IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] iż 350 63r.
Autor Wiadomość
marecki


Motocykl: Iż-350
Posty: 3
Skąd: BIERUŃ
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   [Iż] iż 350 63r.

witam jestem posiadaczem motocykla Iż 350 z 63r., który jest w totalnej rozsypce. czy jest ktoś z okolic Bierunia Sląskie kto pomoże w odrestaurowaniu?
 
 
andrew766
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 432
Skąd: Malczyce
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

IŻ 350 nie może być z 1963 bo produkcja skończyła się w 1951r
 
 
tomaszek_le
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

Kolega posługuje się pewnie pojemnością silnika, to częsty błąd w nazewnictwie. Modele to chronologicznie 350, 49, 56 i nowsze
 
 
Darek
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 442
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

A może to skutek ignorancji urzędników w dawnych urzędach komunikacji gmin? Ja w dowodzie od 49-ki z 1956 roku mam wpisane IŻ 350 w rubryce "marka pojazdu".
_________________
Denerwować się to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
 
 
marecki


Motocykl: Iż-350
Posty: 3
Skąd: BIERUŃ
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

Nie panowie posługuje się dokumentacją rosyjską w tym paszportem od w/w motocykla i jest tam czarno na białym napisane iż 350 63r
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

Ino fotki rozwieją wątpliwości..
 
 
 
marecki


Motocykl: Iż-350
Posty: 3
Skąd: BIERUŃ
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

Motolis masz rację przejrzałem zdjęcia i jest taki sam jak iż planeta nawet ten sam kolor niebieski a co za tym idzie Darek też ma rację ignorancja urzędników musiała być
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 29 Paź, 2020   

Moja Planeta 1963 też miała w papierach "Iż 350". Tak kiedyś standardowo wpisywali, bez wchodzenia w szczegóły modelowe. Odkręciłem to kilka lat temu przy zmianie dowodu rejestracyjnego.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Darek
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 442
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Czw 29 Paź, 2020   

Z tego co słyszałem od kilku starszawych Iżowców z rodziny, to w znacznej części papierów pisali kiedyś właśnie "Iż 350" jak leci, zwłaszcza w 49-tkach. Z kolei jeden wujek opowiadał, że w modelu 49 miał wpisane "Iż Planeta". Mam rodzinę w okolicach Wrocławia i Legnicy, gdzie jeździło tego sporo ze względu na bliskość ruskich jednostek wyprzedających czasem demobil.
_________________
Denerwować się to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
 
 
chrusc


Motocykl: Planeta
Posty: 1
Skąd: Łuków
Wysłany: Sro 12 Maj, 2021   

Archiwum, ale nie zaszkodzi wtrącić swoje dwa grosze, 350 ponoć jak wieść gminna głosi zakończyli w 1951 roku tylko jakim cudem mój jest z 1952?. Pierwsza rejestracja czy co? Z tabliczki nie idzie odczytać goda, tylko numery ramy i silnika a w papierach miał 52. Jakieś pomysły?. W izach nie ma żadnej logiki i chronologii pod względem czesci dwie 56 z tego samego roku błotnik przedni głęboki i płytki montowali to co znaleźli.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

chrusc napisał/a:
Z tabliczki nie idzie odczytać goda, tylko numery ramy i silnika a w papierach miał 52

Po literze go poznacie.
chrusc napisał/a:
dwie 56 z tego samego roku błotnik przedni głęboki i płytki

Gdy trafisz na taki fabryczny egzemplarz to tylko się cieszyć, toć to istny biały kruk :chillout:
 
 
tomaszek_le
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

chrusc napisał/a:
W izach nie ma żadnej logiki i chronologii pod względem czesci dwie 56 z tego samego roku błotnik przedni głęboki i płytki montowali to co znaleźli.


Logika i chronologia jest zawsze, nie ma jej wtedy kiedy ktoś już prywatnie coś "ulepsza i modyfikuje" tak ja w Twoim przypadku. Iż 56 nigdy nie miał fabrycznie montowanych płytkich błotników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna