tomaszek_le
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 23 Gru, 2018   

Czekamy na kolekcję Szejanova w Warszawie.
 
 
awtowelo


Motocykl: BMW
Posty: 95
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019   

Zawartość najnowszego numeru - 01/2019:
_________________
BMW R35, Simson 425 S, MZ BK 350, DKW NZ 350.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019   

O! Ten numer kupuję! :)
 
 
Grzegorz


Motocykl: Iż-49
Posty: 60
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Pon 12 Gru, 2022   

Niestety wydawca czasopisma Motocyklista MMK zakończył niedawno działalność wydawniczą i filmową na youtubie...
 
 
dembi
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 20
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 13 Gru, 2022   

Pan Jacek dalej publikuje na swoim kanale. W jednym z filmów wyjaśnił dlaczego "Mototcyklista MMK" już się nie ukazuje.
https://www.youtube.com/@...cyk188/featured
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Młody motocyklista chyba będzie?
agrupa Hyde Park 18 Czw 15 Sty, 2009
golot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna