IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Głowica
Autor Wiadomość
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Sob 19 Maj, 2007   Głowica

Witam panowie. Z kołem fajnie poszło ale taraz mam poważniejszy problem.......

przyniosłam jakiś czas temu ze złomu głowicę. wygląda na motocyklową ale nie mam pojęcia do jakiej marki motocykla ją przyporządkować.....o modelu nie wspomnę..........

po średnicy wychodzi na jakiś motocykl o pojemności 350, ale podstawowy problem to że jest żeliwna i górnozaworowa.......

ale może wspólnie dojdziemy co to jest...(mam nadzieję)





pozdrawiam EDIG
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 19 Maj, 2007   

Na początek proponuje poszukać zdjęć motocykli 4t, i to takich z lat 20-30, żeliwna głowica? Naprawdę musi być do stare, nie wiem czy dostaniesz tutaj odpowiedz na pytanie: Od czego jest to coś?



Musisz raczej przeszperać net w poszukiwaniu odpowiedzi albo wystawić na Allegro i sie spytać co to takiego. Od razu se dowiesz ile będzie sępów na tego fanta.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sob 19 Maj, 2007   

Poszukaj może jakiś insygniów, to bardzo ułatwi sprawe :wink:



Mi to wyglada na głowicę z jakiegoś starego Triumpha z lat 20-30-tych 8) ale głowy nie daje :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Sob 19 Maj, 2007   

witam.

dzięki za podpowiedzi mi jak narazie to wygląda na jakiś sportowy motocykl z wczesnego międzywojnia bo praktycznie od lat 30-tych już robiono głowice aluminiowe, a wtedy dopiero robiono górniaki..... a co najciekawsze jak mierzyłem gwinty grzebieniem to tam są metryczne gwinty........i to jest najdziwniejsze.........

a net już przekopywałem parę razy w poszukiwaniu odpowiedzi co to jest........

dzięki za podpowiedzi EDIG
 
 
 
Voron


Motocykl: Iż-56
Posty: 124
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Sob 19 Maj, 2007   

Widziałem kiedys podobnągłowice w starym TRIUMPHIE z lat 20stych a jak nie to może byc ardie
_________________
Iż 56 1958r, Yamaha xv 1600
 
 
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007   głowica

Problem w tym, że w okresie międzywojennym w samych Niemczech istniało około 3 tysięcy firm produkujących motocykle. Większość z nich robiła tylko ramy korzystając z gotowych silników Sachs, Mag, Villers czy JAP ale były też firmy produkujące wszystko. Nawet niemcy nie wiedzą ile tych firm było, co jakiś czas w motocyklowym świadku wybuchają sensacje po odkryciu jakiegoś rodzynka w liczbie 1 egzemplarz. Do tego dochodzą firmy z Belgii [FN] czy Francji. Osobiście tą głowicę próbowałbym porównać z Francuzkimi wynalazkami typu Terott, który lubował się w żeliwnych głowicach i cylindrach z odkrytymi klawiaturami ale to tylko luźna sugestia.
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Głowica
Od czego?
Grzegorz Hyde Park 0 Czw 18 Wrz, 2008
Grzegorz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna