IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ściana wschodnia w ruinie
Autor Wiadomość
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 09 Sie, 2022   Ściana wschodnia w ruinie

Niech PiSo-Iżowcy powstrzymają się z uruchamianiem hord hejterów, a Koalicjanci Obywatelscy nie zacierają rąk z radości, że występ Neo-Nówki rozwiązał worek ze śmiałą krytyką władzy. I nie będzie to tez refleksja nad stanem mojego tematu "Spotkania ściany Wschodniej".

Będę wrzucał tu krótkie wzmianki i zdjęcia miejsc, które na przestrzeni setek, dziesiątek lat co nie co podupadły. Lubię takie klimaty, o czym poniekąd świadczy wygląd mojego Iża :] . Zachęcam innych jeżdżących po wschodnich rubieżach RP do wrzucania swoich odkryć.

Na początek coś, co mam pod nosem od urodzenia, a czym się nie zainteresowałem. Czworaki w miejscowości Dys, jeszcze niedawno zamieszkałe, a mające obecnie modne pokrycie dachowe - gęstą murawę i krzaki. ;D

Teraz do Garbowa, a tam Kościelisko do którego podchodziłem już kilka razy, ale bez zaangażowania i odpuszczałem. Tym razem zasięgnąłem języka. Co prawda językowi język się plątał ;P , ale sprawę znał bo ruiny znajdują za jego płotem. Jedne z "ładniejszych" jakie widziałem.



Kawałek dalej w Ługowie klasyka, park a w nim dwór.


W Sadurkach opuszczona stacja kolejowa sąsiadująca z nowoczesną linią. A na tej stacji "wodopój" dla parowozów.

Dworzec.

i nie wiem co to za "piernikowa" chatka

I stary peron

Jakim cudem ocalał?

cdn...
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 10 Sie, 2022   

Jancur napisał/a:
cdn...

I nie prędko się skończy - trochę tych ruin mamy w PL. Swoja drogą fajny pomysł :thumbup:
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 25 Sie, 2022   

Łukasz Hawryluk napisał/a:
I nie prędko się skończy - trochę tych ruin mamy w PL.

Jest PL i PL, więc nie mierzcie wszystkiego swoją miarą ... ;P

"Przepraszam uprzejmie. A w Krużewnikach był?" ;)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2022   

Papiernia w Celejowie

 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2022   

BTW. Jak ty znajdujesz te ruiny!? Z moich stron wiem tylko o stacji kolejowej w Czudcu wystawionej na sprzedaż, ale ta przynajmniej jest z dachem. Reszta znanych mi ruin jest chroniona prawnie przez konserwatora zabytków.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2022   

Kolejny raz dotarła do mnie wiadomość/plotka, a być może wróciła do mnie bo sam już ją zdążyłem trochę rozpowszechnić :mrgreen: , że Agencja Mienia Wojskowego sprzedała nieczynne magazyny amunicji ukryte w lesie koło którego mieszkam. To też by nie obudzić się z ręką w nocniku i pewnego dnia nie stanąć z głupią miną przed ogrodzeniem z blachy falistej z wywieszoną tablicą informującą o inwestorze i kierowniku budowy, udałem się na rekonesans uzbrojony w aparat i Iża.
Ciekawa rzecz, że drogę prowadzącą do, chyba ważnego kiedyś obiektu, wyłożono czymś pomiędzy kocimi łbami, a brukiem.


Stanąłem przed bramą wjazdową...

...przejechałem koło "dyżurki" z widocznymi resztkami kamuflażu...

...i zatrzymałem się przed tym razem podwójną bramą


I tak wdarłem się do środka obiektu, a tam może nie imponujące, ale dobrze zamaskowane krzakami i 'nowoczesnym khaki" magazyny.




słupki podwójnego ogrodzenia

Droga do cywila

Przy odrobinie fantazji można poczuć się jak w zaginionym azteckim mieście, dlatego jeszcze się tam wybiorę, ale uzbrojony w maczetę i Psa :) , bo w krzakach coś jeszcze majaczyło.
Zdjęcia trochę ciemne bo byłem tam przed wschodem Słońca.
Dla chcących odwiedzić tą bazę, to las w Dębówce przy granicy Lublina.
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2022   

Po wejściu Polski do NATO nowe przepisy wymusiły na SZ RP likwidacji tego typu bomboskładów, które są w niedalekiej odległości od miast. Bardzo podobny obiekt był w lesie kidałowickm jakiś 12vkm od Jarosławia, w czasach ZSW mialwm tam dwie wart z bronią a później gdy z obiektu wywieziono już wszystko miałem tam służbę pododdziału alarmowego juz bez broni 😅

Takich obiektów w Polsce polikwidowano dziesiątki, w miejscu gdzie ja miałem służby nie ma już śladu, że coś tam było.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 22 Maj, 2023   

Ruinka, ale można polatać koło komina.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna