IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HD WLA42
Autor Wiadomość
tomaszek_le
Fundator

Motocykl: Iż-56
Wysłany: Sob 23 Lis, 2019   HD WLA42

Trochę sprowokowany, a trochę z własnej woli postanowiłem założyć ten temat. W wieku mniej więcej 13 lat zetknąłem się pierwszy raz z tym motocyklem (na pewnej ulicy we Wrocławiu). 2 lata później pochwycony przez policję bez prawa jazdy na moim iżu wylądowałem na komisariacie (iża aresztowali też ale przyjechał nim jeden z policjantów, zresztą z satysfakcją). Tam też spotkałem innego policjanta jak się później okazało właściciela Sokoła 1000 opisywanego w Świecie Motocykli. Zapadła decyzja, kiedyś będę miał sokoła.

Życie zweryfikowało to marzenie i przez równie dziwne koleje losu (o tym kiedyś opowiem) wróciłem do WLKi, tańszej i powszechniejszej.

Ponieważ w iżu mało mam już do grzebania to wziąłem się powoli za tzw. gruz, bo z takiego punktu zaczynam. Dziś pokażę najbardziej brązową część. Krótkie odwiedziny u Piotra i o 12 w południe zaczynam rozszprychowywać koło przednie.

Jak widać to prawie monolit. Naprędce zrobiony klucz, palnik i zacząłem pracę.

Po 5 godzinach miałem już odzyskane szprychy i piastę. I na dziś już wszystkiego dosyć.
.

nickeledon

Motocykl: Iż-49
Wysłany: Sob 23 Lis, 2019   

Amerykański Junak, że też chce się ludziom jeszcze w to bawić :mrgreen: Osobiście już dawno z tego wyrosłem, ale wielu moich kolegów nie i mam wówczas zajęcie :)

[ Dodano: Sob 23 Lis, 2019 ]
PS ale będę kibicował z zapałem godnym najwyższej sprawy :thumbup:

tomaszek_le
Fundator

Wysłany: Sob 23 Lis, 2019   

Zanim i ja z tego wyrosnę, liczę na Wasze dobre porady i pomoc, w miarę możliwości. :)

Temat pewnie zajmie mi jeszcze z 5 lat, więc uzbrójcie się w cierpliwość.

nickeledon

Wysłany: Nie 24 Lis, 2019   

tomaszek_le napisał/a:
liczę na Wasze dobre porady i pomoc

Oczywiście, a więc luzy zaworowe to odpowiednio 0,10 dla zaworów ssących i 0,15 dla wydechowych.
A tak na poważnie to coś więcej poza kołem masz? Jak masz, to pokaż!

tomaszek_le napisał/a:
Temat pewnie zajmie mi jeszcze z 5 lat

To trzeba mieć cholernie anielską cierpliwość.

tomaszek_le
Fundator

Mam kompletny silnik ale jest u kolegi w garażu, który pomógł mi go rozebrać. To, co ma u siebie to baki, nowe korbowody, czopy, rolki itd do silnika.

Część konsoli

prądnicę

prawie kompletny gaźnik, w stanie nie wymagającym regeneracji kanału głównego

NOS obudowa skrzyni

kierownicę

oraz bagażnik, już kompletne obydwa koła i trochę drobiazgów. Poluję jeszcze na ramę i widelec, to najważniejsze. Potem błotniki, siodło i będzie można postawić wszystko w kupie.

Teraz widzicie dlaczego plan 5 letni.

nickeledon

Czyli zrób to sam. Będziesz się posiłkował replikami czy masz ciśnienie na oryginalność. W tym drugi przypadku potrzeba więcej niż anielskiej cierpliwości i dużo zasobniejszy budżet.

Suchy

Fajna sprawa, a dasz się karnąć jak złożysz? :-)

andrew766
Fundator

tomaszek_le napisał/a:
Poluję jeszcze na ramę i widelec, to najważniejsze.

A to nie są tanie rzeczy.
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-rama-moto-harley-wla-42-chelm-2-6bea9f-nr60021902
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-prszod-do-wla-42-chelm-2-6bea9f-nr60021857

tomaszek_le
Fundator

nickeledon napisał/a:
Czyli zrób to sam. Będziesz się posiłkował replikami czy masz ciśnienie na oryginalność. W tym drugi przypadku potrzeba więcej niż anielskiej cierpliwości i dużo zasobniejszy budżet.

Na replikach już bym jeździł, wg mnie tylko oryginał ma sens (w tym przypadku). Nie ma pośpiechu, jedynym minusem są rosnące w szybkim tempie ceny oryginałów. Póki mam siłę brne w oryginały choć wiem, że nie wszystko uda się zdobyć.

Suchy, jak złożę to oczywiście!

Andrzeju, mam świadomość, okazje też się trafiają, obserwuję rynek i czekam...

Suchy

Na tamte ceny bym nie patrzył bo gość sprzedaje różne rzeczy i ceny trochę oderwane od rzeczywistości. Np widoczna w ogłoszeniu rama widnieje już od października i nikt jej nie kupił ciekawe dlaczego? :hmm: Zawsze możesz jeździć na replikach a potem wymienić sobie na oryginał z czasem. Ja tak zrobiłem inaczej bym nie miał tylu pięknych wspomnień na NSU.

nickeledon

tomaszek_le napisał/a:
wg mnie tylko oryginał ma sens (w tym przypadku).

A zgodnie z jaką specyfikacją będziesz odbudowywał? Wojak z Rosji? Bo w innym przypadku to współczuję, a i tak nawet w takiej opcji to bym wybrał kupno już w miarę kompletnego egzemplarza.

Suchy napisał/a:
Zawsze możesz jeździć na replikach a potem wymienić sobie na oryginał

I bulić dwa razy. Doróby niekiedy osiągają ceny oryginałów, szczególnie tych trudnych do zdobycia.

tomaszek_le
Fundator

nickeledon napisał/a:
A zgodnie z jaką specyfikacją będziesz odbudowywał? Wojak z Rosji?

Dokładnie tak, typ 6 wg numeracji silnika.

Suchy

nickeledon napisał/a:
I bulić dwa razy, doróby niekiedy osiągają ceny oryginałów, szczególnie tych trudnych do zdobycia.

A odsprzedać nie można? :shifty:

nickeledon

Suchy napisał/a:
nie można?

Teoretycznie tak...

tomaszek_le napisał/a:
dokładnie tak

Podziwiam takich oszołomów, mi już by się nie chciało :) Po skończonej robocie pewnie będziesz mógł się pochwalić doktoratem i podejrzewam, że twoje HD będzie o niebo lepiej wyglądało niż to z mojego zdjęcia.

[ Dodano: Nie 24 Lis, 2019 ]
PS aha i jeszcze raz potwierdza się moja teoria, że my w Polsce znamy tylko motoryzację niemiecką i "radziecką". A tyle jest pięknych motocykli :chillout:

sławek

Widzę ,że coraz ciekawsze projekty forumowiczów ujawniają się na forum. :thumbup:
Wytrwałości życzę.
nickeledon napisał/a:
A tyle jest pięknych motocykli :chillout:

Zgadzam się w 100%

rastuch

Motocykl: MZ
Wysłany: Pon 02 Gru, 2019   

nickeledon napisał/a:
jeszcze raz potwierdza się moja teoria, że my w Polsce znamy tylko motoryzację niemiecką i "radziecką". A tyle jest pięknych motocykli :chillout:

Jednakże owa radziecka czy też niemiecka motoryzacja daje duużo radości użytkownikom tegoż zacnego forum. :)

sławek napisał/a:
nickeledon napisał/a:
A tyle jest pięknych motocykli :chillout:

Zgadzam się w 100%

Te czerwone z chromowanym zbiornikiem też fajne! :P

Fakt faktem gdyby pod "gruszą" u sąsiada na wsi nie stała zdezelowana Jaskóła i Tropik tylko np. Pannonia, to tymże motocyklem przyszło by się poruszać.

Wracając do HD - fakt projekt na lata, jednakże pierwsze bum bum bum wydobywające się z tłumika dobitnie potwierdzi, iż było warto.

Odpowiedz do tematu