IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bio paliwo
Autor Wiadomość
krzysiek_2059


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Trębaczew
Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   Bio paliwo

Oglądając dzisiaj wiadomości usłyszałem ciekawą informacje , w pażdzierniku ma zostać uruchomiona sprzedaż bio paliw . Ciekawe jak by to się miało do naszych staruszków .Paliwo ma mieć 84 oktany a co najważniejsze ma być tańsze
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Dla takiego IŻa to chyba żaden problem, w latach produkcji to jeszcze gorsze badziwie robili. Jak kupiłem ostatnio WSK to młodzieniec jeździł na jakimś rozpuszczalniku :)
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

U mnie w mieście dużo osób na gazolinie lata. Oczywiście z powodu na cenę. Jak dobrze pamiętam coś około 1,5-2zł. Była już kiedyś straż pożarna i pogotowie gazowe pod castoramą bo myśleli ze się gaz ulatnia a to gazolinka parowała z emzetki znajomego.
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

A co to jest gazolina i skąd takie cos brac ?
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

Ku... mać, niech to paliwo e85 czyli 85% etanlu i 15 benzyny szybciej wchodzi szybciej, bo nie wiem jak ja najbliższe wakacje przeżyję
, spirytus przemysłowy najtańszy dorwałem 3,75. Myślę tez na produkcją w domu , ale syntetycznie. Tradycyjna produkcja jest nieopłacalna. A Wy macie jakieś realne patenty na tańsze paliwo, moze jakies źródła??[/code]
 
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

No pewnie, że mamy! Bierzesz jakigoś gwoździa, młotek i miskę i dawaj jak się ściemni na parking pod auta zaglądać, czy się jakoś łatwo nie da dziurki w baku zrobić:D

A tak na poważnie, to faktycznie ceny paliwa powalają i już za poprzedniej "górki" cenowej, kiedy to finalnie obniżono na jakiś czas akcyzę, było sporo przypadków kradzieży paliwa. Pal licho to paliwo, ale koszty naprawy lub wymiany baku były niekiedy bardzo wysokie.

A wracając do tematu, to silniki dwusuwowe można zaadoptować do zasilania wieloma paliwami. Widziałem wartburga zasilanego rozpuszczalnikiem. Wszytko to kwestia doboru dysz i odpowiedniego sterowania.
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

Pod koniec roku 2006 widziałem za 3,55!!!!!!!!!!!!! Kupił bym wtedy wachy do wszytskich pojemników co mam w domu, ale... zbierałem wtedy na iża.

Za to od stycznia 2007 ta małpa Gilowska podniosła akcyze :D Kurde, człowiek nie czuł co miał, w 2003 roku w lato pamietam stało ok 3,30, najtaniej wtedy widziałem za 3,15. Eh, wspomnienia...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna