IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć
Autor Wiadomość
Piątek

Motocykl: Iż-49
Wysłany: Nie 27 Gru, 2020   

Witam wszystkich. Zostałem szczęśliwym nabywcą IŻ49, przywieziony z Ukrainy w częściach, rozkręcony w drobny mak :) Niestety zagapiłem się i nie zrobiłem zdjęć pudel z częściami. Udało mi się go wstępnie jakoś złożyć, bez silnika narazie i elektryki. Zrobię jutro zdjęcia to podeśle kilka fotek. Będę miał tez kilka pytań co do układania tych puzzli :)

Darek

Witaj nowy Iżowcu.
Nie martw, się po jakimś czasie i przekopaniu odpowiedniej ilości postów i wątków, będziesz z zamkniętymi oczyma wiedział co do czego i w jakiej konfiguracji. Co by nie powiedzieć, to jest tu paru fachowców, napaleńców, maniaków i jeszcze innych, od których da się wiele nauczyć. Nie krępuj się pytać. Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. A, że czasem ktoś Ci da po uszach, albo na ziemie sprowadzi, to dla Twojego motocykla lepiej. :)

andrew766
Fundator

jeszcze tu
http://izhmoto.pl/viewtopic.php?t=4186

Piątek

Wysłany: Sro 30 Gru, 2020   

Złożyłem iża do kupy. Narazie jeszcze nie odpaliłem bo nie mam akumulatora. Chciałem podpytać czy zna ktoś dobra firmę która całościowo kompleksowo restauruje motocykle. Ja mieszkam w Szczecinie. Szukać w Szczecinie czy lepiej zawieść gdzieś do super złotej raczki. Czy ktoś się orientuje jaki to mniej więcej koszt u takiej firmy? Wiem ze nie ma górnej granicy ale chcianym widzieć ile potrzeba pieniędzy na start takiej renowacji.

motolis

Motocykl: Iż-56

Piątek napisał/a:
Czy ktoś się orientuje jaki to mniej więcej koszt u takiej firmy?

Podzwoń ,sami się chętnie dowiemy :)

Co niektórzy z forum byliby w stanie doprowadzić Twoją maszynę do należytego wyglądu. Jeśli będą chętni, to sami się być może odezwą, jeśli będziesz zdecydowany.

Z tego co zaobserwowałem, składając 49-tkę kolegi, "poszło" już ok 12-13 koła i jeszcze kilku pierdół brakuje. :) Ale ceny usług i części są rozbieżne i na koszt remontu wpływa też kompletność motocykla.

regers

Kawałek bierze średnio 17000zł za samą robotę bez części.

Marek_01

Witam. Dobrze że są ludzie, kturzy dbają o swoje motocykle. Kupują i od razu ma wyglądać jak nowy. A może uruchomić, przymierzyć się do niego, i na spokojnie wziąć się do odnowy. Nie jest ujmą dla starego motocykla że przez chwilę będzie wyglądał jak stary, przecierz taki jest.

Piątek

Wysłany: Czw 31 Gru, 2020   

Składam , próbuje , wkurzam się , rzucam , znów składam ... Podpytuje po prostu. Na pewno będę potrzebował kogoś dobrego od piaskowania i dobrego lakiernika. Narazie nie mam akumulatora i nie mogę go odpalić. Miałem stara WSK-e z 64 roku. Nie potrzebowała akumulatora do odpalenia. Zastanawiam się czy w IZU musi być czy coś złe podkładałem ?!?

motolis

Motocykl: Iż-56

Regsiu - to chyba żart . A na pewno nie za Iża

Piątek napisał/a:
nie mam akumulatora

Sorry ,ale w tych czasach to problem do rozwiązania w dosłownie w 1 jeden dzień ,tym bardziej w Szczecinie ;)

Piątek napisał/a:
Zastanawiam się czy w IZU musi być czy coś złe podkładałem ?!?

Jak poskładałeś to tego nie wie nikt ;) Ogólnie musi być ,choć w oryginale jest tryb awaryjny , pozwalający na jazdę bez akumulatora .

Piątek

[quote="motolis"]Regsiu - to chyba żart . A na pewno nie za Iża

Piątek napisał/a:
nie mam akumulatora

Sorry ,ale w tych czasach to problem do rozwiązania w dosłownie w 1 jeden dzień ,tym bardziej w Szczecinie ;)

Oczywiście ze nie jest problemem wygooglować sobie 100 osób ale chodzi mi o kogoś godnego polecenia. Kogoś kto naprawdę wie co robi, bo znaleść pierwszego lepszego partacza to nie problem.

[ Dodano: Czw 31 Gru, 2020 ]
I jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś kupował części od KLASYKAMOTO? Brakuje mi kolka drobiazgów i zastanawiam się czy warto tam je kupić

radarator
Fundator

Części od klasykmoto będą podobne do oryginałów, jeszcze nie trafiłem niczego co by się dało założyć bez przeróbek.

regers

Pawełku, kiedyś zapytałem się Kawałka w rozmowie. Jak wygląda koszt remontu, i odpowiedz była jedna 17k. bez części.

Piątek, W Słupsku jest jeden taki magik który Ci ogarnie motocykl, lekko starszy Pan już w stanie geriawitycznym. Lecz wiedzę ma wielka. Szukaj na forum.

Marek_01

Wysłany: Pią 01 Sty, 2021   

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku mało awari, dużo jeżdżenia.

seaman
Fundator

Wysłany: Sro 13 Sty, 2021   

regers napisał/a:
Pawełku, kiedyś zapytałem się Kawałka w rozmowie. Jak wygląda koszt remontu, i odpowiedz była jedna 17k. bez części.

Piątek, W Słupsku jest jeden taki magik który Ci ogarnie motocykl, lekko starszy Pan już w stanie geriawitycznym. Lecz wiedzę ma wielka. Szukaj na forum.

Do Kołobrzegu ma bliżej... :rotfl:

Odpowiedz do tematu