IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Na Germanca jak do tańca
Autor Wiadomość
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 01 Lip, 2022   Na Germanca jak do tańca

Jak w tytule – pokątnie słyszałem, że w Polsce paliwo jest najdroższe więc postanowiłem zbadać ten trop i pojechać na „lepszy” zachód zakosztować jazdy po równych drogach i zatankować tanie paliwo :letssin:
Już 1 km przed granicą plotki się potwierdziły – benzyna w cenie wody butelkowanej oczywiście. Niecałe dwa zyla

Takie tablice nic dobrego nie wróżą – pamiętam z „Czterech Pancernych i Psa” że jak ACHTUNG lub PALCE to trzeba wiać!

Za linią wroga nafciarze podnieśli cenę naftoliny zrównując ją z dobrą wodą w szklanych butelkach

I weź tu się rozczytaj. A że przejście w Gorlitz zamknięte to nie napisali!

Niby ujednolicona Europa i nawet ślimak to wszędzie teraz ryba a strzałki jakieś takie inne

I drogi bardziej proste

Ale transport publiczny…ooooo Panie! U nas takich przystanków już 2 dekady nie ma

U Niemców jest Horka

U Czechów Zastavka

Tylko u nas po ludzku przystanek :O

Ale słoneczniki to jakieś takie bardziej żółte mają :/

Jak to u Niemca nawet szlabany na baczność stoją

Super się tego dnia bawiłem. Trzy stówki stuknęły bo przejście w Gorlitz zamknęli i musiałem jechać do kolejnego a tego w planach nie miałem. Trochę się pogubiłem bo oczywiście romantyzm szlachecki i ułańska odwaga nakazywały mi używania mapy papierowej znaczy się laminowanej. Bo tak jest oldschool-owo. Ale jak mnie szlag już trafił to poszła w grę komórka…
Happy End
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sob 02 Lip, 2022   

Co fakt to fakt ale jazda po niemcowni jest zupełnie inna, świetne drogi nawet takie bardzo lokalne i kultura na drodze nieporównywalna do naszej.
Ze Szczecina do granicy mam 8 km, jak jeżdżę w Niemczech to się delektuje jazdą a jak wrócę do Polski to zaczynam się stresować.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 06 Lip, 2022   

Łukasz Hawryluk napisał/a:
U Niemców jest Horka

"H" to od "Haltestelle" raczej. ;) a Horka to nazwa miejscowości po serbołużycku. Ale skąd ja 600 km od granicy niemieckiej mam to niby wiedzieć? ;P
Łukasz Hawryluk napisał/a:
przejście w Gorlitz zamknęli

Dlaczego przejście zamknięte? Tu mnie zaskoczyłeś. Wojna z Niemcami będzie?
Łukasz Hawryluk napisał/a:
U Czechów Zastavka
Obrazek

To zdjęcie... Teraz juz wiem kto i czym w głowie miesza. A ja Cię zapewniam, że wszystko jest do pogodzenia.

P.S.: Zajawka o sprzedaży Iża w kontekście kolejnego fajnego sprawozdania brzmi jak żart lub prowokacja. Jako stały czytelnik domagam się kontynuacji serii!

Ozzy napisał/a:
Co fakt to fakt ale jazda po niemcowni jest zupełnie inna, świetne drogi nawet takie bardzo lokalne i kultura na drodze nieporównywalna do naszej. Ze Szczecina do granicy mam 8 km, jak jeżdżę w Niemczech to się delektuje jazdą a jak wrócę do Polski to zaczynam się stresować.

Bla, bla, bla... A ja widziałem Niemca, który na postoju przy autostradzie wysikał się do kosza na śmieci... stojącego obok budynku toalety. Być może miał powód, bo śmiem twierdzić, że autostradowe kible u nas lepsze. ;)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 06 Lip, 2022   

Chylę czoła i przyznaję się, żę
Spiker napisał/a:
Horka to nazwa miejscowości
przez którą przejeżdżałem
Spiker napisał/a:
Dlaczego przejście zamknięte
- w całym mieście były znaki że droga w kierunku PL jest zamknięta. Dlaczego nie wiem do dziś.
Spiker napisał/a:
To zdjęcie... Teraz juz wiem kto i czym w głowie miesza
To nie Marek - on chce kupić iż-a i uważa, że nasze forum jest najlepsze ze wszystkich o motorach.
Spiker napisał/a:
domagam się kontynuacji serii!

A jednak ktoś to czyta :)
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
andryś


Motocykl: IFA
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 07 Lip, 2022   

Oczywiście że czyta. Przy iżowych opowieściach kawa najlepiej smakuje ;)
_________________
IFA BK350 1956 x 2,DKW LUXUS 200 SPEZIAL 1930, DKW SB200 1936,DKW SB200 1937,HD softail haritage EVO i trochę części do dkw SB250
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 08 Lip, 2022   

Łukasz Hawryluk napisał/a:
Spiker napisał/a:
domagam się kontynuacji serii!

A jednak ktoś to czyta :)

Powiem ostatni raz i zamilknę w tym "pożegnaniowym" temacie. :chillout:

Trasa na Iżu to jest WYPRAWA, godna wzmianki, której opisy czytamy z wypiekami na twarzy. A ta sama trasa zrobiona na współczesnym sprzęcie to niegodna uwagi, nudna jak flaki z olejem przejażdżka jakich setki, tysiące zrobiono w tych samych okolicach tego samego dnia. Ktoś kto na maksa użytkuje Iża to BOHATER, ten kto jeździ powiedzmy nowym GS-em, to tylko nudny pożeracz kilometrów i nawet dumnie cytowane nazwy kolejnych zdobytych alpejskich przełęczy tego nie zmienią.

Dlatego nie rozumiem tego owczego pędu do motocyklowej szarości i pretensjonalności. Jak chcesz popróbować "czegoś innego" to OK, posmakuj, wyciągnij wnioski. Ale nie rezygnuj z tego co Cię kręciło przez lata. Fraga nie przebijesz (mierzmy siły na zamiary ;) ), ale Ty masz tutaj mocną pozycję forumowego podróżnika i dowcipnego opowiadacza motocyklowych przygód. I jak widzisz masz czytelników ... ale że tak będzie bez Iża to już nie zagwarantuję ;) .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
kajot858


Motocykl: Iż-49
Posty: 82
Skąd: Limanowa
Wysłany: Pią 08 Lip, 2022   

potwierdzam.
Zawsze jak widze Łukaszowe opowieści to chętnie czytam i czekam na następne wyprawy..
Łukasz pewnie szuka sprzętu niezawodnego i odrobinę wygodniejszego niż iż, czegoś co nie wymusza aż tyle uwagi.. obstawiam że to wynik większej ilości obowiązków i tzw życia które się toczy i wymaga więcej uwagi np rodzinie a nie iżowi w garażu ;D
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 08 Lip, 2022   

kajot858 napisał/a:
Łukasz pewnie szuka sprzętu niezawodnego i odrobinę wygodniejszego niż iż, czegoś co nie wymusza aż tyle uwagi.. obstawiam że to wynik większej ilości obowiązków i tzw życia które się toczy i wymaga więcej uwagi np rodzinie a nie iżowi w garażu

Dziękuję kajot858 za te wyjęte mi z ust słowa.
Po tej akademickiej dyskusji (w dwóch wątkach) nie wiem czy napisałbym to co napisałem o swoich zamiarach po raz kolejny.
Czas pokaże co przyniesie :)
Tym samym dziękuję wszystkim zarówno za słowa krytyki jak i poklepywanie po plecach.
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna