IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Matchless G3LS 1953
Autor Wiadomość
Spiker

Motocykl: Planeta
Wysłany: Czw 30 Lip, 2020   

sztyga20 napisał/a:
Rurki najpierw chromowałeś potem lutowałeś końcówkę czy odwrotnie?

Najpierw gniesz odpowiednio dłuższy kawałek (wcześniej napełniony suchym piaskiem i zaczopowany - spłaszczenie końców w imadle wystarczy). Gięcie jest trywialne jak masz jakiś kawałek żelastwa o odpowiedniej średnicy. Porównujesz z oryginałem / szablonem, i jak gra to obcinasz na odpowiednią długość i wysypujesz piasek. Nakładasz wytoczone końcówki (rozumiem, że tylko z jednej strony, bo z drugiej najczęściej jest gumowy wąż), lutujesz mosiądzem, oczyszczasz delikatnie z resztek topnika, dopiłowujesz okrągłym pilnikiem lut, przecierasz np. wełną ścierną i na samym końcu całość chromujesz lub tylko niklujesz. Do takich precyzyjnych elementów (wymagających uszczelnienia na promieniu końcówki) zalecam cienką powłokę galwaniczną (np. cienki chrom na niklu, np. w polecanym przeze mnie zakładzie). Będzie Pan zadowolony ;) .

PS: Jakby co to rurek 8x1 mam nakupiony spory zapas (pisz na PW). Albo Centrostal Kielce, oddział Rzeszów. Potną na odcinki te standardowe 6m jak trzeba. Ogólnie groszowy koszt.

sztyga20

Motocykl: Iż-49
Wysłany: Czw 30 Lip, 2020   

Dzięki za instrukcje:)

Odpowiedz do tematu