IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki podkarpackie
Autor Wiadomość
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2023   

Było trochę łatwizny, a teraz coś trudnego raczej (zobaczymy jak pójdzie). Gdzie to jest? (moja zagadka nr 14):

Zdjęcie z ostatniego weekendu (sic!). Piszę w niedzielę - miało być dzisiaj mocno jeżdżone, nawet Iżem, w tym także celem zebrania fotek do zagadek, ale ... temperatura w południe to 13,5 stopnia i deszcz non stop, więc nie wyszło.

Wracając do zagadki - jak będzie za trudno to dodam kolejne fotki nieco więcej pokazujące oraz jakąś podpowiedź.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2023   

Spiker napisał/a:
Gdzie to jest?

Rynek w Tyczynie.

Fajna Planeta. :)
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2023   

mcfrag napisał/a:
Spiker napisał/a:
Gdzie to jest?

Rynek w Tyczynie.
Fajna Planeta. :)

Tak. Skąd wiedziałeś? :O Przecież do centrum Tyczyna nikt nie jeździ, no chyba, żeby zobaczyć żywy skansen lat 70-tych. A to zadaszenie nad ręczna pompą to rzecz mało charakterystyczna i prawie nowa, więc nie opatrzona. Tylko Pałac Wodzickich jest tutaj atrakcyjny turystycznie.
To była taka "okołokominowa setka" zrobiona przy okazji przeglądu technicznego, a w piątek po robocie nie dało rady więcej.
Ta druga fotka miała ułatwić nieco:


Przecież pisałem, że się zawezmę jak tylko wątek zaskoczy. Ja muszę mieć motywację, żeby siadać na ten dymiący wóz drabiniasty. Niewiele brakło do zniechęcenia :hmm:

[ Dodano: Wto 26 Wrz, 2023 ]
sztyga20 napisał/a:
Oczywiście mam takie miejsca:) ale bez zdjęć to się nie liczy to się wstrzymam do czasu aż wrócę do jeżdżenia częściej niż raz na pół roku 10km.

W związku z doniesieniami w innym wątku o szczęśliwym rozwiązaniu kwestii silnikowej Matchlessa i niewątpliwej konieczności jazd docierających teraz ... czuj się wyznaczony do zadania kolejnej zagadki. I tak musisz stawać celem schłodzenia/sprawdzenia stanu silnika, więc możesz zrobić fotkę przy okazji ;) . Jesienny chłód powinien być paradoksalnie zachętą do wyruszenia w trasę. Do dzieła!
_________________
Iż Planeta '63, ...
Ostatnio zmieniony przez Spiker Wto 26 Wrz, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Wto 26 Wrz, 2023   

Kolejna zagadka ode mnie w trudniejszym ujęciu

 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 26 Wrz, 2023   

LukS napisał/a:
Kolejna zagadka ode mnie w trudniejszym ujęciu

Trudno może by było (trzeba by nieco poszukać na szlaku naftowym) ... gdyby nie ta czytelna tablica na fotce ;) .

https://www.krajoznawcy.i...nafciarzy-74016
"Pomnik upamiętniającą szkołę wiertniczą odsłonięto 17 maja 2003 roku. Obok stoi tzw. kiwon i tablica opowiadająca o historii kopalni w Ropiance."

(Czy ja nie powinienem aby odczekać nieco, nie wyrywać się i dać tym samym szansę innym, np. kolegom zamiejscowym? :puppyeyes: )
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2023   

Moja zagadka nr 15 - gdzie to jest?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2023   

Podpowiedź do zagadki nr 15:

(Fotki świeże. Tak wiem, Iż tym razem przegrał rywalizację, ale też tu będzie bo niedaleko).
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2023   

https://maps.app.goo.gl/govrPdTqjatSkyPV9
drogowskaz drogi świętego Jakuba do Santiago de Compostela przy kościele pw. św. Jakuba Starszego w Krzemienicy

Jeśli sacrum to kolejna ode mnie - gdzie to jest ?
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Wto 03 Paź, 2023   

Zmniejszenie trudności
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 03 Paź, 2023   

LukS napisał/a:
Jeśli sacrum to kolejna ode mnie - gdzie to jest ?
Obrazek

To było naprawdę trudne. Drewnianych kościołów i cerkwi jest tutaj dużo. Te duże, stare i sztandarowe dla szlaku cerkiewnego są znane i opatrzone, te mniejsze, młodsze i niekoniecznie z listy UNESCO to już tylko dla koneserów.
Ale mam odpowiedź: Bonarówka, Drewniany kościół, d. cerkiew greckokatolicka (1841)
Nie ukrywam, że pomógł trochę internet ... i charakterystyczny płot. Chociaż na pewno tamtędy przejeżdżałem, ale nie zapamiętałem na tyle wyglądu obiektu aby go teraz z pamięci rozpoznać. Wstąpię przy najbliższej okazji ... zwłaszcza, że w okolicy są ze 2-3 obiekty godne kolejnej zagadki :) .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 05 Paź, 2023   

Broń Boże prowokacyjnie, ale dzisiaj znowu będzie zagadka kulinarno-kanapowa ;) , raczej łatwa, numer 15. Gdzie to jest?:

Nie znam bardziej amerykańskiego stylem miejsca na Podkarpaciu - musiał być więc amerykański moto. Jak ktoś zgadnie to obiecuję nie opisywać i recenzować menu :mrgreen:
(Trudniejsze i iżowe zagadki w przygotowaniu ...)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Czw 05 Paź, 2023   

Zajazd COLORADO w Malawie.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
Ostatnio zmieniony przez Ozzy Sob 07 Paź, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kajot858


Motocykl: Iż-49
Posty: 82
Skąd: Limanowa
Wysłany: Czw 05 Paź, 2023   

Ozzy miał na myśli Malawę koło Rzeszowa a nie Mławę :hihi:
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Czw 05 Paź, 2023   

Cytat:
Nie znam bardziej amerykańskiego stylem miejsca na Podkarpaciu

A byłeś w Brodmir Burger? :hihi: Okolice znacznie bardziej sprzyjające wycieczkom motocyklowym niż trasa E4
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 06 Paź, 2023   

Odgadnięte. Ozzy pół punktu za mazowieckie wstawki :) . Kajot858 celnie poprawił. Mówiłem, że nie będzie trudno, bo ten różowy Cadillac rzuca się w oczy każdemu przejeżdżającemu.

sztyga20 napisał/a:
A byłeś w Brodmir Burger? :hihi: Okolice znacznie bardziej sprzyjające wycieczkom motocyklowym niż trasa E4

Przejeżdżałem obok niedawno Iżem (!) i muszę przyznać, że byłem pod wrażeniem zmian - rzeczywiście to się bardzo rozbudowało z pierwotnej małej budki. Namawiano mnie też kilka razy na spróbowanie Brodmirowych specjałów. Mógłbym zapytać tutaj o to miejsce w ramach zagadki, ... ale kto poza miejscowymi wyczynowymi rowerzystami czy miłośnikami "świętej wody" jeździ na Przylasek? ;) Jednak wciąż uważam, że wewnętrzny wystrój "Colorado" lepiej pasuje jako scenografia ewentualnego polskiego filmu ulokowanego gdzieś na "Route 66" ;) .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sob 07 Paź, 2023   

kajot858 napisał/a:
Ozzy miał na myśli Malawę koło Rzeszowa a nie Mławę :hihi:

W Malawie, już poprawiłem, słownik przerobił na Mławę bo nie zna wsi Malawa a ja nie zauważyłem 😂
Nie raz tak bywałem gdy mieszkałem w Rzeszowie, ale od 2017 roku tam nie zaglądałem bo i od tamtego czasu nie jechałem DK 94 tylko jeżdżę A4.

To może być trudne ale może ktoś zgadnie, gdzie to jest?



_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 07 Paź, 2023   

Der Gipfel Peinlichkeit
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 10 Paź, 2023   

Ozzy napisał/a:
To może być trudne ale może ktoś zgadnie, gdzie to jest?

Dla mnie za trudne. Coś dla fanów URBEXu raczej. Pierwsze skojarzenia, które miałem nie potwierdziły się po sprawdzeniu. Być może tam nie można wjechać bez specjalnego zezwolenia - czy tak?

nickeledon napisał/a:
Der Gipfel Peinlichkeit

Raczej Hugo Boss ;)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Wto 10 Paź, 2023   

Spiker napisał/a:
Dla mnie za trudne. Coś dla fanów URBEXu raczej. Pierwsze skojarzenia, które miałem nie potwierdziły się po sprawdzeniu. Być może tam nie można wjechać bez specjalnego zezwolenia - czy tak?

Można tam wjechać bez problemu, jest to na terenie gminy Żurawica.
Byłem tam ostatnio w 2017 roku gdy mieszkałem jeszcze na Podkarpaciu z moim przyjacielem Tomkiem, który właśnie mnie tu zabrał.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Wto 24 Paź, 2023   

Nie znam miejsca.

Ode mnie kolejne do odgadnięcia. W końcu świeże


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Konkursy i zagadki
Czyli zabawa dla motocyklistów stacjonarnych, choć nie tylko.
nickeledon Hyde Park 18 Wto 28 Sie, 2018
Darek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna