IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pan Marek Olachowski na YT
Autor Wiadomość
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   Pan Marek Olachowski na YT

Nie kojarzę aby ktoś w tym temacie "coś" napisał, a trochę osób naprawia swoje wały w firmie DOR - MAR. Pan Marek ma swój kanał na YT, i można posłuchać i pooglądać jak to się robi. Poniżej wał WSK:

_________________
jarcco
 
 
andryś


Motocykl: IFA
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

Bardzo fajny kanał i dobrze że Pan Marek wrzuca takie filmiki. Jest tam nawet mój wał od IFY:) To ten jeden z dwóch:) :rotfl:
_________________
IFA BK350 1956 x 2,DKW LUXUS 200 SPEZIAL 1930, DKW SB200 1936,DKW SB200 1937,HD softail haritage EVO i trochę części do dkw SB250
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

A ile wam wytrzymywały wały od niego? Jeden u mnie dostał wyczuwalnego luzu po kilku latach i nieokreślonej liczbie kilometrów. Drugi używany z jednym sprawnym licznikiem km zrobił już 8 tys.
 
 
 
andryś


Motocykl: IFA
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 16 Maj, 2019   

U mnie za wcześnie by coś opisywać bo za mało przejechane. Wiem natomiast, że jak wysłałem wał bo coś mi się nie miałem pewności czy po odkręceniu koła zamachowego jest wszystko o.k., powiedziałem o za dużym luzie poprzecznym na korbowodzie jednym. Pan Marek rozebrał posprawdzał jeszcze raz czy wałeczki są o.k. ( używał do ify ze starych ddr-owskich zapasów) czy wał się nie przestawił. Zadzwonił poinformował że jest wszystko o.k. i paczka perfekcyjnie zapakowana. Ja mogę polecić bo się nigdy nie zawiodłem ale robiłem tylko dwa razy.
_________________
IFA BK350 1956 x 2,DKW LUXUS 200 SPEZIAL 1930, DKW SB200 1936,DKW SB200 1937,HD softail haritage EVO i trochę części do dkw SB250
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Czw 16 Maj, 2019   

Szymon powiem ci tak.
Po przejechaniu ponad 18 tys km od remontu ściągałem cylinder w Iżu i wał wyglądał tak jak bym go dopiero dzień wcześniej przywiózł od pana Marka.
Także po takiej rekomendacji jaką dał Iż :) wały od Wieśki i Urala nie mogły wylądować nigdzie indziej.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 16 Maj, 2019   

No i mój już wytrzymał już jakieś 15 lat i prawie 30 tys. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna