IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] takie coś
Autor Wiadomość
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Ale wy biadolicie, ta benzyniarka pochodzi z motocykla Podolsk. Była taka i poszła za 850euro. Panowie nie znacie się, wiec się nie wypowiadajcie.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
andrew766
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 432
Skąd: Malczyce
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

regers napisał/a:
Była taka i poszła za 850euro

To u mnie w promocji bierz za 200euro ;P ;P
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Reksio, żałujesz, że to nie Ty byłeś szczęśliwym sprzedającym... ;)
 
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Mam towotnice z epoki weźmie ode mnie ktos to cudo za 100 EUR ? Ale proszę bez targów bo mnie to nie kręci.
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
rufi


Motocykl: Iż-56
Posty: 125
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Nie wiem jak Wy, ale ja nadal czekam na ciekawostki do "IZH-a" od fujdilera. 😁
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 19 Lis, 2019   

Jak dla mnie to tfujdiler zaczął bardzo ładnie, zarówno w powitalni jak i w tym merytorycznym wątku, później jak najbardziej spokojnie wymieniał poglądy, okraszając swoje wypowiedzi sformułowaniami typu "nie zrozum mnie źle, nie jestem żadnym znawcom" i emotikonkami z przymrużonym okiem. Dlatego nie rozumiem i chyba nie zrozumiem dlaczego później zaczęły się te wszystkie niepotrzebne przepychanki. Sam miałem podobne doświadczenia, gdy moje niewinne przekomarzanie było odbierane jako atak i dopiero spotkania na żywo rozwiewały wątpliwości co do rzeczywistych intencji obu stron. Do tego dochodzi subiektywne odczucie "siła złego na jednego" i odgryzanie się cellem wyrobienia sobie pozycji w stadzie. Ile razy to już widzieliśmy. Proponuję reset. Czy ktoś jest handlarzem czy też nie jest - to nie powinno mieć znaczenia. Ważne, że jest merytoryczna dyskusja na było nie było "iżowy" temat. Ale już bez epitetów może ...

Jako nie znający tematu zadam naiwne pytanie - gdzie wtryskiwano tą benzynę? Bo chyba nie odkręcano świecy, odprężnika czy filtra?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 19 Lis, 2019   

Spiker napisał/a:
gdzie wtryskiwano tą benzynę?

Przez uchylony zawór odprężnika.
 
 
rufi


Motocykl: Iż-56
Posty: 125
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 19 Lis, 2019   

Spiker i co z tego że ładnie zaczął? Pewien znany polityk powiedział: "Mężczyznę ocenia się po tym jak skończył a nie po tym jak zaczął. " Dla mnie ten człowiek jest na poziomie durnej gimbazy.

Jeżeli ktoś nie potrafi w sieci być kulturalny to w realu tym bardziej nie zasługuje na uwagę. Pomijam już to że zawracanie się do mnie per misiu wzbudza we mnie litość, to w przypadku obrażanie czyjeś rodzinny zasługuje zdecydowanie dania tak po męsku w mordę.
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sob 08 Sty, 2022   

mcfrag napisał/a:
Plusem całej sytuacji jest to, że wczoraj będąc u Andrzeja pożyczyłem jego szprycę i skopiowałem brakującego mi dzyndzyboła. Wyszło całkiem przyzwoicie i powiem tak: jeżeli ktoś potrzebuje - zapraszam na PW. Parę milionów rubli zostanie w kieszeni a człowiek z Iżewska, który zna najprawdziwszą prawdę obejdzie się smakiem. :)


Oryginał i kopia:

Kopia: :middlef2:

Przeglądając ten wątek przypomniałem sobie, że miałem Ci wysłać jedną szprycę do naprawy, teraz już 3 bo troche mi się benzyniarek zebrało, odezwę się w tej sprawie na PW.

Chciałem zapytać jeszcze o jedną rzecz z mianowicie o kolor benzyniarki, niemieckie wojskowe malowano przeważnie na zielony kolor RAL 6006 Feldgrau, ale mam też czarne stalowe nie pokryta żadną farbą bo być może to ocynk, nie wiem.
U Ciebie widzę benzyniarkę w kolorze nadwozia Twojego Iża 350. Czy malowano to na kolor czy to Twoja własna inwencja i jak wszystko co w tym czasie było dokładane powinno być czarna?
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 08 Sty, 2022   

Ozzy napisał/a:
Czy malowano to na kolor czy to Twoja własna inwencja

Pozwolę sobie odpowiedzieć zdjęciem pożyczonym z tematu Manfreda - jego szpryca przed remontem:

Zdecydowaną jednak większość szpryc wykańczano na srebrno:

Nie wypowiem się jednoznacznie o rodzaju powłoki. Mogła być cynkowana lub malowana farbą - taką, jak elementy aluminiowe silnika/hamulców.

Szpryce w 49 raczej były srebrne, ale to jest tak, jak z kolorem cylindrów w 350. Niby były malowane na srebrno. Ale... :)
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sob 08 Sty, 2022   

Dzięki mcfrag, o taką informację mi chodziło :thumbup: :thumbup: :thumbup:
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Takie samoróby lubię...
KOZA Hyde Park 13 Wto 26 Sie, 2008
Brak nowych postów Takie Iżowe urządzenie
Gaca Hyde Park 4 Sro 15 Wrz, 2010
katok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna