IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
MSS 500
Autor Wiadomość
Jacek635


Motocykl: Jupiter
Posty: 279
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 07 Lis, 2022   

Cięzko sie to czyta jak książke telefoniczną co drugie słowo Krystian Tomala wysłano. Mogłeś chociaż oczyścić ten tekst a tak to podejrzewam większość nic z tego nie rozumie a reszta przestaje w połowie czytać. Ja przeczytałem to z trudem 3 razy żeby zrozumieć i byleś arogancki z tego powodu że nachalnie naciskałeś na gościa jaki to jesteś ważny że cytuje: "to zdjęcie ma być u mnie !"
P.S. ten motor ma iskrownik z silnika BMW 801
_________________
prototypownia-janicki.blogspot.com IŻ Ju, MZ250, Junak, Romet760, 50T1, 710, Jawa 353, SHL M11, M06, WFM, WSK B3, 64, Z2, 2xGil, M06L, Pak, M21, S1, S2, H-D Evo, H-D Ironhead, Zaporożec, Tarpan, Wartburg, BMW E24 i inne
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Wto 08 Lis, 2022   

Nic nie czyściłem, skopiowałem tak jak jest aby nie było, że coś pokombinowałem.

Niestety źle cytujesz.
Nigdzie nie napisałem tak jak "zacytowałeś".
Pisałem: " zdjęcie powinno być u mnie" i to jest stwierdzenie.
To co Ty "zacytowałeś" byłoby żądaniem i jako takie byłoby aroganckie, to fakt.

Po za tym zauważ, że temat ciągnął się lekko ponad 8 lat i powiedz mi jaki sens ma trzymanie jednego zdjęcia,
na którym nie ma nikogo z jego rodziny, przez człowieka, który z motocyklami nie ma nic wspólnego?

P.S. Pewien jesteś, że to BMW 801?
Czytałem przed chwilą, że BMW 801 miał 14 cylindrów, ten iskrownik jest na 24 cylindry.
Są tam 4 przerywacze i 6 "wygarbień" na krzywce.
 
 
Jacek635


Motocykl: Jupiter
Posty: 279
Skąd: Kalisz
Wysłany: Wto 08 Lis, 2022   

ok to teraz dobrze zacytuje ze wszystkim tym czego nie usunąłeś nie dlatego że ci sie nie chciało (4 linijka od góry):

Cytat:
IZHMOTO.PL :: Zobacz temat - MSS 500
27.12.2021, 21:04
Wysłano
To zdjęcie powinno być u mnie !!!
Krystian
Krystian Tomala
Witaj.Ale powitanie🙃Nie wiem kto ma prawa do tego zdjęcia tak naprawde.Wiem jedynie kto je miał.Ja tylko je pożyczałem do udostępnienia.
Możecie teraz dzwonić do siebie nawzajem oraz wyświetlać informacje, takie jak status aktywności oraz informacje o przeczytaniu wiadomości.
Wysłano


Jeżeli ten iskrownik ma krzywke o sześciu garbikach to jest od silnika Daimler Benz serii DB 600, 605, który miał 12 cylindrów w układzie odwróconego V. Na każdy cylinder przypadają 2 świece dlatego jeden cylinder obsługują 2 przerywacze a łącznie w silniku są 24 świece. Silników 24 cylindrowych generalnie nie było oprócz jakichś wersji eksperymentalnych.
_________________
prototypownia-janicki.blogspot.com IŻ Ju, MZ250, Junak, Romet760, 50T1, 710, Jawa 353, SHL M11, M06, WFM, WSK B3, 64, Z2, 2xGil, M06L, Pak, M21, S1, S2, H-D Evo, H-D Ironhead, Zaporożec, Tarpan, Wartburg, BMW E24 i inne
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Wto 08 Lis, 2022   

:D No to sam sobie "cytatem" strzeliłeś w kolano :D
Ty napisałeś "cytując" co następuje : " cytuje: "to zdjęcie ma być u mnie !" .
Ja napisałem : " To zdjęcie powinno być u mnie".
Czy widzisz różnicę ?
W Twojej wersji jest żądanie.
Ja stwierdziłem fakt, nie żądając.
Czy widzisz różnicę między Twoim "cytatem"? a moim cytatem.
Ja widzę bardzo wyraźną różnicę. :(

Jeśli chodzi o iskrownik, to nie znam się na silnikach lotniczych, myślałem, że 4x6 to jakiś 24-cylindrowiec.
Wiem o dublowaniu układów zapłonowych w silnikach lotniczych, o dwóch świecach na cylinder też wiem.
Dzięki Tobie prawdopodobnie silnik został zidentyfikowany. DZIĘKI WIELKIE :thumbup:
Jeśli się kiedykolwiek spotkamy masz u mnie dobrego browara ( jeśli bywasz na Łodzi, to zapraszam [ale oprócz zimowej] ).
Teraz może uda się zidentyfikować samolot?
Iskrownik, koła i manetki kierownicy (też aluminiowe) pochodzą z tego samego latawca.
Dasz radę?
 
 
Jacek635


Motocykl: Jupiter
Posty: 279
Skąd: Kalisz
Wysłany: Wto 08 Lis, 2022   

Nie mam zamiaru dłużej brać udziału w tak kretyńskiej dyskusji na temat cytatów.

Silnik najpewniej był z samolotu Meserschmit 109. Po wojnie miejscowi wykręcali z wraków różne fanty które były na wierzchu i dawały sie łatwo odkręcić: prądnice, iskrowniki itp. Reszta szła na złom. Np mój znajomy z byłej pracy (rocznik '47) w dzieciństwie odkręcił z takiego wraku sto dziewiątki pompe paliwa i filtr. Z kolei pod Ostrowem wylądował amerykański B-17 w całości i też go oszabrowali. Slyszałem od znajomego że ktoś ma prądnice od niego. Reszte zezlomowali w 56-tym.

Co do piwa to może kiedyś sie spotkamy Hans, chociaż nie zapuszczam sie w twoje rejony zachodniej Polski. Bardziej bym wolał że jak sie kiedys spotkamy to pokażesz mi ten MSS 500 bardziej z bliska niż zwykłemu turyście.
_________________
prototypownia-janicki.blogspot.com IŻ Ju, MZ250, Junak, Romet760, 50T1, 710, Jawa 353, SHL M11, M06, WFM, WSK B3, 64, Z2, 2xGil, M06L, Pak, M21, S1, S2, H-D Evo, H-D Ironhead, Zaporożec, Tarpan, Wartburg, BMW E24 i inne
 
 
andryś


Motocykl: IFA
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 08 Lis, 2022   

Śmieszy mnie takie podejście. To zdjęcia powinno być u mnie!!!
Można było by to inaczej ująć a na takie sformułowanie to nie dziwię się że gość się zjeżył.
Ogólnie to jest wolny rynek to raz a dwa to każdy może robić ze swoimi przedmiotami co mu się żywnie podoba. Myślę, że właściciel ze względu na twój ton i podejście do niego sie zjeżył i ma zwyczajnie ciebie gdzieś i go rozumiem. A że jako posiadacz kolekcji chciał byś mieć to foto i był by to kolejny fant i dobrze by się stało jak byś go miał to inna sprawa.
Ale nie trać nadziei może kiedyś trafi do ciebie jeszcze.

Cały twój post odbieram jako wylewanie żalów i też oczernianie gościa jaki to niby buc z niego itd. A to jest słabe :thumbdown:
_________________
IFA BK350 1956 x 2,DKW LUXUS 200 SPEZIAL 1930, DKW SB200 1936,DKW SB200 1937,HD softail haritage EVO i trochę części do dkw SB250
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 355
Skąd: małopolska
Wysłany: Sro 16 Lis, 2022   

Tak jak pisałem przedmówca, rozmowa jest niezrozumiała dla postronnego czytelnika
przez co nie ma sensu się na niej koncentrować.

Wstawienie rozmowy w takiej formie, moim zdaniem, jest mało eleganckie i nosi znamiona braku szacunku dla Nas.

Nas, czyli tych którzy mają "ocenić po czyjej stronie jest racja"
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 355
Skąd: małopolska
Wysłany: Sro 31 Maj, 2023   

Zreszta ten "motocykl" to jakieś koszmarne paskudztwo. Mozna nim straszyć małych motocyklistów.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna