IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Motobazar] Wrocław 24 lutego 2008
Autor Wiadomość
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   [Motobazar] Wrocław 24 lutego 2008

Witam panowie i przypominam o motobajzlu we Wroclawiu 24 lutego, jezeli ktos sie wybiera to prosze o zdjecia i relacje. Ja nie wiem, czy bede na bajzlu. Ostatnio planowalem ze bede na bajzlu w Lodzi i nic z tego nie wyszlo, ale jak bede we Wrocławiu to na pewno beda tez zdjecia.
 
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

a kto się wybiera na bazar ? wpisywać sie proszę !!!
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

Ja mam zamiar być :wink: ale moim jednym środkiem lokomocji jest motocykl więc jeżeli pogoda nie będzie sprzyjać to mnie nie będzie niestety - mam nadzieję, że sprawdzą sie prognozy z dzisiaj które zapowiadają ładną wiosenną pogodę na za tydzień




Potrzebuje kupić kilka tajli do mojego Iża więc determinacja jest ogromna żeby się wybrać :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

za mnie i za juniora już zdecydowano :wink:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

Ja również mam zamiar przyjechać do Wrocławia :) Może raczej w celach turystycznych i żeby poczuć klimat niż w poszukiwaniu części. We Wrocławiu byłem rok temu. Czy będzie jakieś spotkanie?
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

No to może o 9.00 przy "gofrach" (Pitek na pewno znajdziesz, jest tylko jedna budka gdzie sprzedają gofry :P ) a jak nie to wejdź na jakiś temat z poprzednich bajzli we Wrocku i popatrz na nasze mordki, powinieneś nas rozpoznać!!!

Ja będę już troszkę wcześniej, gdzieś około 8.00 ale wydaje mi się, że tak zwane "SZAKALE" z dolnegośląska będą wcześniej i zdążą do tego czasu wszystko wyszabrować :P
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Co jest z wszystkimi? Nikt nic nie pisze? Dlaczego, przecież jest o czym :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Może nikt nie chce bazaru upścić, też tak mam, ta dołująca chcwila kiedy trzeba wracać i wychodzi się przez bramę zostawiając za sobą tyle fantastycznośći :( . Ale pogoda na motor dzisiaj przednia.
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Już pisze, ja dopiero wróciłem do domciu, szkoda marnować takiej pogody na siedzenie przed kompem więc wyskoczyłem pośmigać sobie jeszcze trochę po Czechach :wink:



A to relacja z dzisiejszego bajzlu:

Ogólnie części trochę było, niektóre nawet w bardzo okazyjnych cenach, cosik tam kupiłem w sumie to bardziej na zapas niż z potrzeby, oto moje dzisiejsze Iżowe zakupy:







A to pozostałe fotki:



Szkale w akcji :P





I reszta:































Ogólnie bardzo miło spędzony dzień :D
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Pare słów ode mnie. Po pierwsze, chcę powiedzieć obecnym, że moja chujowa dykcja i braki w uzębieniu to nie jest efekt braku higieny, tylko wypadku, któremu uległem w pracy. Walczę ostro ze stomatologami i myśle, że w pół roku odzyskam uśmiech hollywoodzkiej gwiazdy :D



Ok, do rzeczy. Bajzel, jak zwykle - jest jak pudełko czekoladek, nie wiesz na jaką trafisz. Wydawało mi się, że szukam części do pierdzipędów, ale jak zwykle wyszło inaczej. Kupiłem same graty do Iża, i to wcale nie te, które teoretycznie sąbrakami - wszystko na półkę.



Ale po kolei. Skład - standard dolnośląski, choć obecość Pitka i spoona30 z drugiego końca Polandii to miła niespodzianka. Zresztą widzę, że wrocławski bajzel rośnie w siłe - coraz więcej blach z Czech i Niemiec na parkingu, o naszych nie mówię, bo chyba większość handlujących ma Wro w repertuarze. Powiem tylko, że wyjazd z bazaru zajął mi dziś ok. 40 minut - po części przez remont oklolicznych dróg, ale także przez rosnącą liczbę oglądaczy i kupijących.



Fotki:





Wiem, tylko mnie interesują takie złomy. K55.





Anglik, którego marki nie znał nawet sprzedawca. Cena - 3500. Kosmos.





Całkiem sympatyczny Peżot.





Całkiem fajny trup DKW 125 RT/1





Coś, co sprzedawca nazywa SHL M04. 3200zł. Raczej nie poszła.





Iż49, którego pokazał wcześniej Pędzel. 3200zł. Sa dokumenty. Byłoby fajnie, gdyby trafił w całości do jednego właściciela, a nie skończył jak.... Ale nie uprzedzajmy faktów. :D





K-125M w oryginalnym malowaniu i dość kompletny. Podobno na chodzie. Cena 3000zł za motocykl z dokumentami nikogo nie skusiła do zakupów, ale wspomnicie moje słowa, że za niedługi czas te małe Ruski będą w cenie, tak jak już dziś jest M04.





A teraz reportaż z demolki pewnego Iża 49, który padł łupem chyba wszystkich obecnych forumowców.





9.54 Jeszcze w miare w całości, choć już bez tłumików wyszabrowanych przez Tybuszy, i lampy, ktora też znalazła kupca.





11.33 zniknął tylny błotnik, kupiony przez spoon33, oraz centrala, która trafiła do Gacy. W międzyczasie jakiś starszy gość kupił kierę z klamkami za 200zł.





12.05 Dzieła zniszczenia dokończył Pędzel (trójkąty i suwaki), oraz Edig, który szarpnął kulisę zmiany biegów i jakieś drobiazgi.



Żeby mi nie było przykro, kupiłem sobie papiery z tego Iża. :D Muszę teraz tylko pogadać z Pędzlem, żeby odstąpił mi trójkąt z nabitymi numetrami, bo zawsze to fajnie mieć choć kawałek ramy z motocykla, którym się śmiga :) Szkoda, że będe musiał go przerejestrować, bo numer blachy bardzo mi pasuje.



A tu moje zakupy: (lampka tylko jako wzór do dobrania gumki):



 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

ZAbiliście całkiem zdrowego iża
morderstwo. Szkoda, że nie mogłem tej puszki wyrwać i centralki :P dla mojego 49
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Nie zabiliśmy, tylko dostał nowe życie. A raczej kilka zyć :D



Puszka była z całkiem innego źródła, poza tym to puszka П-35K z K125 Jak ją brałem, została jeszcze jedna, za jakieś 180zł.
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

ja właśnie mam chwilkę żeby coś dodać od siebie, przyjechałem za późno i to na godzinkę zrobiłem w sumie jakieś 400 km po to żeby "rozmienić trochę drobnych" na bazarze.

wyjazd to był koszmar bo jakieś70 minut się wlokłem do A4 a potem już poszło gładko choć znaki na wrocku były "ciekawe"







kupiłem trochę części





















niestety byłem krótko a że ręce miałem cały czas zajęte to mam tylko jedną fotkę z bazaru do wklejenia bo standardowo pozostałe się pokrywają z już powyżej publikowanymi...





i to by było na tyle.
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Ostatni ma najgorzej ,bo nie wypada dublować -zaczynamy :

takich kółek naliczyliśmy ze trzy sztuki ,cena 70zł



ładny filterek 100 ([mcfrag]: nam pan Ferlewic zaproponował cenę 180zł), pod aku 50 i 70



opakowania z resztkami 70



wyżej opisany przez kolegów "dawca organów"jeszcze w miarę cały , a tłumiki pierwsza klasa :P szyszak nie był w komplecie :wink:



Pędzlowi pogoda dopisała



lornetki jak lornetki ,ale za to jaka cena 170 za sztukę




centralki po 100 zł -poszły



hurtownik łyknął 10 lampek od ruskiego ,tu pozostałości po 70 za szt ,na koniec wygrzebał jeszcze z czeluści furgonu puszkę kompletną za 150



stała ekipa Edig ,Pędzel, ja ,Gaca i Frag ,Junior za aparatem ,nie załapał się Krzysztof z Raciborza



a to nabyte drobiazgi ,obejmki od Hartmana po 20 i niewidoczne tłumiki ,opona "mitasa"i siedzisko pasażera .



Zmęczeni ,ale zadowoleni ,szkoda że nie mogłem osobiście poznać Pitka i Spoona 30 ,gdzieś się minęliśmy -może następnym razem :)
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Ktoś tam wyzywał od szakali. Dobra, niech będzie :wink:



Bazar okazał się wyśmienity, co było oczywiste bo nie miałem wielkiego kapitału. Zresztą zawsze tak jest, że jest wszystko jak się nie ma pieniędzy. Cóż. Słowem kupiłem naprawdę wszystko co chciałem, braki się skurczyły bardzo poważnie że nie są zauważalne :wink:



Niestety moje zakupy zakończyły się poważnym zadłużeniem u jednego z forumowiczów, który to pożyczył mi na fajną puszkę prądów.



Niestety nie mam jak dać zdjęć bo takowych nie posiadam, a w związku z tym, że jestem na studenckim wygnaniu we Wrocławiu to nie mam ze sobą kupionych gratów.



Polecę opisowym skrótem:

- Centralka iżowa, podobno w makabrycznym stanie za 40zł, stan jednak naprawdę fajny.

- Kranik iżowy, 10zł tak na dobry początek,

- Nakrętki wydechów, już nieco drożej bo 30zł ale niestety zostałem przyparty do mury ogólną potrzebą.

- Dźwigienka ssania, czy iżowa? Nie wiem, odkręcona z iża i wzięta jako gratis do centralki.

- No i ta ostatnia, chyba, część to puszka, która mnie (kolegę z forum) kosztowała 160zł, najtańsza na całym bajzlu, kompletna, pomijając mechaniczny regulator (podstawa jest) który i tak ma być zastąpiony elektronicznym.

- Pominę kilka inych rzeczy którę stały się w moim posiadaniu dosłownie jako gratis, głównie mowa tu o stoisku z rozkręconym iżem, częsci takie jak przyspieszacz zapłonu i kapturek bagnetu oleju.



Bajzel bardzo bardzo udany, wróciłem z tarczą :wink: Choć zajęło mi to około 90 minut.



Tera małe sprostowanie. Filtr który proponował Ferlewic kiedy nam to oferował kosztował 160zł nie jak to powiedział Frag 180. Co więcej, był on bardzo dziwny, na płaskowniku łączącym obie rury cyklonu miał bity numer 1945 :wink:



Nic, czas zarobić na długi :D
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Ehhh, żeście Panowie rozebrali całe zimowe zapasy handlarzy i teraz jak przyjadą do Warszawy to już sam ochłap zostanie :(



Strzelam FOCHA i wypisuje sie z forum!!!
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

E tam, to były resztki po zimowej Łodzi :P



Zamiast strzelać focha, pakuj dupe w środek transportu i melduj się na kwietniowym wrocławskim. Znajdą się graty i dla ciebie, a ja gwarantuję fachowe doradztwo i pomoc w szperaniu innych. Stadne łowy jak widać są skuteczne, a jakoś odbywa się to bez rywalizacji i wzajemnych pretensji.
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

No i jeżeli bierze się sporo od jednego gościa to można liczyć na jakieś upusty, bo jak widzi tylu chłopa jak marudzą to szybko mięknie :P



A to cytat gościa u którego rozkręcałem tego IŻa: "A idźcie Wy mi już stąd...!!!" :P
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

no to dobrze że nie słyszałeś jak na koniec jeszcze raz do niego poszedłem, jak by opuścić niecenzuralne słowa to nic nie powiedział......
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

hehe, resztki powiadacie??

No pewnie jakoś trzeba będzie się tam zjawić u was :)

Może w tym roku będę miał więcej czasu na latanie kozą więc azymut już mam :wink:

Najprędzej to się pewnie złapiemy na Łodzi majowej - zamierzam odwiedzić.



No ja to mam bazarek w najbliższą niedzielę, mam zamiar się grubo obłowić tak żebyście tam z zazdrości monitory potłukli
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław 22 czerwca 2008
mcfrag Motobazary 8 Nie 13 Lip, 2008
tybusz
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław 21 września 2008
Gaca Motobazary 14 Czw 25 Wrz, 2008
PęDZEL
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław 27 kwietnia 2008
tybusz Motobazary 2 Pon 28 Kwi, 2008
panz
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław 23 listopada 2008
tybusz Motobazary 10 Nie 23 Lis, 2008
Gaca
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź 4-5 lipca 2008
Michał Motobazary 13 Pią 11 Lip, 2008
Gaca
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź 12 stycznia 2008
katok Motobazary 26 Nie 13 Sty, 2008
patyk


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna