IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zapłon w WSK 125
Autor Wiadomość


Posty: 0
Wysłany: Sob 24 Mar, 2007   Zapłon w WSK 125

Dokładnie mam problem z iskrą bo wogule jej nie ma nawet jak przestawiam platynki. Co tu może być popsute ??? Może to być wina kondesatora ????
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

W zasadzie może być wszystko co odpowiada za iskrę, począwszy od samej cewki zapłonowej, po przez kondensator, przewód, fajkę i świecę... :?

Według mnie to raczej wina będzie leżeć po stronie cewki zapłonowej, często zdarza się, że odmawiają posłuszeństwa :?

Życzę powodzenia w naprawie :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

A jak to sprawdzić czy to jest cefka czy kondesator ????
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

Zobacz czy po odkręceniu fajki bęzie iskra na samym przewodzie (przystaw do głowicy) jak nie będzie to zmień przewód wysokiego napięcia, jak to nie pomoże to od kolegi (jeśli jeździ na takim sprzęcie) weź kondensator. Ja bym zrobił tak. Tylko jest jedno ale, ja mam troszkę części zamiennych i mogę sobie pozwolić na wymianę obojętnie której, tak że nie muszę kupować nowych części, w wypadku gdy stare są dobre. No ale dasz sobie radę :) pozdro
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   

Pamiętaj o tym, że badając iskrę na świecy lub na samym przewodzie po wyjęciu z fajki, przewód jest w innej pozycji niż standardowo gdy jest założona fajka na wkręconą świecę, więc często po takim odgięciu przewodu jest iskra, a jak złożysz normalnie cały układ to iskra znika - nie zdarza się to zbyt często ale warto o tym wiedzieć.



Kurczak
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów zapłon
WFM_PL Hyde Park 6 Sro 23 Maj, 2007
Błażej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna