IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Łożyska
Autor Wiadomość
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   Łożyska

Witam. Znacie może jakieś dobre firmy produkujące łożyska :?: Cena zbytnio mnie nie przeraża, no ale żeby były robione na wymiar (do wfm - silnik i koła) Chcę zrobić raz a dobrze, chcę mieć pewność że żadne łożysko nie posypie się, a wraz z nim wał itp. W tym silniku nie ma może dużych momentów obr i mocy, no ale profesjonal musi być :)
 
 
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 28 Cze, 2007   łożyska

No bardzo Cię sorki ale nie spotkałem w Polsce fabryki łożysk czy też manufaktury. TYlko FŁŻ. Przecież wszystkie łożyska są dostępne, a zwłaszcza te pasujące do WFM. Tylko jedno łożysko przez ponad 20 lat zabawy z motocyklami jest nie do kupienia w Polsze. To na wałku zdawczym w iżu.

Do WFM bez trudu i z dużym zapasem wytrzymałości kup łożyska SKF.
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 28 Cze, 2007   

Sławek, nie FŁŻ tylkop FŁT. Firma z Kraśnika. Przędzie coraz słabiej przez zalew kilkukrotnie tańszej (i kilkunastokrotnie mniej trwałej) chińskiej tandety.
 
 
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 28 Cze, 2007   

No racja walnąłem się w literce, co nie zmienia faktu, że nikt łożysk ręcznie nie robi, tym bardziej do WFM. Był temat nawet i dyskusja o łożyskach - miseczkach główki ramy sprzedawanych na bajzlach. Okazało się, że robi je ktoś z kiepskiego materiału i lepiej wsadzić z powrotem stare w dobrym stanie jak te nówki.
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Czw 28 Cze, 2007   

Wiem że łożyska do WFM są ogólnie dostępne, no ale za 5 zł to sam nie wiem co się spodziewać
Miałem honde cr 125 i jak mi łożyska wymieniali to spore sumy tam szły, bo niby jakieś oryginalne czy coś. Dlatego się pytam. Czyli firma SKF/FŁT będzie dobra na moje potrzeby :?:



ps. Tak z innej beczki... znalazłem w szopie nówke tłok ze starej produkcji do wfm :) Jak to zobaczyłem to myślałem że ze szczęścia się popłaczę hehe :) Takiego już nigdzie bym nie znalazł hehe :
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Czw 28 Cze, 2007   

Dobre łożyska: szwedzkie, japońskie, polskie.

Tanie łożyska: rosyjskie, bułgarskie, czeskie, chińskie.

Choć niektóre rosyjskie łożyska są podobno bardzo wytrzymałe. Wiadomo, jak to u nich, wersje wojskowe i kosmiczne :D .

Słyszałem też, że oznaczenie FŁT, to chińska podróbka pod polską markę. Polskie są oznaczane jako FLT. Ale jest to całkowicie niesprawdzone przeze mnie i nie wiem, czy to prawda.
 
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Nie 01 Lip, 2007   

Kupiłem łożyska SKF, na jednym była produkcja francuska, a na 4 włoska. Gościu w sklepie powiedział że lepszych już nie ma na stanie :wink: , mam nadzieję że troszkę na nich pojeżdżę :)
 
 
matthew100


Motocykl: Planeta
Posty: 239
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 07 Maj, 2020   

Błażej napisał/a:
Dobre łożyska: szwedzkie, japońskie, polskie.


Polskie łożyska często są sprowadzone z Chin i zapakowane do polskich opakowań. Można poczytać o aferze jaka miała miejsce w firmie pod Bydgoszczą, która robiła takie przekręty i sprzedawała wysokoobciążeniowe łożyska do maszyn przemysłowych do momentu katastrofy.

Ja używam tylko KOYO, SKF lub Timken.
 
 
Darek
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 442
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Czw 07 Maj, 2020   

Gdy padły mi łożyska na wirniku pralki, szarpnąłem kieszeń i kupiłem SKF-y. Efekt? Padły ponownie po roku. Kupiłem polskie w najbliższym sklepie za 1/3 ceny i chodzą już 6 lat. Niestety reguł brak.
_________________
Denerwować się to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna