IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki podkarpackie
Autor Wiadomość
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2023   

Zabawa na razie ucichła.
Obszukałem się różnych wiszących kładek i nie trafiłem jeszcze tej z zagadki Ozzy'ego.

Moja zagadka znajduje się tu i tak wygląda z góry ;)
https://goo.gl/maps/Luobu9ESWgKfTYJ4A
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

LukS napisał/a:
Zabawa na razie ucichła.

Czekaj, ja się przyczaiłem trochę, aby zrobić nowe, świeże fotki, najlepiej z podróży Iżem. Ostrożnie czekałem też na reakcję mniej niezainteresowanych czy wręcz znudzonych tematem ...

LukS napisał/a:
Obszukałem się różnych wiszących kładek i nie trafiłem jeszcze tej z zagadki Ozzy'ego.

Moment ... To będzie chyba to: https://mapio.net/pic/p-4131834/ (kładka wisząca nad Wisłokiem w Terliczce). Nie byłem szczerze mówiąc ... ale jest powód teraz. No i teraz to chyba trochę odremontowana / odświezona, więc wygląda nieco inaczej ( https://trzebownisko.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-410-3061 )

LukS napisał/a:
Moja zagadka znajduje się tu i tak wygląda z góry ;)
https://goo.gl/maps/Luobu9ESWgKfTYJ4A

Przyznaj, że dla kogoś kto tam nie był a chciałby odnaleźć obiekt w fotkach z internetu odgadnięcie ze 100% pewnością jest w zasadzie niemożliwe. Ale rozumiem, że zagadka była dla koneserów i bywalców a nie dla internetowych łowców ;) .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

Spiker napisał/a:
Moment ... To będzie chyba to: https://mapio.net/pic/p-4131834/ (kładka wisząca nad Wisłokiem w Terliczce). Nie byłem szczerze mówiąc ... ale jest powód teraz. No i teraz to chyba trochę odremontowana / odświezona, więc wygląda nieco inaczej ( https://trzebownisko.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-410-3061 )


Dokładnie to jest ta kładka, w deszczu trzaba na niej uważać bo jest ślisko, no chyba, że teraz po remoncie są deski antypoślizgowe 😅

Gdzie to jest?
Myślę, że nie jest to trudna zagadka, zdjęcie z wiosny 2017 roku

_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
Ostatnio zmieniony przez Ozzy Pią 08 Wrz, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

Gdzie to jest?:

Szczegóły charakterystyczne, więc powinno być łatwo. Polecam miejscówkę!
(moja zagadka nr 8 )
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

Głobikowa
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

Ozzy napisał/a:
Głobikowa

Oczywiście tak. Głobikowa w okolicach Dębicy. Moje zdjęcie nie pokazuje, że wysoka wieża widokowa znajduje się na szczycie sporego wzgórza, w bardzo malowniczym otoczeniu (Pogórze Strzyżowskie). Na szczycie wieży są tablice informacyjne z zaznaczonymi widokami - przy dobrej widoczności widać nawet Tatry. Znajdujący się pod spodem mini "Park Jurajski" to raczej atrakcja dla dzieci, ale jest to miły dla oka akcent podczas postoju. ( https://mynaszlaku.pl/globikowa-wieza-dinozaury/ ).
W okolicach jest wiele innych ciekawostek, jak na przykład Osada Słowiańska w Stobiernej (tej koło Dębicy oczywiście): https://www.osadastobierna.pl/
Dla tych, którzy myślą, że pomysł z figurą ze Świebodzina był oryginalny polecam wizytę w pobliskiej miejscowości Mała, gdzie stoi pomnik wzorowany na tym z Rio de Janeiro już od 1937-go roku ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82a )
A dla miłośników zabytkowych motocykli Głobikowa (i znajdująca się tam stanica turystyczna "Rozdzielnia Wiatrów") jednoznacznie kojarzy się ze zlotami/rajdami organizowanymi przez klub "Gryfici" z Dębicy pod hasłem "Dinozaury motoryzacji" ( https://www.facebook.com/...a/?locale=pl_PL ). Polecam.

[ Dodano: Pią 08 Wrz, 2023 ]
Ozzy napisał/a:
Gdzie to jest? Myślę, że nie jest to trudna zagadka, zdjęcie z wiosny 2017 roku

Ja już wiem :chillout: , ale może dajmy szansę innym. Gdyby pytanie zadawał ktoś inny to musiałbym dłużej sprawdzać, a tak to już pierwsza myśl okazała się trafieniem w dziesiątkę.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Spiker to ja zapytam inaczej, nie gdzie to jest, tylko gdzie jest Planeta?
Forum iżowe, a tu na każdym zdjęciu sztrucel z za Atlantyku, albo teraz pojawił się z za Odry :)
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 355
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Gdzie to jest?
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2023   

Ozzy napisał/a:
Gdzie to jest?
Myślę, że nie jest to trudna zagadka, zdjęcie z wiosny 2017 roku

Ok, skoro przez weekend nikt nie dał rady - dekawka Ozzy'ego stoi na tle zapory w Radawie (k. Jarosławia). Na dowód:


jeż napisał/a:
Spiker to ja zapytam inaczej, nie gdzie to jest, tylko gdzie jest Planeta?
Forum iżowe, a tu na każdym zdjęciu sztrucel z za Atlantyku, albo teraz pojawił się z za Odry :)

Planeta stoi i ... i czeka powód do odkurzenia. I mam nadzieję na zbawienny wpływ tego wątku dla mojej mobilizacji. Nie chcę wrzucać starych fotek, więc mam impuls aby wyruszyć po nowe. A tak na marginesie - to wątek "Pozdrowienia" mnie złamał. Kiedy po latach wzbraniania się przed wrzucaniem na forum izhmoto.pl zdjęć z wyjazdów na innych motocyklach zauważyłem, że wielu się do tego notorycznie nie stosuje to stwierdziłem, że pewnie nikomu to już tutaj nie przeszkadza. Dlatego dzięki Jeż za zwrócenie uwagi, co odbieram jako głos rozsądku. :thumbup:

Jancur napisał/a:
Gdzie to jest?
Obrazek

Trochę mało charakterystyczne - mogę tylko powiedzieć, że wygląda na stary cmentarz żydowski. Jak miałbym strzelać to Lutowiska ( https://www.eksploratorzy...hp?f=160&t=6005 ). Ogólnie z cmentarzami i kaplicami cmentarnymi to nie jestem obeznany, bo raczej omijam (to też w nawiązaniu do wciąż nierozwiązanej zagadki nr 3 LukS-a). Mogę tylko posiłkować się zasobami internetu.

[ Dodano: Pon 11 Wrz, 2023 ]
Gdzie to jest? Wczorajsza świeżynka.:

Miejsce znane wszystkim zakręconym na punkcie motocyklowej adrenaliny.
(Moja zagadka nr 8 ).
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Hrubesch
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2023   

Zagadka nr 8-Taras widokowy droga nr 28 na serpentynach między Załużem a Tyrawą Wołoską.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2023   

Hrubesch napisał/a:
Zagadka nr 8-Taras widokowy droga nr 28 na serpentynach między Załużem a Tyrawą Wołoską.

Perfekt :thumbup: Było wczoraj narodu w tym miejscu. Niestety moje sprzęty nie bardzo lubią takie serpentyny (i ja chyba też :no: ), więc tylko obserwowałem jak młodzież się bawi. Chyba nikt nie zginął ostatnio, chociaż w Izdebkach juz niestety tak :( .

OK, no to gdzie później pojechałem? (zagadka nr 10):

Pewnie nie muszę podpowiadać, ale wciąż nie mogę się nadziwić tej oznaczonej i opisanej a jednak wciąż skutecznej "pułapce na motocyklistów" na podjeździe ...
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Karol
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2023   

Szybowisko w Bezmiechowej Górnej.

Spiker napisał/a:
...., ale wciąż nie mogę się nadziwić tej oznaczonej i opisanej a jednak wciąż skutecznej "pułapce na motocyklistów" na podjeździe ...


Sam dwa razy niemal nie leżałem (wtedy nie była jeszcze opisana). Na własne oczy widziałem jak kolega wyleciał z drogi w tym miejscu.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2023   

Podkarpacie z drugiej strony. Zagadka: kto i gdzie, ciekawe kto zgadnie, Luks wykluczony z grona zgadujących ;)
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023   

Spiker napisał/a:
(...)w nawiązaniu do wciąż nierozwiązanej zagadki nr 3 LukS-a). Mogę tylko posiłkować się zasobami internetu.


Podpowiedź.
Był Czudec. Od niego w promieniu do 20km.
Ta miejscowość jest przy tej samej linii kolejowej choć obiekt nie bezpośrednio przy niej.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023   

nickeledon napisał/a:
Podkarpacie z drugiej strony. Zagadka: kto i gdzie, ciekawe kto zgadnie, Luks wykluczony z grona zgadujących ;)
Obrazek

Ach te charakterystyczne dwa domy obok siebie ...
No ale bawmy się. Jesteś pewien, ze widać terytorium Podkarpacia? A może miało być właśnie myląco? Na początku pomyślałem, że ktoś tu chyba komuś pościemniał (turystom z północy łatwo wcisnąć kit "pacz, tam podkarpacie widać w dole" ;) ). "Z drugiej" strony" mogło też oznaczać Australię, ale nie ta architektura. "Tamtego świata" nie brałem pod uwagę.
Później przeszło mi przez myśl, że sobie jaja robisz i na przykład wstawiasz fotki z Brannej w Czechach, ... ale nie, przecież nie byłbyś aż tak przebiegły i bezlitosny ;)
.

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2023 ]
Karol napisał/a:
Szybowisko w Bezmiechowej Górnej.

Perfetto :thumbup:

Karol napisał/a:

Sam dwa razy niemal nie leżałem (wtedy nie była jeszcze opisana). Na własne oczy widziałem jak kolega wyleciał z drogi w tym miejscu.

Przyjrzałem się ponownie. Problemem jest znaczne pochylenie drogi w niewłaściwą stronę zaraz za zakrętem, który początkowo wygląda całkiem normalnie, chociaż ostro. Ale motocykle kładą się na tej dróżce także w innych miejscach, ale to raczej wina mijania się z samochodami przy prawie zupełnym braku pobocza i asfalcie wysoko nad gruntem. W ostatnią niedzielę leżały tam przy mnie dwa motocykle - nie popatrzyłem tylko na rejestracje czy to aby nie "nizinni" ;) .

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2023 ]
LukS napisał/a:
Podpowiedź.
Był Czudec. Od niego w promieniu do 20km.
Ta miejscowość jest przy tej samej linii kolejowej choć obiekt nie bezpośrednio przy niej.

Wiśniowa:

Bez podpowiedzi by nie zgadł. Widziałem herb na portalu ale nie mogłem skojarzyć z żadną rodziną arystokratyczną. Przejeżdżam często ale zwróciłem uwagi na tę niepozorną kaplicę.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Zdzislaw
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 134
Skąd: Janikowo
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023   

Spiker napisał/a:
......


Twoja XJRowa Planeta ze zdjęcia? :grin:
_________________
XJR 1300SP 01, WSK Z 59,....IŻ 49 56'...
Ostatnio zmieniony przez Zdzislaw Wto 12 Wrz, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023   

Spiker napisał/a:
nie byłbyś aż tak przebiegły i bezlitosny

Skądże znowu. Skrót myślowy "z drugiej strony" powstał lata temu jak lataliśmy u południowego sąsiada i Tatry oglądaliśmy z drugiej strony. Teraz wszystko co po tamtej stronie granicy jest dla mnie z drugiej strony :) Z drugiej strony :D , odpowiedź na zagadkę była w pozdrowieniach i podpisie zdjęcia w albumie, więc zagadka była dla wszystkich a nie tylko dla kliki dolnośląskiej, a przepraszam podkarpackiej ;P
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   

Zdzislaw napisał/a:
Twoja XJRowa Planeta ze zdjęcia? :grin:

A nie, to przypadkowy motocykl załapał się na fotkę. Aczkolwiek wpadł mi w oko, nie powiem.

No to jeszcze z tego samego dnia. Gdzie to jest? Tej łamagi z Mrzeżyna nie widziałem, ... może i dobrze bo bym mu nagadał.

(Moja zagadka nr 11).

[ Dodano: Sro 13 Wrz, 2023 ]
nickeledon napisał/a:
Skrót myślowy "z drugiej strony" powstał lata temu jak lataliśmy u południowego sąsiada i Tatry oglądaliśmy z drugiej strony. Teraz wszystko co po tamtej stronie granicy jest dla mnie z drugiej strony :)

No tak, jak się za Czechosłowacji jeszcze podróżowało to mogło utkwić w głowie, że to wciąż południowy sąsiad, także na podkarpackim odcinku. :lmao: Wybaczam, bo pewnie ktoś z Podkarpacia oddalonego od Bałtyku mógłby twierdzić, że Bornholm to wyspa szwedzka ;) .
Cieszę się, że do zabawy dołączają także koledzy z dalszych stron. :thumbup:
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   

nickeledon napisał/a:
zagadka była dla wszystkich a nie tylko dla kliki dolnośląskiej, a przepraszam podkarpackiej ;P

No i mi znowu pojechał ;P
Raz, że mnie wykluczył od razu a dwa, że przesunął Wisłę na północ :S

[ Dodano: Sro 13 Wrz, 2023 ]
Spiker napisał/a:
Wiśniowa Obrazek
Bez podpowiedzi by nie zgadł. Widziałem herb na portalu ale nie mogłem skojarzyć z żadną rodziną arystokratyczną. Przejeżdżam często ale zwróciłem uwagi na tę niepozorną kaplicę.

Dokładnie :thumbup:
https://maps.app.goo.gl/xxhVNC9aXtCtqJcv6
Polecam się przejechać tędy https://maps.app.goo.gl/z72MuzpDwhQVeaf77

[ Dodano: Sro 13 Wrz, 2023 ]
Spiker napisał/a:
No to jeszcze z tego samego dnia. Gdzie to jest? Tej łamagi z Mrzeżyna nie widziałem, może i dobrze bo bym mu nagadał.
Obrazek
(Moja zagadka nr 11).

Strzelam bez sprawdzania.
Zgrupowania kadry P.Z.P.N. (a może P.Z.P.R.?) odbywają się w Arłamowie.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   

LukS napisał/a:
Strzelam bez sprawdzania.
Zgrupowania kadry P.Z.P.N. (a może P.Z.P.R.?) odbywają się w Arłamowie.

Gooool! Jak juz się ci nasi kopacze po wylądowaniu helikopterem wybawią, zintegrują, pojeżdżą konno, pograją w golfa i wymoczą w basenach (ew. pojeżdżą na nartach) to już się pewnie grać odechciewa - trzeba zrozumieć :letssin: . A tak na marginesie - ciekawe gdzie mają zgrupowania ci z Mołdawii czy Albanii? O amatorach z Wyspach Owczych nie wspomnę.



A wcześniej był to zamknięty dla postronnych ośrodek rządowy, wiec jest tradycja luksusowego wypoczynku dla wybrańców narodu (link). To tutaj stąpał sam Leonid Breżniew, Erich Honecker czy Josip Broz Tito. Wałęsa też tu był ale w nieco innym charakterze i nie wiem czy dobrze wspomina.
Ale miejscówka spoko - polecam! Szczególnie z pasażerką - będzie Pani zadowolona. A dla motocyklistów fajne drogi dojazdowe. Ciekawostka: Nie można tutaj płacić gotówką! Trzeba przyznać, że obecny prywatny właściciel dba o ten obiekt i pod względem inwestycyjnym nie ma się do czego doczepić.

[ Dodano: Sro 13 Wrz, 2023 ]
To kto zadaje teraz?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Konkursy i zagadki
Czyli zabawa dla motocyklistów stacjonarnych, choć nie tylko.
nickeledon Hyde Park 18 Wto 28 Sie, 2018
Darek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna