IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Peugeot P108 z 1928r.
Autor Wiadomość
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 28 Sty, 2024   Peugeot P108 z 1928r.

No i kolejny żabojad w moim garażu. Tym razem Peugeot z dolnozaworowym silnikiem o pojemności 250 cm3.
Długość 210cm
Waga 110kg
Prędkość maksymalna 80km/h
Moc maksymalna 5KM, użytkowa ciągła 3KM :)
Gabarytowo całkiem spora maszyna, jak na tą pojemność to powiedziałbym, że bardzo duża. Gabaryt standardowy dla klasy 350 z tamtego okresu.
Jest to pierwszy wypust tego modelu, różnił się od późniejszych głównie tym, że nie posiadał dźwigni zmiany biegów z systemem z boku zbiornika paliwa tylko długą wajchę sterowaną bezpośrednio od silnika. Zupełnie inny trapez i pewnie jeszcze kilka innych detali ale to dopiero się w to zagłębiam.
Generalnie maszyna zapala i jeździ, nawet hamuje i skręca. Mi to wystarczy.
A tak ta żaba wygląda, posiada jeszcze fabryczny lakier.



 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 28 Sty, 2024   

Widzę, że nawet zarejestrowany. A jaka jest jego historia? Bo patrząc na stan, to ,, Panie Niemiec zdobył w 40 roku i nie jeździł!"
 
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 29 Sty, 2024   

Suchy napisał/a:
A jaka jest jego historia?

Niestety, niewiele wiem na ten temat. Jedynie to, że we Francji był cały czas zarejestrowany i do Polski przyjechał rok temu.
Odnośnie stanu, nie jest to aż tak cudownie, tzn. stan jest bardzo fajny ale są elementy, które były odnawiane. Ale przy motocyklu 96 letnie na takie kompromisy trzeba iść. Najważniejsza dla mnie i tak była powłoka lakiernicza głównych elementów, bo tego nie da się odtworzyć.
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 341
Skąd: małopolska
Wysłany: Pon 29 Sty, 2024   

Przeczytawszy twoją informację o Peugeotcie przypomniało mi się, że swego czasu bardzo się ekscytowałem podobnym tematem starszego brata czyli Peugeota 112.
Wydaje się, że francuskie motocykle są jeszcze bardzo niedoceniane i można dość "niskimi' kosztami nabyć ładny egzemplarz.

Szkoda tylko, że pojemności powyżej 350ccm są bardzo rzadkie i relatywnie drogie. Zapewne jest to pozostałość po wysokich cenach i podatkach od dużych pojemności stosowanych przed II WŚ we Francji.
Swego czasu były artykuły gazecie "Motocykl Moje Hobby" które opisywały liczne francuskie marki.
Niesamowicie fajnie dopracowane były modele tuż sprzed wybuchu II Wojny Światowej.

http://izhmoto.pl/viewtopic.php?t=5082
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 29 Sty, 2024   

Komar napisał/a:
Wydaje się, że francuskie motocykle są jeszcze bardzo niedoceniane i można dość "niskimi' kosztami nabyć ładny egzemplarz.

Biorąc pod uwagę ceny naszych rodzimych WSK, Junaków itd. to można tak powiedzieć, że Francuzy są niedoceniane i do kupienia w przyzwoitych pieniądzach.
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 341
Skąd: małopolska
Wysłany: Pon 29 Sty, 2024   

Tak, to co piszemy się zgadza ale to się tyczy pojemności do 350ccm. Powyżej tej wartości motocykle są drogie i rzadkie.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Peugeot P112 De Luxe
rocznik 1934
crovaxus Pozostałe 228 Pią 10 Lip, 2015
crovaxus


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna