IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Mała tokarka
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   Mała tokarka

Mam ochotę kupić sobie małą tokarkę. Myślicie, że coś takiego może być?



http://www.Allegro.pl/ite...0_einhell_.html
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

Podpinam się pod pytanie. Tylko czy rozmiary obrabianych "rzeczy" nie są troszkę małe :?: Wiadomo że wszystkiego nie dorobisz na takim małym sprzęcie, ale... 1500zł prawie :wink: drogą nie chodzi :)
 
 
erlik
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

Fajny sprzęcik, też mi kiedyś wpadł w oko :)

Kilka tygodni temu widziałem dokładnie taką samą tokarkę w LEROY MERLIN jak mieli jakąś tam promocję narzędzi dla dla majsterkowiczów i kosztowała 999,99 PLN. różnica znaczna więc może warto by poszukać i trochę zaoszczędzić.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3302
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

Omijać szerokim łukiem. Marka EINHELL to taki TOPEX dla niemieckich sklepów ALDI itp.



Ta tokarka umożlwia jedynie zabawę w stylu "przetoczyć i zmierzyć co wyszło". Nie wyobrazam sobie uzyskania jakiejkolwiek dokładności.



Piszą w aukcji, że można nią toczyć stożki. Podstawowe pytanie brzmi - czy można toczyć powierzchnie walcowe? :D
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

A jest coś konkretnego do kupienia w granicach 2000 zł? Niekoniecznie w Polsce?
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3302
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

http://Allegro.pl/item392...200_f_vat_.html



jest śruba pociągowa, ma posuw wzdłużny, toczy gwinty. Sa jakieś liniały pomiarowe.



Nie że polecam, ale to dużo więcej niż w tej poprzedniej. No i sprzedaje firma zajmująca się Obróbką Skrawaniem, a nie handlarz towarem wszelakim.
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

Szukaj po agencjach mienia wojskowego, można ciekawe maszynki kupić polecam.

A ta przedstawiona przez Michała tokarka, to nadaje się do ostrzenia ołówków. :wink:
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Maciej


Motocykl: Osa
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   

Tokarki z obu linków mają śruby pociągowe, tylko ta pierwsza w osłonie. To wyroby tej samej fabryki na końcu świata. Mam od niedawna taką tokarkę sprzedawaną pod jeszcze inną nazwą. To mała maszynka do drobnych zabaw i trzeba o tym pamietać. Niepokój budzą koła zmianowe z tworzywa, ale w warunkach amatorskich posłużą długo, zresztą łatwo o części zamienne. Po zakupie tej tokareczki bez żalu sprzedałem moją starą polską tokarkę stołową z ręcznymi posuwami. Teraz jednak zamierzam kupić Nutoola, bo jest większy, choć też chiński.

To forum zawiera sporo cenej wiedzy - http://www.cnc.info.pl/to...rady-vt7503.htm
_________________
M20. MR230. M52
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna