IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
NSU licznik
Autor Wiadomość
WojtaS
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 193
Skąd: Koszalin
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   NSU licznik

Kiedyś dawno temu nabyłem drogą kupna taki licznik. Jak napis sugeruje jest pewnie od NSU, ale nie mam pojęcia od jakiego modelu, może ktoś z was wie?







 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

na tym forum jest gość zarejestrowany jako Skrzydlaty, napisz do niego on już będzie wiedział z którego modelu... :wink:
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

Myśle że tu znajdziesz dokładną odpowiedź a może i kontrahenta :wink:

http://www.nsu.motocykle.org/
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

To jest niemiecki licznik Veigel do motocykla NSU 201 OSL, 251 OSL lub 351 OT. Większe modele miały skale do 140 i do 160.

Jeśli chciałbys się go pozbyć (za rozsądne pieniądze) to chętnie zakupię. Ewentualnie pisz czego potrzebujesz to może się wymienimy.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
WojtaS
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 193
Skąd: Koszalin
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

Dzięki panowie za pomoc.Spiker znaczy to ,że taki licznik był montowany w tych trzech modelach , czy w którymś z nich?? Pozdrawiam
 
 
 
skrzydlaty


Motocykl: NSU
Posty: 214
Skąd: Lublin/Janów Lubelski
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

W trzech na raz nie :D

Ale w każdym z nich mógł występować (201 OSL, 251 OSL i 351 OT), pod warunkiem, że motocykl był wyposażony w lampę do tego przystosowaną.

Do ok. 37 roku modele te miały liczniki zewnętrzne mocowane do boku widelca trapezowego, montowane jako wyposażenie opcjonalne za dopłatą. Ok. 37 roku, najpierw w modelu 251, póżniej również 351 OT i chyba konsekwentnie w 201 (te najrzadziej były wyposażane w liczniki - miały być poprostu tanie)

Na marginesie, 201 OSL był chyba jednym z najmniejszych seryjnie produkowanych motocykli 4-suwowych. :wink:

Jesli chcesz się pozbyć tego licznika (a ma szansę wyladować w miejscu do niego przewidzianym fabrycznie http://www.nsu.motocykle....umName=album438 ) to chętnie podejmę negocjacje.

Cos tam mogę zaoferować. Ale w granicach rozsądku :wink:
 
 
 
WojtaS
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 193
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007   

dzięki za fachową odpowiedźi chłopaki, widać od razu kto jest entuzjastą danej marki. Pozdrawiam.

ps. z ciekawości ile za taki licznik można krzyczeć, pytam tylko i wyłącznie z ciekawości ponieważ zamiast sprzedawać go wolałbym dokupić "kiedyś " do tego licznika resztę motocykla :lol:
 
 
 
WojtaS
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 193
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Licznik poszedł na aukcję na Allegro.Pozdrawiam
 
 
 
krzysiek_2059


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Trębaczew
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

zamiast sprzedawać go wolałbym dokupić "kiedyś " do tego licznika resztę motocykla :lol: [/quote]

Ok fajny pomysł

"Licznik poszedł na aukcję na Allegro.Pozdrawiam"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A mógł trafić w odpowiednie ręce do konkretnego motocykla ,no ale cóż MAMONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Bez przesady. Każdy robi ze swoją własnością to na co ma ochotę. A skąd wiesz, czy przez Allegro nie trafi właśnie do kogoś potrzebującego? Łatwo powiedzieć dokupić motocykl do licznika. U mojego sąsiada na Łodzi kawałek ramy NSU z kawałkiem przedniego widelca poszedł chyba za 5 koła.
 
 
WojtaS
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 193
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Cytat:
A mógł trafić w odpowiednie ręce do konkretnego motocykla ,no ale cóż MAMONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Tak się stało ale uważam,że w ten sposób trafi również w "odpowiednie ręce do konkretnego motocykla" zamiast leżeć i rdzewieć u mnie na półce.Bo niestety patrząc na ceny części tych motocykli jak również ich samych prawdopodobnie nie byłbym w stanie sobie na taki motocykl jeszcze długo pozwolić.Choć również wolałbym skupować niż się pozbywać.A mamona- no cóż życie.Choć nie powiem ,żeby była ona dla mnie najważniejsza. Pozdrawiam :wink:
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

Witam!

Nie ma co się dziwić Wojtasowi, ani nikomu z forum, że woli pozbywać się przez Allegro - cena, jaką tam uzyska, będzie na pewno najbardziej korzystna dla sprzedającego. Nie widzę powodu z jakiego miałby rezygnowac z potencjalnych pieniędzy na remont swojego motóra.

Jedynie wypadało by wcześniej poinformowac ludzi z forum, ze coś tam wystawiasz - może licytacja była by jeszcze owocniejsza :)
_________________
Iż49
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

A ja raczej wolę wiedzieć, że częć której się pozbywam trafia w dobre rece, a nie do handlarza. Tym bardziej że nawet tu Wojtas miał co najmniej dwie propozycje od ludzi, którym ten licznik naprawdę by się przydał. I wcale nie oznacza, że cena byłaby dumpingowa.

A co do kasy na remont i Allegro - ten kij ma dwa końce. Remontuję teraz M04 i jak widzę podejście właścicieli tych motorków, to chce mi się wyć. Zero solidarności, praktycznie zero chęci pomocy, wszystko przeliczone na złotówki. Takie merkantylne podejście do sprawy moim zdaniem coś zabija. Nie chiałbm, żeby tak stało się z ludżmi z naszego forum.
 
 
WojtaS
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 193
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

BartekG napisał:
Jedynie wypadało by wcześniej poinformowac ludzi z forum, ze coś tam wystawiasz - może licytacja była by jeszcze owocniejsza :)






Ależ tak właśnie zrobiłem poinformowałem na naszym forum ,że wystawiam ten licznik na Allegro.



a co do tego co powiedział mcfrag,że wolałby żeby wiedział ,że idzie w odpowiednie ręce, to mogę byc prawie pewny ,że wylicytuje go osoba która będzie go potrzebowała a nie taka która będzie myślała dalej o handlu.I jeszcze jedno trochę mi zostało chyba z "patriotyzmu" :wink: ponieważ mam okazję wystawić go także na niemieckim EBAYu, lecz doszedłem do wniosku ,że jednak lepiej żeby takie rzeczy do zabytkowych motocykli pozostawały w naszej POLSZE. :wink: Być może kiedyś będe chciał kupić NSU i okaże się że jest oryginał 99% tylko brakuje licznika który jeździ u naszych zachodnich sądziadów.Pozdrawiam
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

WojtaS dobrze zrobiłeś. Licznik na pewno trafi do pasjonata marki, a Ty wydrzesz z tego jak najwięcej kasy. Sam bym tak samo zrobił. Niestety Allegro to raj dla sprzedających a nie kupujących. Emocje przy licytowaniu powodują takie ogłupienie u niektórych (włącznie ze mną :wink: , że daja więcej za "kota w worku" za pośrednictwem Allegro, niż dali by za tę samą część na bazarze w Łodzi, mając ją namacalnie w ręku.



Aha, ponawiam pytanie, czy i co by Cie interesowało na ewentualną zamianę.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
WojtaS
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 193
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

Dzięki Spiker za propozycję ale pójdzie on zgodnie z planem przez Allegro. I masz rację z pewnością trafi on do jakiegoś "potrzebującego" egzemplaża zamiast leżeć bezużytecznie u mnie. Pozdrawiam
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

8) Znając SPIKERA i SKRZYDLATEGO dłuższy czas, myślę żę z tym licznikiem zrobiliby najlepszy użytek ---wystarczy obejrzeć Ich motocykle 8)
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
skrzydlaty


Motocykl: NSU
Posty: 214
Skąd: Lublin/Janów Lubelski
Wysłany: Sro 03 Paź, 2007   

Spokojenie, szkoda, że licznik na Allegro uzyska niebotyczne kwoty. Absurdalne w punktu widzenia europejskiego, ale takie jest prawo właściciela.

Jeszcze może kiedyś znajdę taki licznik.

Chociaż mógłbym zmienic poprostu cyferblat we włożonym w motocykl.

Ale... cierpliwy jestem, motocykl składałem 13 lat, to jeszcze może się trafi.

Teraz zbieram następne sztuki, wiec coś sie w miedzyczasie trafi :wink:

Po mału rośnie kupka NSU quicka i NSU 201 OS, a i jakieś czesci od 201 ZD pojawiły się na horyzoncie. Tematów nie brakuje, ważne, że jeden konkretny jeździ i drugi mniej i składa sie ruchol do tłuczenia :roll:

pozdrawiam
 
 
 
borysgk


Motocykl: Iż-56
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Paź, 2007   

Spiker miło miiło, ale apetyt pozostał:)
 
 
 
WojtaS
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 193
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

Panowie spokojnie i bez przesady z tego co jak na razie widzę to na tym Allegro szumu żadnego nie zrobił ten licznik.Owszem parę telefonów było jakieś oferty są, ale żeby były to niebotyczne kwoty to bym nie powiedział (oczywiście dla mnie szkoda :wink: ). Zobaczymy jak będzie.Co do wkładania cyferblatów to owszem istnieje taka opcja, ale zawsze pozostaje poczucie niedosytu i coś tam kłuje w duszy ,że niby jest ale tak nie do końca oryginalny.A skrzydlaty tobie to naprawdę zazdroszczę takich sprzętów, no cóż może kiedyś mnie będzie też na takie maszynki stać.Chyba że wykopie sobie taką sztukę gdzieś w jakiejś stodole.. Chociaż w dzisiejszych czasach to już chyba mało prawdopodobne.. :?

A tak pozatym to kolega skrzydlaty i spiker może wrzuciliby jakieś foty z opisami na to forum.Przecież istnieje dział "inne motocykle" z miłą chęcią pooglądało by się i poczytało o tych waszych maszynkach. Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Licznik
Od czego?
WFM_PL Hyde Park 0 Nie 22 Lip, 2007
WFM_PL
Brak nowych postów [Iż] Licznik
Od jakiego Iża?
krys.ba Hyde Park 11 Nie 09 Paź, 2011
krys.ba
Brak nowych postów Licznik bez oswietlenia do WFM
Pozostałe 7 Nie 03 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Od czego ten licznik?
prośba o identyfikację
krolikroger Hyde Park 2 Sob 10 Lis, 2018
krolikroger
Brak nowych postów Od czego to jest licznik?
macpac Hyde Park 7 Nie 22 Lip, 2012
macpac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna