IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
"Najulubieńszy typ motóra"
Autor Wiadomość
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   "Najulubieńszy typ motóra"

Żeby coś się działo, może pochwalicie się swoimi "najulubieńszymi motórami"

( oprócz Iży oczywiście )

Ja mam dwa polskie i dwa zagraniczne: Sokół 1000, SHL M04, DKW SB350, Indian 101 Scout ( wersja 1928-32 )

A co wy na to?
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

BMW R-51 /1 i AWO Turist. W takiej własnie kolejności. Oba zamierzam mieć w tym życiu jeszcze. Marzenia muszą być realne :wink:



A o M04 nie marzę, a będe niedługo miał. Ot, dziwny jest ten świat :wink:
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

ZUNDAPP KS 600

Otwieram oczy rano i go widzę, zasypiam z jego obrazem pod powieką, narazie budżet mam studencki ale, wierzę że kiedyś go zdobędę ( :D naiwne dziecko :D )i robie wszysko żeby tak sie stało. Najwyżej nie będe jadł 10 lat ale go w koncu kupię :twisted: . Moim zdaniem jest najlepszy motocykl jaki człowiem stworzył i nie bedzie już lepszego.
 
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

witam panowie.

dla mnie ideałem jest BMW r75-w, ale to było jest i będzie marzenie chyba że gdzieś jeszcze go wykopię z jakiejś stodoły lub piwnicy, wszystko jest możliwe........

pozdrowienia EDI
 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

No ja chciałbym mieć Sokoła 600, SHL 98 Viellers ale największym marzeniem jest motocykl Opel Motoclub oraz duński Nimbus :wink: A z takich bardziej realnych marzeń to Junak M-10 :oops:
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Matek ,nie ma się co wstydzić też jestem nieuleczalnie chory na janka m10 i nie po to żeby go ujeżdżać czy naprawiać ,ale słuchać jego -tętna -na wolnych obrotach -działa na mnie jak Kaszpirowski :shock:

...no ewentualnie MW-750 :)
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Moje skromne: Iż 49 z koszem (oryginalny do remontu) i Junak (obojętnie który, oby był w 100% oryginalny i oczywiście do remontu (blacharka tylko) :) ) A kiedyś to jeszcze przesiadka i powrót (z cr 125) do hondy cr 250 (4-takta)......... i w końcu odpalić swoją WFM hehe :)
 
 
Roy


Motocykl: Iż-56
Posty: 157
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

moim marzeniem jest NSU 601 OSL w wersji z górnym wydechem najlepiej taki cały w towociku i przykopany stosem sianka w jakiejś zabitej dechami dziurze... (oczywiście żeby był w 100% oryginalny) albo Indian model Big Chief.... ehh rozmarzyłem się chyba za bardzo :D
_________________
FLSTF`98, FLSTC`98, Indian Chief, Shovelhead Chopper, Yamaha XV 1700, SAM ZAP 1200, Ural M62 1962, M72N 1957, M72M 1956
 
 
izikx


Motocykl: Planeta
Posty: 76
Skąd: Blachownia
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Tak dokładnie Indian Chif z 53! to jest TO!!!!!, chyba ze ktoś ma do sprzedania M52 :) albo Podolska :D . Hehe marzenia..............
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

Moje marzenie to tzw Cymbał czyli Zundapp Ks-800, BMW r-35 czyli osiołek, Harley Davidson XA albo WLA:) , i BSA 500 OHV
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

W mojej ocenie to KOZA ma rację, ale tylko w mojej, również podobają mi sie motocykle sokół, ale 600-tki, SHL M04 mam wiec tez mi sie podoba, Indian Scout 101 totalna klasyka, prawdziwe marzenie, jedyny, nie osiągalny priorytet, ale na bank by doszło coś o tych motocykli z niemieckiego szeregu, takie jak R-51, przeze mnie do nie dawna nieznane, ale bardzo ładne.



Naprawdę jest tyle pięknych motocykli, ale nie na nasze czasy, takie motocykle to 10-15 lat wcześniej sprzedawane w kompletach ze psie pieniądze.



Nie lubię Harleyów, bo jest za nimi jakiś chory mit, wole Indiany, ale fakt, WLA nawet w WLC jest ładny, mimo że przypomina do złudzenia Indiana z płytkimi błotnikami :wink: Chciałbym mieć, ale na razie jestem skupiony nad Iżem 350, w moim mniemaniu 349, jak dorosnę i będę zarabiał, pomyśle nad czymś bardziej skomplikowanym i myślę, że warto zająć się rzeczami realnymi niż marzyć i myśleć, bo jak wiadomo indyk też myślał...
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

Witam!

Ja jestem fanem wszelkich starych motórów, ale jak by mi ktos postawił w rzędzie wszystkie które mi się podobają, to pewnie bym wybrał NSU 601 OSL, albo Victorię Kr35, Pewnie Big Chiefa, rozważał bym oczywiście Sokoła 1000 albo 600. Ale pewnie umarł bym ze zgryzoty (osiołkowi w żłobie dano...).

A realnie skupiam się na maszynach realnie dostępnych, stąd Junak M07 no i oczywiście Iż49 ( ach ta przedwojenna klasyczna linia, i nierdolic mi tu, że powojenna, bo suwaki i teleskop niewiele tu zmieniają :) )
_________________
Iż49
 
 
Arkos
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

W tej kwestii chyle czoła przed brytolami, od tego też się wszystko zaczęło. Sąsiad miał takiego właśnie Royal Enfield Model G, ja wtedy byłem małym chłopcem miałem może 6-7 lat dokładnie nie pamiętam, ale jak któregoś dnia wrócił do domu, wyrwałem z pobliskiej piaskownicy i stanąłem przy przepięknie pracującym na wolnych obrotach Royalku. Uwierzcie mi że nie ma nic leprzego od wolno pracującej 500 na jednym cylinderku(żaden junak nie dorówna mu kulturą pracy, przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony). W tedy też dostałem pierwszą, jedyną jak się pozniej okazało szanse. Sąsiad posadził mnie na siodełku, po czym delikatnie przekręciłem manetkę gazu. No i wtedy mnie strzeliło, i ochujałem na punkcie jednośladów, a tego własnie chciał bym najbardziej.

Może żeby niebyć gołosłownym:

http://www.vintagebike.co...-Model-G-48.htm

Ten też mi się podoba ale jest nie do zdobycia, zresztą o czym ja gadam każdy z nich jest poza moim zasięgiem

http://www.vintagebike.co...d-KX1140-37.htm
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

Witek.



ja to chciałbym mieć takie coś (kolejność przypdkowa):

DKW NZ350 wersja żeliwna

BMW R12

NSU 601OSL WH

ZUNDAPP K800W

SOKÓŁ 600 RT

IŻ 350





Jezeli ktoś z kolegów ma zbędny w/w motocykl proszę o kontakt.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

tak na dzień dobry to chyba BMW R80Gs, do tego norton commando i jakiś składak w stylu bobber
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

A ja ze starych sprzętów to chciałbym mieć w zasadzie wszystko :D Ale tak naprawdę marzy mi się kompletnie nowiutki, fabryczny, nie śmigany motur. W zasadzie to najbardziej chciałbym mieć Kawasaki W-650 albo Triumph Bonneville - czyli coś co wygląda jak anglik. W ogóle generalnie najbardziej podobają mi się angliki z 60 i 70 lat (raczej nie te wcześniejsze).
 
 
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 31 Sie, 2007   motór

Triumh Truckston, taka wyścigówka z Bonewilla z lat 60 tych. Żadnych amerykanckich sieczkarni.
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
Wafelek


Posty: 165
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2007   

A dla mnie Junaczek M 07. Tylko taki do remontu. Blacharka , silnik. Nie ma to jak własnorecznie odrestaurować maszynkę. Podczas składania widać jak zaczyna żyć na nowo.
 
 
 
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

Ja ze swej strony dodam tylko ze podobaja mi sie wszystkie motorki ale te ciezkie od 150kg w gore a osobiscie to chcialbym miec takie cos
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

:D Za dużo do polerowania ----chromu :D
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów "Lech" Sladami Jazdy Testowej Pierwszego Polskiego
jocker163 Imprezy 3 Czw 09 Sie, 2007
jocker163
Brak nowych postów Motocykl zabytkowy "na półke" i do jazdy użytkowej
Wojt@s Hyde Park 10 Sro 06 Cze, 2007
diablomichal
Brak nowych postów VII Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów"
30 maja - 2 czerwca 2013
jacko Imprezy 0 Pon 06 Maj, 2013
jacko
Brak nowych postów XVI Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów" 2
09-11.06.2023 Chomiąża Szlachecka
Ozzy Imprezy 0 Czw 20 Kwi, 2023
Ozzy
Brak nowych postów Jesienny Rajd Motocyklowy "Pogoń za Hetmanem"
20.10.2012
KOZA Imprezy 2 Nie 21 Paź, 2012
KOZA
Brak nowych postów VI RAJD MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH "Śladami Piastów"
8-10 czerwca 2012
ROCKERS-BASTARD Imprezy 1 Czw 14 Cze, 2012
KOZA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna