IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
WSK 125 S34
Autor Wiadomość
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 19 Lut, 2007   WSK 125 S34

Witam!

Ma ktoś może pojęcie, czy w WSK125 montowano kiedykolwiek silnik S34? Czyli taki silnik Jak w WFM 125 S34, czyli silnik Od SHLM11, ale z cylindrem 125cm3.

Mam taka małą zagwozdkę, stąd pytanie.
_________________
Iż49
 
 
Chwast
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sro 21 Lut, 2007   

Według fabrycznych informacji, takie silniki nie były montowane w żadnym modelu wski. Znalazłem jednak takie zdanie, że od 54 r. kiedy zaczęły być produkowane wski, przez pierwsze 3 lata produkacja była oparta na dokumentacji z WFM. Dopiero po tych 3 latach został zbudowany silnik S01-Z. Jeśli masz model M06 z 1955 lub 1956 roku, to może jednak jest to możliwe. Jeśli Twój sprzęt jest nowszy, to chyba ktoś zamontował tam po prostu starszy silnik od WFM-ki
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 21 Lut, 2007   

Witam!

Bajer polega na tym, że silnik S34 były montowane w WFM tylko w 64 roku w serii 10tys sztuk. W mojej WSK też jest taki silnik, tabliczki oryginalnej nie mam, rocznik się zgadza, więc szukam informacji, czy WSK 125 były wypuszczane z silnikiem S34 (czy mam rzadki egzemplarz ), a nie tylko S01( wróżnych wersjach)
_________________
Iż49
 
 
Chwast
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 22 Lut, 2007   

Jeśli rocznik 64, to moim zdaniem niemożliwe. Wtedy, według danych fabryki, były montowane już silniki robione bodajże w fabryce Wielkim Dębie. Ale szukaj dalej, to by było ciekawe...
 
 
zmijka-kerim
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

Też mam w piwnicy silnik 125 z Nowej Dęby chyba z lat 60-tych,zejdę na dół to go pooglądam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna