IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Rejestracja
Autor Wiadomość
borysgk


Motocykl: Iż-56
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Cze, 2007   

Nie ma sprawy.Chwile wolną mam więc pisze:) Przesyłasz mi zdjęcia 4 z każdej strony motorku dowód rejestracyjny (jeśli posiadasz) Swoje dane czyli imię, nazwisko, adres zameldowania z kodem pocztowym.Do tego potrzebuje 150zł i czekamy do tygodnia ja odbierm paczta i wysyłam(koszt jakieś 5zł)duża koperta.

Za moją fatyge przysłowiowe piwo jak się kiedyś spotamy:) Ot i co cała procedura:)



Pozdrawiam Marcin
 
 
 
borysgk


Motocykl: Iż-56
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Cze, 2007   

kolego spiker ja tu nikogo nie namawiam i nie bajeryje--skoro ty jeździsz za granice to oki--ja się swojim nie wybieram--nie czaruje nikogo--takie koszty poniosłem 150zł i napewno jeszcze przegląd!!!180 zeta, także kolego ja tu nikogo nie czaruje moge pomóc i tyle. Oczywiście drogą normaln wołał 700zł ale to jest kwestia podejścia i znajomości!!! I jescze jedno, kolego ja nie mowie o małych koszta ja mówie o realnych co za ile!!za granice tylko samochodem, autokarem czy samolotem :) :) napewno nie moją jeżynką:)!!! no i to by było w tym temacie więcej niezamierzam się tu z nikim wykłucać ani przekonywać!!!

Jak ktoś by chciał to na PW zapraszam.



"Wola pana i skrzypce"



Pozdrawiam Marcin
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 05 Cze, 2007   

Marcin, i po co te nerwy. Opisałem tylko swoje doświadczenia z aparatem biurokratycznym i koszty, które mi zaproponowano - w końcu to forum, czyli miejsce wymiany myśli i doświadczeń. Wierzę, że masz dojścia do tańszej metody, sam jednak przyznajesz, że dla człowieka "z ulicy" jest sporo drożej. Moją intencją nie było z pewnością podważanie Twoich słów. Chwała Tobie za chęć pomocy kolegom.



Jeśli chodzi o wyjazdy za granicę, to przyznasz, że mieszkając w Rzeszowie ciekawiej jest pojechać do Lwowa (150 km, w tym 60-70 do granicy) czy na słowacką Zemplinską Siravę (też koło 150, w tym 100 do granicy) niż o wiele dalej w Polskę. Zapewniam Cię, że nie są to zabójcze trasy, nawet dla przedwojennego weterana. A poza tym wystarczy popatrzeć na kalendarze imprez weterańskich na Słowacji i na Węgrzech - dlaczego by nie miały ich odwiedzać także motocykle z Polski? A dlaczego nie Iże? W swojej poprzedniej wypowiedzi dałem wyraz rozgoryczeniu związanemu z wprowadzeniem niekorzystnych w tym zakresie przepisów ... Zwłaszcza, że posiadanie 2-3 motocykli na chodzie, wcale nie oznacza bogactwa. Będę się więc upierał, że procedura związana z kosztami załatwienia odpowiedniego pozwolenia na wyjazd jest zbyt droga!
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
borysgk


Motocykl: Iż-56
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Cze, 2007   

Kolego Spiker ja się nie denerwuje, tylko troszke mnie to drażni. Powiem szczerze, że jak byłem pierwszy raz rozmawiać to tak samo jak widziałem ceny to zbladłem...ale jak widzisz z tego co opisuje dogadałem się. I tak poznałem miłego Pana X :) Co do wyjazdów zagranicznych zabytkiem to się nie dowiadywałem jaki to koszt ...brak takiej potrzeby...ale jak chcesz mogę zadzwonić i się zapytać...

..co...kiedy... za ile... na ile...



Pozdrawiam Marcin
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Wto 05 Cze, 2007   

:D Gilewski ja napisałem, że książkę robiłem sam :!: :!: i poniosłem podobne koszty co Ty
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
borysgk


Motocykl: Iż-56
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Cze, 2007   

FK jeśli zrobiłeś sobie sam książke to oki bo tak namprawde to jest tylko dla ciebie!!! a jeśli zrobiłeś sobie też wpis do ewidencji pojazdów zabytkowych to podetrzyj sobie du..pe i wrzuć do kibelka:) bez obrazy oczywiście!!

Już pisałem , wcześniej o wszystkim i też napisałem, że nie udziele się w tym temacie...ale co zrobić jak niekturym trzeba łopatologicznie..





Pozdrawiam Marcin
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sro 06 Cze, 2007   

:shock: a w UK to nie wymagają, bo wpis do ewidencji trzeba przedłożyc przy rejestracji ,jeżeli rejestrujesz bez tego to straszna ściema i ktoś się mocno podkłada w U.K

Napisz czy już zarejestrowałeś choc jeden pojazd na tych tablicach?
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Jesiolll


Motocykl: Iż-49
Posty: 60
Skąd: Mariantów
Wysłany: Czw 07 Cze, 2007   

Posiadam iża 49 i żadnych papierów ani dowodu rejestracyjnego ani umowy kupna sprzedaży. bo pani od której kupiłem nie była właścicielką i nie można ustalić właściciela. co w takiej sytuacji ? mam tablice rej ale w wydz komunikacji nie chcieli mi udzielić info do kogo należała. czy można w takiej sytuacji próbować rej na zabytek. a może ktoś ma pomysł jak odszukać właściciela...
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Czw 07 Cze, 2007   

To albo sąd albo szukaj właściciela tyle, że może już być na innym świecie i wówczas postępowanie spadkowe itd... chyba lepiej "zasiedzieć" to tylko 3 lata i sprawa w sądzie http://www.podkowa98.pl/strony/text02.htm Może znajomy policjant jest w stanie coś ustalić, ale nie ma to jak dobra kawa dla pani w Starostwie :wink:
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Zasiedzenie tak.

A co do szukania właściciela, ha ha archiwa do 15lat, jak ktoś wyrejestrował moto przed

1992 to słuch o nim zaginą. Tak było z moim motorkiem.

Pytania do policji: nie kradziony, ale o właścicielu info. brak.

Pytania w urzędzie: niema info. widocznie wyrejestrowany przed 92rokiem

Wnioski: mój motocykl nie istnieje, tylko zasiedzenie, i niech moc będzie z wami :)
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
borysgk


Motocykl: Iż-56
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Sie, 2007   

FK wybacz, że dopiero teraz odpowiadma na twoje pytanie ...przeglądając ten temat dopiero teraz zauważyłem:( w przyszłym tygodniu jadę na przegląd z buggy-- a później do wydziału komunikacji. Więc zdam relacje na bieżąco!!!
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Sob 21 Cze, 2008   

Zamierzam zarejestrować mojego IŻa , posiadam stary dowód rejestracyjny. Mam nadzieje, że nie będzie kłopotów w związku z tym, że został wyrejestrowany w 1997r. (ktoś wspominał że są problemy z wyrejestrowanymi między 1997, a 2005 rokiem).



Motor będzie musiał przejść przegląd zerowy. Macie z tym jakieś doświadczenia ? Na co zwrócić uwagę przygotowując go na ten przegląd ? Co jest badane na takim przeglądzie ?
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Już kiedyś o tym pisałem, miałem taką sytuację z WFM. Motocykl był wyrejestrowany w latach 80. Przyjechało dwóch rzeczoznawców, sprawdzili numery, odpaliłem motocykl, zrobili zdjęcia potrzebne do zrobienia opinii i tyle. Po tygodniu odebrałem opinię i udałem się do urzędu komunikacji zarejestrować. Oczywiście pani za biurkiem powiedziała że nie bo nie i trzeba było interweniować u kierownika.

Rzeczoznawcy niczego się nie czepiali, mój motocykl nie był całkiem oryginalny ani też całkowicie odrestaurowany, starszy z nich miał kiedyś WFM to sobie po prostu pogadaliśmy w miłej atmoserze.

Po prostu miej sprawny motocykl, powodzenia :)
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008   

Pomysł Pitka nie jest zły, ale to moim zdaniem ostateczność.

Nie jest do końca prawdą to co piszecie o zasobach archiwalnych przed i po 97 rokiem.

W elektronicznej ewidencji pojazdów rzeczywiście nie ma pojazdów sprzed lat 80 tych ale wynika to wyłącznie z początków pracy systemu i lenistwa obsługi. Na bieżąco
[z opóźnieniem 2-3 miesięcznym] są wprowadzane pojazdy nowo rejestrowane. Pozostałe pojazdy w wolnej chwili a do archiwów się nie sięga. Co nie znaczy, że nagle wyparowały. Archiwa są ale papierowe. Czyli odpowiedź panienki z okienka, że nic z tego bo ..... i tu tuzin powodów, to wyłącznie jej lenistwo wynikające z niechęci do kartkowania opasłych i zakurzonych tomów znajdujących się w podziemiach Wydziału Komunikacji.

Więc zgodnie z Polską normą jedyna metoda to papierowa metoda. Pismo do właściwego wydziału komunikacji [jest wskazany na dowodzie rejestracyjnym, lub można go ustalić po wyróżniku tablicy rejestracyjnej] o rejestrację motocykla. Pismo a nie na gębę, gdyż w drugim przypadku panienka z okienka każdego wyśle na drzewo.

Znajomy policjant niestety nie pomoże, gdyż ma dostęp wyłącznie do bazy elektronicznej a ta jest pusta.
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008   

A jak nie posiadasz dowodu, ani blach? To zostaje "zasiedzenie", lub "żółte blachy".
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja weteranów
Na białe i żółte
radarator Ogólne 316 Nie 22 Sty, 2023
Komar
Brak nowych postów [49] Rejestracja
Chcę się pochwalić
lukasz06 Ogólne 6 Sob 14 Lut, 2015
Suchy
Brak nowych postów Rejestracja motocykla
Czy będą problemy?
ciacho216 Hyde Park 8 Nie 11 Paź, 2009
Archi88
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja bez dokumentów
patrykoj Ogólne 41 Sob 08 Wrz, 2012
jarcco
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja Iża z koszem
Jak wygląda procedura?
tybusz Ogólne 12 Sob 06 Gru, 2008
diablomichal
Brak nowych postów Rejestracja samoroba
Voron Hyde Park 2 Sob 21 Kwi, 2007
panz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna