IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
7 Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro - Puławy
Autor Wiadomość
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pią 03 Lut, 2023   7 Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro - Puławy

Jest już oficjalny plakat, a zatem i data tegorocznej, Motocyklowej Niedzieli w Stylu Retro w Puławach. Kto raz był, ten wie, że jest to obowiązkowa impreza dla miłośników starych motocykli.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
kylo


Motocykl: inny
Posty: 51
Skąd: Lubartów
Wysłany: Sob 04 Lut, 2023   

Będę, jak zawsze :thumbup:
_________________
dwuzaworowy GS i filigranowa SR500
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sro 08 Lut, 2023   

Byłem w 2019 roku, warto jechać, teraz mam za daleko by jechać na jeden dzień no i pora roku jeszcze nie pewna na dalekie wycieczki 😅
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 27 Mar, 2023   

No to się wybrałem, a nie było łatwo. Po dwudziestu latach doczekaliśmy się z sąsiadami budowy ulicy, ekipy układające przeróżne instalacje zamieniły wypielęgnowany szuter na Serbinów* (vide "Noce i Dnie"). Jak już wydostałem się na dawną drogę warszawską czołowy wiatr na przemian, to próbował zepchnąć mnie z drogi, to obchodził się ze mną i Iżem jak pies z szarpakiem. Dodatkowo 55km/h to był max, więc zaczynałem wątpić w silnik. Na koniec tej gehenny Puławy powitały mnie mieszaniną deszczu-gradu-śniegu. Łyżką miodu na tej drodze było spotkanie SHL M04 i wspólna jazda.

Na miejscu frekwencja uczestników, jak zwykle nie zawiodła. Moją uwagę zwróciła obfitość różnych kamizelek MC.

Dobra, ale do sedna. Na placu przed hotelem kilka radzieckich zaprzęgów, Sokół 600 z wózkiem,H-D, Junaki, Indian, AWO i Planeta z Opatowa. Ktoś z forum?



A w środku różności, H-D, Indiany, wiele anglików, tylko jeden niemiec NSU, Tysiączka.















Około piętnastej przestało padać i pokazało się trochę Słońca. I to okienko pogodowe wielu, w tym ja, postanowiło wykorzystać na powrót.

* Serbinów:
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 27 Mar, 2023   

Dzięki Jancur za sprawozdanie! Ta niebieska majtkowa Planeta to całkiem jak moja, nawet przez chwilę pomyślałem o sprawdzeniu czy moja stoi na pewno w garażu. Tylko jeden NSU? Tylko jedn niemiecki? Słabo. Ale rozumiem, że co roku jest inna myśl przewodnia imprezy - i proponuję tak trzymać aby nie było nudy. Tak po zdjęciach - sam Indian na kardan wart był przyjazdu i obejrzenia. Ale najbardziej żałuję tych spotkań F2F po długiej zimowej przewie. Ktoś mi też opowiadał o podobno ciekawych pogadankach "największych na świecie motocyklowych podróżników". Uśmiechnąłem się tylko w duchu "a w Portugalii nad oceanem na Iżach 49 to byli?" ;) Zazdroszczę uczestnikom tej zacnej imprezy... i do zobaczenia za rok, mam nadzieję!

P.S.: A mnie zgubił... smak na piwo. Ileż to razy siedziałem poprzednimi laty w puławskim browarze "Trzy Korony" i jako kierowcy ciekła mi ślinka od patrzenia jak inni konsumują specjalnie przygotowany okolicznościowy płynny produkt. A nie jestem z tych, którzy po jednym czy dwóch "browarach" nie widzą problemu z kierowaniem pojazdem. W tym roku powiedziałem "basta" i tak kombinowałem, że w końcu zabrałem się z kimś jako pasażer. Kolega niestety wyruszył godzinę później niż było uzgodnione a wystrzał opony w jego samochodzie na S19 pod Lublinem i brak zapasu całkowicie zniweczył plany. Niestety "cały Rzeszów" i "cały Lublin" był już na miejscu w Puławach, więc nie było możliwości zabrania się z inna ekipą i wróciłem niepyszny w wozie pomocy drogowej.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2023   

Jancur napisał/a:
AWO i Planeta z Opatowa. Ktoś z forum?

Awo ze Staszowa (obok Planety) - Marek
Planeta z okolic Tarłowa (pow. Opatów) - Mirek. Nie ma go na forum mimo, że zachęcałem do rejestracji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Motocyklowa niedziela w stylu retro - Puławy
18 marca 2018
skrzydlaty Imprezy 2 Wto 13 Mar, 2018
Marcin Klimczak
Brak nowych postów 8 Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro - Puławy 2024
Spiker Imprezy 4 Nie 25 Lut, 2024
Ozzy
Brak nowych postów Motocyklowa niedziela w stylu retro 2019
7 kwietnia 2019
skrzydlaty Imprezy 6 Pon 15 Kwi, 2019
Spiker
Brak nowych postów Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro w Puławach
20.03.2022
Ozzy Imprezy 15 Wto 29 Mar, 2022
Spiker
Brak nowych postów Dendrologia motocyklowa
dęby, cisy i platany
mcfrag W trasie 9 Nie 15 Paź, 2023
kylo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna