IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Motobazar] Warszawa 31 marca 2007
Autor Wiadomość
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 31 Mar, 2007   [Motobazar] Warszawa 31 marca 2007

Witek.



Byłem Ja sobie dzisiaj na warszawskim bajzelku.

Pogoda była bardzo elegancka - cieplutko i słonecznie.

Ludzi było mnóstwo. Mimo że bazar raczej nastawiony jest na współczesne maszyny to weteranów i części do nich było więcej niż na styczniowej Łodzi :twisted:

Tak żeby było w temacie, do iża było sporo klamotwów.

trafiały się baki, koła, ramy różna drobnica.

Były też ziomy za wschodniej granicy więc było troche nowych gratów.

A to kilka zdjątek:

Niezły pasztet ktoś zrobił z tej 49, była tez podobnie odpicowana 56



tłumiczki od hartmana. Według mnie z braku laku mogą być :) = 120zł/szt

Oglądałem też kolana i muszę powiedzieć że lipa totalna.



Takie kolanka robią typy z poznania, hartmanowe nie mają podejścia. = 120zł/szt w chromie. Jak dojdę do tego etapu na pewno się skuszę.



Tu stoisko do dkw i nsu. Było tam parę klamotów do Iża.

Ogólnie sporo drobiazgów i dużo replik części.

Puszka widoczna - 250zł, zobaczcie był też tam ten dziwny łącznik ramy z mocowaniem klaksonu.



A tu Pan prezes :)



Był też typek z niemieckimi weteranami - lux malina jednym słowem.





A tu Gaca dla ciebie :) Sam jednak bym połknął takie cudeńko. Kacapy jednak chcieli za to 2000zł :evil: "0" /> Kręcił sie jakiś typek i mówił że na NZ350/1 będzie robił - oczywiście zapytałem dlaczego chce go kundlić i dlaczego IŻ gorszy. Gość się skrzywił i przestał ze mną gadać. hehe.

Ogólnie to było spore zainteresowanie tymi zwłokami.





Tu sobie można popatrzeć na org. lampkę i odblask :)

A dla pedantów podglada na mocowanie i wysokość :P









Mogłem jeszcze trochę pofotografować i poszwędać się ale aparat padł i byłem z dziewczyną :) Dzielnie mi towarzyszyła ale nóżki ją bolały



PS. A to udało mi się zakupić za całe 35zł. Kurde żebym wiedział że tak będzie bogato to bym więcej chajsu zabrał:)

_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
krzysiek_2059


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Trębaczew
Wysłany: Sob 31 Mar, 2007   

No Marcin bardzo piękna relacja .JuZ się nie mogę doczekać łódzkiego.
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 31 Mar, 2007   

He he, już widzę mine Gacy jak zobaczy te zwłoki 350 :wink: Fajny reportaż, udane zakupy. Czego chcieć więcej?



Bajzel wrocławski już za miesiąc. Ech, ja już prawie nie mam czego na nim szukać. Czas chyba pomyśleć o czymś nowym do roboty... :D



PS1. Zakupy - ogołociłeś tę 350? Czy to zupełnie inny dawca?



PS2. Te tłumiki Hartmanna są na fotkach z ostatnich kilku bazarów. Podejrzewam, ze to wciąż ta sama para :) Ciekawe, kto się skusi... A co do kolan - kto je robi? z daleka nie wyglądają źle. Masz jakieś namiary na producenta?
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 31 Mar, 2007   

Witam!

Pogratulować przełącznika świateł - w zajebistym stanie i praktycznie za darmo. A co do wysokości lampki - to lampka od emki, zupełnie inna niż iżowa, a jako, że na błotniku iżowym, to wysokość niekoniecznie właściwa ( bo przeszczep :) ).
_________________
Iż49
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 31 Mar, 2007   

Lampka od emy, ale na dobrej wysokości :wink: Mnie spodobały się czerwone szparunki na zielonym tle. Ciekawy zestaw..
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 31 Mar, 2007   

Witam!

Może na własciwej :)

Pomarańczowe na zielonym - Marcinowa 350tka miała takie samo malowanie. Ruscy ostatnio wariują z cenami - 2tys za kupę złomu, to przegięcie...
_________________
Iż49
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

mcfrag napisał:


PS1. Zakupy - ogołociłeś tę 350? Czy to zupełnie inny dawca?




Nie, kupowałem u jakiś takich podstażałych handlaży. Ja przebierałem a Patrycja zagadywała. Przełącznik jak wygrzebałem to prawie upadłem. Modliłem się żeby nie wiedział od czego on jest. Jednak wiedział, zapytał tylko czy ja wiem, hehe oczywiście zgadłem i w nagrodę za 15zł sprzedał.



mcfrag napisał:


PS2. Te tłumiki Hartmanna są na fotkach z ostatnich kilku bazarów. Podejrzewam, ze to wciąż ta sama para :) Ciekawe, kto się skusi... A co do kolan - kto je robi? z daleka nie wyglądają źle. Masz jakieś namiary na producenta?




Mam, mam. tak jak obmacałem to nie miałem zastrzeżeń. Ciekawe jak ten chrom się zachowałby na dłuższą metę. W sumie ważniejeszy jest kształt i dopasowanie a te wyglądały - ok.



Namiary na typów od kolan:

Ryszard Petrus

ul.poznańska 123

62-052 Chomęcicie k.Poznania

tel. 501-495-199 lub 0-61 899-00-05
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Relacja zajebista, ja tam bym sie posrał w gacie widzat te zwłoki, na jednym zdjeciu uswiadomiłeś mi pewien szczegól w trójkątach ramowych (moze zle widze bo jestem dźgnięty, ale raczej jest jak mówie).



Stoisko z DKW tez tam fajnych fantów jest, głównie małe duperele do ramy, czyli mocowania podnóżków i ten górny łacznik ramy z mocowaniem klaksonu. Naprawde żal dupe ściska, choc ceny pewnie kosmiczne. Mi tam ogolnie do szczescie potrzeba sprezyny trapezu i przedniej osi koła, i trapez o biedy by był.



Kolana, te w chromie to typowe DKW, lub Iż 350, ktos zapomniel o jeszcze jednym zagieciu (na prostym odcinku) każda spostrzegawcza osoba wie o czym mowa.



Naprawde świetnie to zrobiłes, ale szko da że te zwłoki tam zostały, tak strasznie chorje na moja 350 że sam robie tył ramy, a co za tym idzie, podróż na takim czyms może byc niezbyt bezpieczna :wink:





A w ogole to wszyscy widze ze jak iż 350 to Gaca, kurcze, moze teraz jak by ktos widzial trójkat ramowy lewy w cenie do 100zł to moze by kupił, ja kase oczywiscie oddaje, brak tego głównego elementu ramowego.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

8) Witam. Gaca, ja też prosiłem "kolegów" o gumki z zabieraka tylnego bębna część łatwo dostępną na każdym bazarze ,ale nie było chętnych ??????



Nie licz na ludzi no chyba że Warszawka jest tylko nie lubiana to masz jakąś szanszę :lol: :lol:
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Fajna relacja ,ja teraz czekam na [Motobazar] w Krakowie 15 kwietnia postaram sie zrobic pare fotek i tez dam wam znac jak bylo :)
 
 
 
Marek Langowski

Posty: 0
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Niestety te detale iż 350 załaczone na zdjęciach zostały rozsprzedane przez Igora w niedzielę w godzinach 10.00- 12.30 . Wiem kto ma gażnik z kryzą i duża komorą oraz trapez bez pałaka lampy . o godzinie 12.30 na placu boju pozostał silnik zdekompletowany bez nadruku na klapie bocznej lewej iż 350 , prawej pokrywy - brak , głowicy , cylindra , tłoka brak , pozostała bryła posiadała blachy montażowe do ramy w tym samym kolorze co pozostałe elementy . Pomimo moich propozycji w sobotę szanowny Igor nie chciał sprzedać kilku elementów . a oto wykaz detali które sa zamieszczone na tym zdjęciu oraz były w furgonie : rama , trójkaty zawieszenia tył z puszką narzędziową kompletną stan doskonały , błotniki przód tył bez zastrzeżeń , trapez komplet z gałka aluminiową - lecz bez gwiazdy , puszka prądów z deklem z planetą a nie z gwiazdą , lampa przód komplet stan doskonały , rama , kierownica - osprzęt twierdził że ma tylko nada poszukać w skrzynkach , koła przód, tył z ogumieniem . gażnik K28D z kryzą na dole duża komora pływakowa . silnik był w takim stanie jak pozyżej opisałem . Była osłona łańcuch góra i dół , rury wydechowe , tłumiki - stan mi nieznany . Ów Igor stwierdził , że ma w doma jeszce cylinder z tłokiem i głowicę . Z nabywcą trapezu negocjowałem ale ne sprzedał mi go - bo zmieni tylko oslonę sprężyny i pójdzie za dkw 350 . mam do niego nr telefonu. Igor bedzie na Łodzi i w Warszwie 2-3 czerwca .
 
 
Marek Langowski

Posty: 0
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Poza elementami wymienionymi oczywiście były wszelkie teleje , uchwyty , szpilki , stopka dolna , boczna , bak bez uszkodzeń - wgnioty . Wartośc za wszystko ustalona była na poziomie 2000,00 zł . Ow Igor woził tę 350 od roku po bazarach z zamiarem sprzedaży w całości .
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Szkoda jej :(

A najgorsze że będzie jeździć jako oszukane dkw.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Marek langowski

Posty: 0
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

Proszę o kontakt posiadaczy iża 350 - motocykl z trapezem i sztywnym tyłem.

http://img521.imageshack..../skarby1pg1.jpg . W tym komplecie opisany powyżej zapomniałem dorzucić : bagażnik , fotele przód i tył - też zostały sprzedane oddzielnie .
 
 
Marek Langowski

Posty: 0
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

Odnosnie lampki tył : posiadam dokumentację iża 350 i lampka zamieszczona na zdjęciu oraz ta którą widziałem w realu jest identyczna z dokumentacją motocykla łacznie z odblaskiem .
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

Marek Langowski napisał:
Odnosnie lampki tył : posiadam dokumentację iża 350 i lampka zamieszczona na zdjęciu oraz ta którą widziałem w realu jest identyczna z dokumentacją motocykla łacznie z odblaskiem .
Nie jest. To jest lampka od M72. Lampka od 350 wygląda tak:
A poza tym - zaloguj sie. Mimo że przedstawiasz się imieniem i nazwiskiem, nie jesteś członkiem forum. Za jakiś czas userzy niezalogowani nie będą mogli pisać na forum (zalew spamu zmusza nas do takiego kroku).
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

Co do lampki, powiem że wysokosc podswietlenia tablicy wyglada na duża, ale szkiełko jest za masywne (otwór, bo samo szkło moze byc nie oryginalne), gdybym zobaczył z profilu tą lampkę to było by wszystko jasne, a jezeli srednica otworu jest taka sama jak w iżowej to jest to oczywiste ze to iżowa, brak szczególowej dokumentacji fotograficznej uniemożliwa identyfikacje. Szkło narzuca tok myślenia że jest to M-72... ale jak mówie, do konca nie byłbym tak pewny.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

Marek Langowski napisał:
Odnosnie lampki tył : posiadam dokumentację iża 350 i lampka zamieszczona na zdjęciu oraz ta którą widziałem w realu jest identyczna z dokumentacją motocykla łacznie z odblaskiem .
Jaką dokumentację? Te krążace po sieci ruskie rysunki techniczne? Jeżeli tak - na ich podstawie raczej trudno coś jednoznacznie powiedzieć, a gdybym ja miał coś stwierdzać - bardziej skłaniałbym się do tezy, że pokazano tam wzór lampy, którą załączyłem wyżej. A odblask jest jak najbardziej OK, bez dwoch zdań.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Motobazar] Katowice 9 marca 2008
jax Motobazary 7 Wto 11 Mar, 2008
Voron
Brak nowych postów [Motobazar] Warszawa
17-18 września 2011
topik_2006 Motobazary 9 Nie 25 Wrz, 2011
Maciej
Brak nowych postów [Motobazar] Warszawa
15 marca 2009
agrupa Motobazary 7 Nie 22 Mar, 2009
KOZA
Brak nowych postów [Motobazar] Warszawa
1-2 kwietnia
jacek1976 Motobazary 0 Nie 09 Kwi, 2017
jacek1976
Brak nowych postów [Motobazar] Warszawa
24 stycznia 2010
Motobazary 14 Pon 01 Lut, 2010
2n3055
Brak nowych postów [Motobazar] Warszawa
13 stycznia 2011
Maciekpiti Motobazary 0 Nie 13 Mar, 2011
Maciekpiti


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna