Koncern Kałasznikow zaprezentował pierwsze z nowej serii motocykli Iż – klasycznych i elektrycznych replik. Na zdjęciu promocyjnym można zobaczyć klasyczny Iż-72 – kopię motocykla z lat 1950., oraz nowy motocykl elektryczny Iż-49 w stylu retro. Koncern zapowiada też uruchomienie produkcji roweru elektrycznego klasy cafe racer oraz nowej modyfikacji produkowanego już seryjnie roweru elektrycznego Iż Pulsar.
Motocykle będą produkowane zarówno w wersjach cywilnych, jak i wojskowych. Chodzi m.in. o ciężki motocykl projektu Kortież. Skala produkcji będzie oczywiście zależna od zapotrzebowania.
Koncern Kałasznikow powstał w 2013 na bazie zjednoczenia badawczo-produkcyjnego Iżmasz. Iżmasz był wówczas właścicielem fabryki Iżmoto, która w latach 1929–2008 produkowała motocykle. Fabryka ta przestała działać z powodu braku popytu. Od 2018 Kałasznikow próbuje wznowić produkcję motocykli.
Coś im się chyba źle nazwy kopiuj wklej zrobiły.
_________________ XJR 1300SP 01, WSK Z 59,....IŻ 49 56'... Jawa 640 97'....
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach