IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ruski Boxer, który najładniejszy ?
Autor Wiadomość


Posty: 0
Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

Witam

Cena wcale nie jest mała 1700 zł + transport ok. 500 to wychodzi 2300 a to już jest dużo za motocykl bez kwita. Pierwsza kaśka ładniejsza i kompletna, więc jak coś to 1, ale warto poszukać coś koło siebie.
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   re

no to jest właśnie kołomnie i cena bedzie max 1500 zł. za pierwszy motor



pytałem Pana o wady, napisałem ze nie chce jechac na darmo do niego



- do spawania gondola

- do spawania uchwyty lampy

- niesprawna instalacja elektryczna

- zbite szkiełko w liczniku



"ogólnie motocykl do remontu nic więcej nie zauwazyłem"
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

To w takim razie moim zdaniem ta pierwsza kaśka to dobry zakup powinien być. Jest ładna, rama pozwoli ci wstawić skrzynie ze wstecznym. Blacharka z tych zdjęć wygląda na zdrową spawanie woza to nic wielkiego, gorzej z elektryka, bo to pewnie prądnica lub regulator walnięty. No i musisz wziąć pod uwagę że każdy z tych motocykli jest do roboty nie ma co się łudzić.
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

SIwy nie pisz mi tu o skrzyniach od dnieprusa;] po co Ci wsteczny chłopie:) nawet do krótkie ramy się wstawi skrzynie ze wstecznym, sam widziałem na zlocie takie patenty;] Najgorzej jak padnięte prądnica bo nowa to wydatek 200zł, regulator pół biedy. Jak ktoś lubi spędzać samotne wieczory:) to prosze bardzo...
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

a rozkładałeś kiedyś tą starą skrzynie? Chyba nie, jak takie rzeczy piszesz. A pchałeś kiedyś załadowanego ruska do tyłu, chyba też nie. A ty w ogóle nim jeździłeś kiedyś, chyba nie jak takie rzeczy wypisujesz.

skrzynia ze wstecznym jest:

1. łatwiejsza w naprawie

2. mniej awaryjna

3. w przypadku zerwania linki możesz zmieniać biegi, dzięki automatowi

4. ułatwia manewry 350kilogramowym motocyklem.

5. no i fajnie ten manewr wygląda:)

Mam wrażenie że ty lubisz negować wszystko co napiszę, nawet jak nie koniecznie ma to jakiś sens
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Pchałem a nawet wyciągałem z rowu i co?:P Co ja neguje, chłopie klepnij się w głowe, piszesz że lubisz mieć oryginalny motor to znajdz mi eme i kaśke oryginalną ze skrzynią ze wstecznym?? albo urala. Skrzynia ze wstecznym była montowana tylko w dnieprze, więc zapraszam do książek. Co do awaryjności to również jest polemika. I co nie widziałeś skrzyni od dniepra w krótkiej ramie?? wiem że to rzadkość ale popatrz na zdjęcia ze zlotów. Siwy weź na wstrzymanie bo widze że jak masz emke to ch**a nie umiesz utrzymac za spodniami.



P.S a co liny nie masz i naciągacza?? mały kaziu w ten sposób wytarga motocykl z rowu jeżeli jest nie daleko jakieś drzewo.
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Proszę cię. Ty chyba stary nie wiesz co mówisz. A ja oprócz tego że znam publikacje to jeszcze troszkę doświadczenia mam. I pytam się czy miałeś do czynienia z obydwoma?

Na pewno nie, bo wypisujesz takie rzeczy. Pchaj sobie sprzęta ile wlezie. Posłuchaj oprócz mojej opinii innych to może do ciebie dotrze.



1. czy któryś z punktów wypisałem nie jest prawdą?

2. pohamuj troszkę język



Poza tym jak już opierasz się na jakiejś literaturze to zajrzyj do niej to się dowiesz że nie tylko w dnieprach montowano skrzynie ze wstecznym, a tylko rozpoczęto jej montowanie w dnieprach mt9

Jak coś piszesz to sprawdź najpierw czy masz rację
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Są ludzie i ludziska. Siwy ty zawsze będziesz miał racje i niech tak zostanie. szkoda strzępić sobie języka. Pozdrawiam > ADMIN ZAMKNIJ TEMAT
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Mam bo jak się już wypowiadam to wiem o czym mówię. Ferago prosił o opinie, to się wypowiedziałem, żeby mu poradzić, a ty przyczepiłeś się do mnie zamiast pomóc. Ty się obraziłeś i prosisz o zamknięcie tematu. Jesteś niepoważny. Chłopak się zastanawia który motocykl wybrać a my jako doświadczeni użytkownicy powinniśmy napisać coś sensownego Wojt@s, a nie się kłócić.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Panowie, zachowujcie się. Byle jak, ale się zachowujcie. Bo poziom zaczynacie zaniżać :wink: Zachęcam do prywatnej korespondencji.



PS. Czy tak ma wyglądać wspólny wyjazd Iżowy? Normalnie nie mogę się doczekać :D
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 23 Sty, 2007   

Siwy kultura, musimy lepiej się zachowywać!! niż kolejni awanturnicy Gaca i Chwast:P już nie obniżajmy poziomu. Frag a Ty się piszesz na nasz wyjazd??:P bo pierwsze słyszem.



p.s wszelką różnice zdań załatwimy przy flaszeczce lub paru:)
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 23 Sty, 2007   

Z mojej strony nic niekulturalnego nie poszło.

"Siwy weź na wstrzymanie bo widze że jak masz emke to ch**a nie umiesz utrzymac za spodniami"



Temat wyjazdu to chyba gdzie indziej, bo prowokujesz do zamknięcia tematu, który ja lubię:) Może coś podpowiesz chłopakowi i ja jestem ciekaw twojego zdania na temat tych kasinek.



I co Ferago zdecydowałeś się na coś?
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 23 Sty, 2007   

Tak sobie przejrzałem obydwie panie na spokojnie:) i ogólnie oba motocykle do gruntownego remontu, blachy jako tako zachowane, nie widać potłuczeń. Oby dwa motocykle są tej samej klasy:

1 kaśka:

- blachy niezłe

- dość znaczna korozja, szczeglólnie cylindrów, pokryw zaworowych i takich małych elementów, brak zakrętki oleju, oryginalnej lampy

- mysląłem że błotnik na zawiasie powinen być

- acha tego nie jestem pewien, lampy w koszu są od Urala i kosz najprawdopodobniej też z otwieraniem "do góry" koła, choć nie widze wajchy na zdjęciu

2 kaśka:

- bardzo zasyfiona, nawet pomimo zasyfienia w lepszym stanie wedlug mnie, przypuszczam że rocznik 65 jest prawdziwy, bo są te takowe kremowe-zegary

- gaźniki norma, pewnie wylatane.

- cena niezłą , nawet na części za licznik by się ładnie dostało



Ogólnie zestawik II po obczyszczeniu wyda się mniej kombinowany. I tak trzeba wszystko robić, i w sumie się liczy stan dyferencjału, prądnicy i rozrządu bo to nie tania sprawa. A kompletność to swoją drogą.
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 23 Sty, 2007   

Bo to pierwsze to chyba dniepr z silnikiem kaśkowym jak tak się przyglądam, dla tego zauważyłeś tyle różnic. Oba te motocykle stały dłuższy czas na powietrzu bez przykrycia ale wydaje się że rdza jest powierzchowna.



Widzisz Wojt@s jak przyjemnie podyskutować można. Pozdrawiam
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 24 Sty, 2007   

Siwy mnie tam kwestia kosza zastanowiła w tym pierwszym, kwadratowe lampy na koszu wraz z blaszką były montowane w uralach. I jeżeli jeszcze ma otwieranie do tyłu koła to pewno uralowski wózek. Co do ramy to szczerze powiedziawszy jest to rama z serii tych długich, co fajnie widać ze zdjęcia. Tylko czy to jest dniepr;p możliwe. Takimi znakami zapytania dochodzimy że I oferta jest tzw handlowa. Motocykl złożony na szybko z wszystkiego co było pod ręka. Polecam nadal drugą opcje
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 24 Sty, 2007   

Zgadzam się w 100% z tobą. Jeżeli gondola jest otwierana to znaczy że jest uralowa. Ferago nic nie odpisuje?
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Sro 24 Sty, 2007   

A gondola może jest kaśkowa z uralową lampą.
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 18 Lut, 2007   

Siwy nie miałem czasu ostatnio, mozna powiedziec ze nadal nie mam, przy izu nic nie zrobilem od tygodnia moze wiecej :( jak mam wolna sobote to kur...a!!! zawsze jakies jeb... imieniny wyskocza czyjes, juz mnie chu. sztrzela



Ale z myślą o Iżu kupiłem oryginalnego Dremera, już mi pomógł wykrecic startą i zapieczona śrubke :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ruski boxer na gaz drzewny, czy grochówkowóz?
Gaca Hyde Park 8 Wto 14 Gru, 2010
granat
Brak nowych postów Iż boxer
mcfrag Hyde Park 6 Pon 29 Paź, 2007
Wojt@s
Brak nowych postów Rejestracja motocykla który nie posiada się dokumentów
regers Hyde Park 1 Wto 19 Sie, 2008
KOZA
Brak nowych postów [Iż] Który model iżby amator ogarnął?
izbymkupil Ogólne 2 Sro 02 Lut, 2022
izbymkupil


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna