IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Dlaczego nie rejestruję na zabytek
Autor Wiadomość
sopel88


Motocykl: Iż-56
Posty: 13
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Nie 16 Sty, 2011   

a ja mam takie pytanie bo mam z tamtego roku opinie od rzeczoznawcy i czy dalej po roku jest wazna ta opinia?
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011   

Dlaczego ma być nieważna?
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011   

Termin ważności minął - motór się zestarzał i stracił na wartości :P
Albo na wadze, jak rdza opadła :)
_________________
Iż49
 
 
Karol8504


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Inowłódz
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

masakra z tymi przepisami troche przeginaja powinni troche zrobic. Nie wyobrażam sobie pojsc siedziec za swoja własnocc jakas porazka....!
 
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Kolego o jakie przepisy ci chodzi bo aktualnie jestem na tym etapie.
 
 
lolus13-1


Motocykl: Iż-56
Posty: 45
Skąd: Pleszew - okolice
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   

Koledzy może mi ktoś podpowie chodzi mi mianowicie o to że pomimo tego wszystkiego co zostało tu napisane mam zamiar zarejestrować swojego iża na żółte tablice i w związku z tym moje pytanie co ma być napisane na świstku ze złomowiska ? Wystarczy tylko papier na zakup złomu użytkowego z zaznaczeniem że jest to motocykl czy lepiej wpisać jeszcze numer ramy czy silnika .
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   

We Wrocławiu nie musisz mieć żadnych, absolutnie żadnych dokumentów, konserwator powiedział "wiadomo że składał Pan motor latami, śrubka do śrubki i jak tu żądać dokumentów lub umów kupna-sprzedaży na każdą śrubkę! Idź i dokładnie wypytaj się u Twojego konserwatora, może nie trzeba kombinować.
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Szymon W


Motocykl: Iż-49
Posty: 51
Skąd: Ostróda
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   

No właśnie. te dwa ostatnie posty zaciekawiły mnie szczególnie, albowiem jestem w podobnej sytuacji. Swego Iża dostałem od kuzyna w 1992r, w stanie: dwa wory części plus rama z siodłami i tylnym kołem na tym wszystkim. Miesiąc póżniej odnalazł się od niego silnik ( wg. numerów komplet z ramą). niestety wszystko bez papierów, nie do odnalezienia bo kuzyn ten egzemplaż nabył jako dawcę części i już wtedy gdy go dostałem nie jeżdził już z dziesięć lat. Moto poskładałem ucząc się przy tym podstaw mechaniki i lakiernictwa, trochę pojeżdziłem po polnych dróżkach i przyszły studia, praca, żona, dzieci... No ale teraz chciało by się reaktywować staruszka ale już zgodnie z prawem. Zatem kochani koledzy porady,porady, porady! Czy przeprowadzać w sądzie sprawę o zasiedzenie, czy rejestracja na zabytek, co w świetle ostatniej wypowiedzi kolegi Tybusza zdaje się sprawą mniej czaso i pieniędzochłonną. Pozdrawiam!
_________________
IŻ 49(53r), Kawasaki KLE
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Moja rada, kuzyn ukradł tego iża? Chyba nie, jeżeli tak to spisz z nim umowę kupna -sprzedaży i rejestruj na żółte blachy.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Szymon W


Motocykl: Iż-49
Posty: 51
Skąd: Ostróda
Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

No i tu leży problem bo nie mam możliwości spisania z nim umowy z przyczyn od nas niezależnych- +. Choć nie przypuszczam aby wszedł on w posiadanie tej maszyny nielegalnie. Pozdrawiam.
_________________
IŻ 49(53r), Kawasaki KLE
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Możesz próbować bez umowy, ale może nie wyjść, inne wyjście kup złom z dokumentami.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Szymon W napisał/a:
przyczyn od nas niezależnych- +.

Znaczy się, że umarł? To moze dodatkowo ułatwic sprawę. Wystarczy tylko dojsc do numeru dowodu osobistego.Nie musi byc to łątwe, ale jezeli się uda to umowa jak znalazł. Wtedy juz tylko z górki.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Szymon W


Motocykl: Iż-49
Posty: 51
Skąd: Ostróda
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Właśnie problem w tym, że on chyba też nie miał od niego papierów. Miał chyba ze trzy Iże, na jednym jeżdził a reszta służyła jako dawcy. Jak go od niego dostałem to mi mówił że nie ma do niego papierów, a ja wtedy jako młody jeszcze bez prawka i przed maturą zabardzo sobie głowy tym nie zaprzątałem. No a teraz kombinuj. Czołem.
_________________
IŻ 49(53r), Kawasaki KLE
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   

KOZA napisał/a:
Moja rada, [...] spisz z nim umowę kupna-sprzedaży, i rejestruj na żółte blachy.

Umowa kupna sprzedaży nie będzie dla urzędu rejestrującego wystarczającym potwierdzeniem ciągłości własności, jeśli umowa, bądź ciąg umów nie prowadzi do właściciela, który miał ostatnio motocykl oficjalnie zarejestrowany.

Ja mam Junaka z 3-ma kolejnymi umowami (ostatnia na mnie) - wszystkie "podbite" w US, ale co z tego, skoro żaden ze sprzedających nie miał dowodu własności (dowód rejestracyjny / zaświadczenie z wyrejestrowanie, itp.). Gdyby to było tak prosto jak niektórzy piszą ...
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   

Nie zgadzam się, ja na swojego "Jeża" spisałem umowę kupna-sprzedaży i przy rejestracji napisałem, że w posiadanie pojazdu wszedłem drogą kupna.
Poprzedni właściciel twierdził, że motocykl został wyrejestrowany w latach 80tych, ale nie miał żadnego papierka. Dziś mój Iż jeździ na źółtych blachach.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   

Spiker nie załamuj bo dla mnie to porażka wtedy, podobno u mnie nie ma z tym problemu przynajmniej tyle wiem od panza. :roll:
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 720
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Krzysztof, co region to interpretacja przepisów, i z tego powodu każdy tu Ci coś innego napisze na ten temat. Idź do wydziału albo zadzwoń jakich dokumentów wymagają i kwita. Ale z tego co wiem to jeśli pod Gdański wydział podlegasz problemu nie będzie.
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Ja już wiem, tylko kolega wyżej ma problem z tym. ;)
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Obym się mylił (jest taka możliwość). W praktyce wygląda to tak:
http://www.starostwo.leza...rawe/art29.html

W razie czego (jakby nie wyszło) zamelduje mnie który w Gdańsku? ;)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 720
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

po co meldować? jakaś "rodzinka" która zarejestruje i Tobie odsprzeda ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dlaczego nie lubię dwusuwów i dlaczego może się mylę?
Adam M. Hyde Park 20 Sob 02 Sty, 2021
skrzydlaty
Brak nowych postów [56] Rejestracja jako zabytek
czy to wogole sie opłaca?
siwy2326 Ogólne 9 Wto 18 Wrz, 2012
siwy2326
Brak nowych postów [Iż] Dlaczego Iż
krzysztof772 Ogólne 7 Pią 08 Wrz, 2006


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna