IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa Iże
Autor Wiadomość
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   Dwa Iże

Informuję, że dolnośląski odłam forum zrobił sobie dziś małe przedbajzlowe spotkanie. Nastąpiła mała patnerska wymiana częsci zamiennych, Iże popyrkały sobie przyjaźnie (a muszę powiedzieć że każdy brzmi zupełnie inaczej), a mój nawet wykonał małą przejazdźkę lokalnymi drogami. Gaca właśnie wraca do domu, a ma ponad 50km...

Mało tu ostatnio 49, więc pokażę parę fotek z tego niecodziennnego spotkania. Jeden 49 na chodzie to tu rzadkość, a dwa na jednej fotce? Patrzcie i podziwiajcie :wink:









 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

Cieszy oko. :) Miałem to szczęście, stojąc na przystanku - usłyszeć, a później zobaczyć (Legnicka) "Niemca" na zdobycznym Iżu. :wink:

Komentarzy było wiele, łechtały serducho. :wink: Gaca, gdzieś się szlajał bo ul. Legnicka na pewno nie jest po drodze do Świdnicy?

PS. W jednym chyba nie do końca otwiera się centralka.
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

Czy ten "Niemiec" jechał na tym matowym iżu? :wink: Został on w ogóle rozpoznany jako Gaca? Czy dopiero po ogłoszeniu zajścia na forum żaróweczka zaświeciła, Tybuszu? :)

Prawda. że Legnicka to nie po drodze, ale strach przed prowadzeniem motocykla był tak wielki, że panicznie szukałem CPN-u, a najbliższy był na Legnickiej. Żeby zawrócić na niego musiałem stać trzy cykle świetlne, a nie chciałem wkurzać innych kierowców swoim wcinaniem się przed nich zaraz przed światłami.

Niewątpliwie tam musiałeś mnie widzieć. Mnie i mojego ostatnio dużo palącego Iża, który na upragniony CPN dojechał na oparach.

Jakie to komentarze się sypały? Odnośnie motocykla czy raczej hełmu? Bo zarówno jedne i drugie często słyszę :wink:

PS. Centrala jest do gruntownej naprawy, wszystko w swoim czasie, nie każdy przeżył tyle co ona :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
tofman


Motocykl: Planeta
Posty: 280
Skąd: Stryków
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Gaca masz jakieś problemy z elektryką (ładowaniem) bo widze miernik chyba podłączony na stałe??
_________________
http://youtu.be/H8Vq8cVsLic
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

To nie jest miernik tylko konsola komputera pokładowego, mam tam GPS. Antena jest wbudowana w lusterko, bardzo przydatny bajer, szczególnie w zatłoczonym Wrocławiu :wink:

A tak poważnie - ładowanie jest jak najbardziej w porządku, na trasie mam ponad 7 voltów, ale po tak długim odcinku, jak wjechałem do Wrocławia i musiałem stać w długich korkach to mi odcinało zapłon, powiem szczerze że nie wiem co to może być. Zdarza się to tylko jak przejadę dość spory kawałek i pozwolę mu zejść na wolne obroty, czyli takie kiedy to prąd ciągnie z akumulatora. Coś mam pewnie z reglerem.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Ha, mógłbyś jechać w hełmie niemieckim, nawet tym z pod Grunwaldu, a i tak bym Cię rozpoznał. :wink: Nie tylko, że masz wyłączność na mat, głęboki tył, błotnik i lampkę (nie mówiąc o sakwach), ale to jedyne Iże stacjonujące w okolicy :!:

I chyba rzeczywiście jechałeś na oparach - zero dymu! :shock: Muszę poszukać na czym jeździsz.
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

HA HA, Tybusz :D Ale babol, przecież ja mam teraz dwa płytkie błotniki :D Można było nie zauważyć spod tych harcerskich plecaczków.

A skoro chcesz wiedzieć na czym jeżdżę, to mówię ostro i bez bicia. Jeżdżę na kosiarce czyli: Semisyntetic do 2T. Kupiłem do SHL, bo nie mieli Miksolu, a litr kosztował 10zł, wiec tak jakbym miał 2 litry Miksolu.

PS. Prawda że fajnie wyglądam :wink: szkoda, że nie mogłeś Tybuszu usłyszeć prawdziwych wolnych obrotów mojego Iza, bo miałem braki w dostawach prądu na wolnych i musiałem go trzymać na średnich.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna