IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
XXII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Zagórz 2021
Autor Wiadomość
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Nie 01 Sie, 2021   XXII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Zagórz 2021


XXII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Militarnych Zagórz 06-08.08.2021
Zlot odbędzie się w Ośrodku Sportów Zimowych "Zakucie" w Zagórzu.
Organizator: Bieszczadzki Klub Pojazdów Zabytkowych Weteran, tel. 13 462 27 10 Komandor Adam Stawarczyk

https://fb.me/e/KxaT8Tav
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 05 Sie, 2021   

Pogoda ma być ładna. Będę w sobotę. Prawdopodobnie na NSU. Jakby był ktoś z izhmoto to podchodzić i witać się proszę!
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   

Jak zawsze było fajnie, powiedziałbym że chyba najwięcej sprzętów odkąd tu jeżdżę 😎
Na zlocie były tylko da Iże, 49 i Planeta, miałem wziąć swojego ale nadal brak czasu na montaż prądnicy więc standardowo Dyktą pojechałem 😅
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   

Impreza rzeczywiście udana. Ale nawiązując do wspomnianej frekwencji - połowa to przygodni odwiedzający na współczesnych sprzętach, zwłaszcza, że pogoda sprzyjała sobotnim wycieczkom. Natomiast za niewątpliwy plus można uznać, że zawsze są zaskakujące premierowe prezentacje unikalnych i stojących na wysokim poziomie pojazdów - tym razem mnie urzekły dwa Ariele Four i kilka fajnych klasyków z lat 60-80.
Trasa rajdu bywała bardziej atrakcyjna w poprzednich edycjach. Myślę jednak, że tutaj miała swój udział pewna prowizorka covidowa i niepewność czy w ogóle będzie impreza - trzeba to zrozumieć. Podczas rajdu nie grzało tak intensywnie i nie straszyło wieczorną burzą tak jak poprzednimi laty.

Z małych minusów: Tradycyjnie juz nie kupiłem oferowanej koszulki, bo tradycyjnie były mało atrakcyjne ;) , chociaż niektórzy mówili nawet, że są dla nich kultowe. Warunki bytowe dla tych mniej wymagających pewnie wystarczające. Ja bym oczekiwał więcej punktów sanitarnych czy umywalek, no i trochę więcej miejsc aby usiąść w cieniu.

Podsumowując: dla miejscowych to "must be" każdego sezonu, głównie ze względów towarzyskich. Ale to, że kilka lat z rzędu przyjeżdża np. ekipa z Mikołowa (i to nie przejazdem lecz intencyjnie) świadczy o tym, że są jednak w innych częściach kraju miłośnicy imprez z klimatem lat 90-tych.

P.S.: Byli ludzie ze Śląska i Warszawy, ale to chyba Ozzy powinien dostać nagrodę za najdalszą trasę z Zachodniopomorskiego :) .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 955
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   

A gdzie fotki?
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Wto 10 Sie, 2021   

Nie byłem tym razem, nie byłem w ub roku a po prawdzie byłem już sporo sporo temu. Tam się b.mało zmienia o ile cokolwiek. Impreza na swoim poziomie, jak wspomniane koszulki .;)
Dostałem trochę zdjęć z tegorocznej edycji i to co piszesz również zauważyłem.
Spiker napisał/a:
Impreza rzeczywiście udana. Ale nawiązując do wspomnianej frekwencji - połowa to przygodni odwiedzający na współczesnych sprzętach, zwłaszcza, że pogoda sprzyjała sobotnim wycieczkom.

Być może są to też ludzie, którzy bywali kiedyś na tej imprezie ale zmienili styl i motocykle. Sentyment pozostał i zajadą, popatrzą i się zawijają bo nie ma ich znajomych.

Spiker napisał/a:

Podsumowując: dla miejscowych to "must be" każdego sezonu, głównie ze względów towarzyskich. Ale to, że kilka lat z rzędu przyjeżdża np. ekipa z Mikołowa (i to nie przejazdem lecz intencyjnie) świadczy o tym, że są jednak w innych częściach kraju miłośnicy imprez z klimatem lat 90-tych.

Dokładnie, głównie towarzysko. Kiedy jeszcze tam zaglądałem to zacząłem traktować Zagórz jako bazę wypadową do eksploracji Bieszczadów. Wyjazd w sobotę rano i powrót późnym wieczorem. Ekipa z Mikołowa jeździ tam od naprawdę sporego czasu. Twardziele!
Raz, któryś był na Wiesi3 i nie znał trasy rajdu a zostawał mocno z tyłu to jechałem z nim iw skazywałem drogę, bo kumple się na niego nie oglądali. Co się nawąchałem dymka.... :S :grin:

Ariele "kwadraciaki" Prima Sort!

[ Dodano: Wto 10 Sie, 2021 ]
Chciałem wrzucić kilka fotek co dostałem od kolegi ale galeria wyrzuca mi błąd
a pliki 1200 pikseli i do 400 KB. Co jest?

[ Dodano: Wto 10 Sie, 2021 ]
Obejście, inny serwer - zdjęcia kolegi Krzyśka (spod Kolbuszowej)








 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Moje (wybrane) fotki wrzuciłem na forum NSU, bo tutaj są większe ograniczenia i musiałbym jeszcze raz je zmniejszać. http://www.nsu-riders.pl/...&p=11988#p11988

Patrząc po tej imprezie to statystycznie więcej jest Arieli Square Four niż motocykli Iż, bo była tylko jedna Planeta (przynajmniej ja nie widziałem żadnego innego). Tak trochę wstyd dla środowiska iżowego... (uprzedzając pytania ja bywałem Iżem w Zagórzu, ale przecież się nie rozdwoję)

_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
mobydick


Motocykl: Planeta
Posty: 109
Skąd: Peterborough England
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

I am surprised at the number of British bikes in Poland. Are these recent imports or has Poland historically been a good customer?
_________________
1954 IZH 49, 1980 Motobecane 51V
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Official import to Poland was in 20s and 30s . During war some british bikes came with soviet army.
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 16 Sie, 2021   

To już mój kolejny udany zlot w Zagórzu, co prawda w tym roku całej trasy na kołach nie pokonałem bo nie mam aż tyle czasu na to by jechać 870 km na sam zlot, więc padał decyzja, że Dykta na przyczepe i spędzimy trochę czasu na Podkarpaciu i pojeździmy jeszcze po okolicy.


Okazało się, że to słuszna decyzja bo cały czwartek lało niemiłosiernie.
Samochód został u wujka w Radawie, a z Weroniką już na kołach ruszyliśmy spakowani na zlot.


Pierwsza przerwa na siku przed Kuźminą 😅




Do Zagórza dotarliśmy wraz z Tomblackiem i Piotrkiem około godziny godziny 18, po rozbiciu namiotu zrobiliśmy zwrot do Biedronki po prowiant i złoty napój 🍺

Na drugi dzień oczywiście był wyjazd na paradę, na którą nie pojechaliśmy bo woleliśmy oddawać się słodkiemu lenistwu leżąc w cieniu skoczni narciarskiej oddając się konwersacji lub drzemce 😎
Poraz pierwszy w Polsce udało się zestawić na jednym zdjęciu dwa motocykle DKW NZ 350-1.






Popołudniu zostały rozegrane różne konkurencję sprawnościowe m. in.: jazda z koszem w powietrzu, jedzenie kiełbasy na sznurku (COVID 19 😅😂), pchanie beczki po piwie, jazda wolna i slalom.
Osobiście wziąłem udział w jeździe wolnej (byłem najszybszy 🤣) oraz pchaniu beczki po piwie, która wcale nie jest prostą konkurencją.


W oczekiwaniu na swoją kolej w kolejnej próbie.
Z naszej ekipy Tomblack wygrał konkurs kiełbasiany 😅😂


Po konkursach znów wycieczka po zapasy i na powrocie pojechalismy pod ruiny Klasztoru, który obecnie przechodzi renowacje, także można wejść na wieżę kościoła gdzie jest punkt widokowy na dolinę Osławy.
















Sobotni wieczór upłynął przy nocnych polaków rozmowach i kolejnych planach na wyjazdy.
Na drugi dzień po spakowaniu ruszyliśmy przez Sanok do Dynowa na zlot pojazdów zabytkowych, który rozpoczynał się tam od 11.
Niestety tuż przed Sanokiem Tomblacka Junak rzucił palenie 🤔
Tomek stwierdził, że ogarnie temat i potem dojedzie do Dynowa.
Na miejscu w Dynowie sporo sprzętu, który był w Zagórzu, oraz te które przyjechały tylko do Dynowa, szybki tel do Tomka i okazuje się, że nic nie da się zrobić, szlak trafił nowy współczesny iskrownik elektroniczny :/
No to szybka decyzja, że wracamy już do Radawy po auto i jedziemy po Tomka.


Serwis SFM Junak Szczecin przyjechał po zepsuty sprzęt 😅😅😅
Wszyscy szczęśliwi wrócili do domu 😉
Co fakt na zlocie były były aż dwa Iże, jeden Planeta kolegi Zbyszka z Limanowej a drugi 49, który przyjechał w niedziele jak już wszyscy wyjeżdżali z Zagórzu, w Dynowie też go widziałem gdy wyjeżdżałem ze zlotu.
Więcej zdjęć wrzucę wktortce jak ściągnę je z aparatu.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 342
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   

Trochę będę złośliwy.
Zawsze wyśmiewałeś nas jak woziliśmy motocykle na lawecie nie przyjmując do wiadomości, że pogoda, brak wolnego czasu lub odległość jest za duża.
Widzę, że zmiany i u Ciebie.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   

Słuszny pomysł, też myślę nad kupieniem lawety i wożeniem motocykla np na Piknik Iża.
 
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   

Suchy napisał/a:
Słuszny pomysł, też myślę nad kupieniem lawety i wożeniem motocykla np na Piknik Iża.

Ryzykowny pomysł. Jest duże prawdopodobieństwo, że Piknikowicze Ci go postawia na nogi (koła). :)

I co wtedy?
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

Zatem profilaktycznie na lawecie przywiozę nie Iża. :shifty:
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Czw 19 Sie, 2021   

Komar napisał/a:
Trochę będę złośliwy.
Zawsze wyśmiewałeś nas jak woziliśmy motocykle na lawecie nie przyjmując do wiadomości, że pogoda, brak wolnego czasu lub odległość jest za duża.
Widzę, że zmiany i u Ciebie.


Wierz mi, że nadal uważam to za gejoze wozić motocykl na zlot ale raz jadą na dłuższy urlop na Podkarpacie na motocykl wszystkiego nie wezmę więc trzaba bylo go tam zawieźć.
Na zlot nigdy by mi nie przyszło do głowy przywozić motocykl.
ak byś był w Zagórzu to byś też widział dlaczego zrezygnowaliśmy z przejazdu z Zachodniopomorskiego na Podkarpacie a tak to zadzwoń to Ci opowiem 😉
Na sam zlot jak napisałem powyżej przejechałem na kołach z Radawy do Zagórza i powrót kołach z Zagórza do Radawy.
Cały czas motocykl jeździł dzień w dzień bo byłem 3 tygodnie na Podkarpaciu aż do przed wczoraj gdy wróciłem do Szczecina 😁

Suchy napisał/a:
Słuszny pomysł, też myślę nad kupieniem lawety i wożeniem motocykla np na Piknik Iża.

Czytaj posty ze zrozumieniem i nie fantazjuj bo pieprzysz jak potłuczony 😂
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów XX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2018
10-12.08.2018
Ozzy Imprezy 8 Pią 07 Wrz, 2018
Ozzy
Brak nowych postów XIX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2017
11-13.08.2017
Ozzy Imprezy 14 Pon 28 Sie, 2017
Ozzy
Brak nowych postów XXI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2019
09-11.08.2019
Ozzy Imprezy 7 Wto 27 Sie, 2019
Suchy
Brak nowych postów XXIII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Zagórz 2022
12-14.08.2022
Ozzy Imprezy 7 Pią 01 Wrz, 2023
Ozzy
Brak nowych postów XXIV Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2023
11-13.08.2023
Ozzy Imprezy 11 Czw 24 Sie, 2023
Ozzy
Brak nowych postów XVIII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2016
12-14 sierpnia 2016
Ozzy Imprezy 15 Pią 30 Gru, 2016
Ozzy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna