IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki podkarpackie
Autor Wiadomość
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Wto 24 Paź, 2023   

LukS napisał/a:
Nie znam miejsca.

No nie było to proste, są to ruiny lokomotywowni w Żurawicy.

LukS napisał/a:
Ode mnie kolejne do odgadnięcia. W końcu świeże


Kościół w Lubzinie.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 24 Paź, 2023   

LukS napisał/a:
Ode mnie kolejne do odgadnięcia. W końcu świeże.

Jedziesz ostro asan! Kościoły tutaj czasami po dwa w każdej wsi a ty mi tu taki mało charakterystyczny z początku XX w zapodajesz :S . Przejeżdżając zwracam uwagę na takie bardzo stare, albo nowe "odleciane". No, ale po krótkiej kwerendzie mam:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._Miko%C5%82aja_w_Lubzinie

Ale zagadki Ozziego nie rozgryzłem pomimo podpowiedzi. Czas się poddać chyba.

Nieświeżych fotek do zagadek mam mnóstwo, ale wziąłem sobie za punkt honoru publikowanie w tym wątku już tylko świeżych i tylko z Iżem (dla rozruchu były wyjątki). Bak w Iżu napełniony pod korek i tylko okazji wypatruję. Coś tam było jeżdzone w weekend, ale bez zdobyczy fotograficznych. Tak więc jestem jak przyczajony tygrys :) . Lękajcie się! :chillout:
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2024   

Słusznie objechany w zeszłym roku za wygodnictwo i przemycanie na forum różnych "Iżów zastępczych", w tym sezonie (i kolejnych mam nadzieję) już tylko zagadki z "koszernych" iżowch wypraw będą. Trochę było jeżdżone wczoraj (sorki, znowu tylko niegodne 100 km) - no to i podkarpacka zagadka będzie. Na początek coś trudnego (1/2024):

Nie byłem tam nigdy wcześniej chociaż przejeżdżałem blisko wielokrotnie. Mnogość tablic wskazujących kierunek z każdej strony i na każdej krzyżówce zawsze intrygowała. Po nazwie "sanktuarium" spodziewałem się czegoś bardziej imponującego materialnie, ale tu przecież o duchowe sprawy chodzi. Ale chociaż zadbane trzeba przyznać.
Jak nie będzie pomysłów to będą podpowiedzi i dodatkowe fotki z tego samego miejsca. Nie muszę chyba mówić kto tam z Krakowa był z wizytą w latach 70-tych ...

No i łatwizna dla osób z okolicy, pomimo pozornie mało charakterystycznego otoczenia (2/2024):

i w drugim kierunku (co powinno rozwiać wątpliwości):
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024   

Widzę po braku odzewu, że do zagadki 1/2024 muszę jeszcze coś dodać. Jeśli nie jako pielgrzym, to może przynajmniej ktoś po wodę wstępował:

_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
sławek


Motocykl: Iż-49
Posty: 148
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024   

Sanktuarium w Jodłówce.
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 356
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024   

Wiatraki koło Brzozowa
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2024   

sławek napisał/a:
Sanktuarium w Jodłówce.

Tak. :thumbup: Brawo Sławek! Obawiając się zbytniej trudności dodałem od razu tyle szczegółów a zwłaszcza słowo klucz, tak że musiał ktoś zgadnąć (wpisując tylko słowo "sanktuarium" w wyszukiwarkę). Szczerze mówiąc to ten konkretny obiekt w Jodłówce jest niezbyt ciekawy turystycznie. Ale musiałem się sam przekonać. Ale ogólnie okolica Pruchnika jest bardzo fajna.

Komar napisał/a:
Wiatraki koło Brzozowa

A tutaj pudło :thumbdown: . Strzelajcie dalej. Chyba nie muszę jeszcze dawać podpowiedzi? Uznam tylko jeśli będzie zlokalizowana konkretna miejscówka postoju a nie tylko lokalizacja widocznych w oddali wiatraków. Specjalnie dałem fotki w dwie strony. Wygląda jak polna droga, ale to jest naprawdę charakterystyczne miejsce obok (10 m) dość uczęszczanej drogi.
(Koło Brzozowa są jakieś wiatraki?)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2024   

No dobra, Zagadka nr 2 okazała być za trudna. Wydawało mi się, że miejsce jest dość charakterystyczne, przynajmniej dla lokalsów - obiekty widoczne w wielu kilometrów na wschód od Rzeszowa. Przypomniałem sobie jednak, że (prawie) nikt Iżami nie jeździ w mojej okolicy, więc forum prawdopodobnie nieodpowiednie do pytania o takie szczegóły.
Rozwiązanie: link
Droga wylotowa z Markowej na Albigową. "Widok od południa na farmę wiatraków pod Soniną (koło Łańcuta)" - taki opis bym jeszcze zaliczył.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Konkursy i zagadki
Czyli zabawa dla motocyklistów stacjonarnych, choć nie tylko.
nickeledon Hyde Park 18 Wto 28 Sie, 2018
Darek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna