IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Moja WFM 1955
Autor Wiadomość
vigorpol


Motocykl: Iż-49
Posty: 9
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   Moja WFM 1955

Taki oto motorek nabyłem jakiś czas temu

















Kupiłem ją bez kilku drobnych dupereli i przedniego koła. Motocykl miał awarię wału korbowego, tak przestał jeżdzić i trafił do stodoły gdzie stał i czekał na mnie. Zrobiłem remont silnika, uzupełniłem brakujące fanty, jeżdzę nim dość często, bardzo przyjemny i bezawaryjny pojazd. Moją przygodę z motocyklami zaczynałem kilkanaście lat temu własnie na WFM, teraz powrót do korzeni. W obecnej WFmce zachował sie fabryczny lakier i dużo elementów, założyłem jej nowe opony Mitas, chciałbym wystartować we wrześniowych wyścigach zabytkowych motocykli w Lublinie.

Paweł
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

WFM ok, z czasem nowy chrom, lakier i będzie kolejna perełka na polskich drogach (oczywiście teraz też jest :wink: )



Ps. zajrzyj na http://www.wujkafrankamotor.yoyo.pl forum o wfm bo chyba tej fumci tam nie widziałem :wink:
 
 
vigorpol


Motocykl: Iż-49
Posty: 9
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   





Żadnego nowego chromu ani lakierów nie będzie, prace przy motocyklu zostały zakończone. Ten motocykl miał dużo szczęścia i miał możliwość przetrwać wiele lat w stanie fabrycznym, do tego czasu nie dopadł go żaden małolat z puszką farby i nie upiękrzył odpustowo. Ten egzemplarz już taki zostanie. Główny element tłumika był powgniatany, szukałem innego w dobrym stanie ale żeby miał na sobie tyle samo rdzy co ten uszkodzony.

Prosze spojrzec na foto , czy współcześnie odpicowana WFM pasowała by do tego spracowanego życiem kombajnu ? Dla mnie nie, dużo jeżdzę po małych miejscowościach, lasach polnych drogach i właśnie jazda na WFM zachowanej w fabrycznym stanie z lekkim nalotem rdzy, daje mi maksimum zabawy i przyjemności.

Rower, którym jezdzę na codzien ma lampę karbidową, zapalam ją w dzień i wieczorem. Zobaczylibyście miny przechodniów którzy widzą to zjawisko, coś pięknego. Niewierząć, że w lampie jest prawdziwy płomień ludzie kładą na niej łapę i wtedy drą japy bo mają poparzone łapska, a ja odjerzdzam z uśmiechem.

Kilka moto które mam jest w bardzo dobrym fabrycznym stanie i takie już pozostaną, zostaną naprawione mechanicznie i to wszystko. Od jakiegoś czasu podoba mi się rdza na motocyklu oczywiście tym starym, taki podłapałem klimacik.



Paweł
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

Bardzo ładny sprzęt.

Rozumiem twoje założenie, Ta wfm to taki prawdziwek, zakonserwować i trzymać.

Ja kiedyś podchodziłem że jak weteran to oporowy remont na cukierasa.

Teraz jednak gdybym trafił na coś w oryginalnym stanie i w oryginalnym lakierze (trochę obitym i przyrdzewiałym) zostawił bym to tak jak jest , tyle że zakonserwował i naprawił to co konieczne.



PS. wklejaj zdjęcia 640X480 bo się forum rozjeżdża!
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Moja Pasja - Harley
Hardcor Hyde Park 3 Czw 26 Sty, 2012
Hubol
Brak nowych postów Moja pamięć ulotna...
Błażej Hyde Park 2 Pon 08 Sty, 2007
PęDZEL
Brak nowych postów Moja stajnia (Augiasza)
Suchy Pozostałe 21 Czw 16 Kwi, 2009
Suchy
Brak nowych postów Moja wycieczka do Chęcin
Suchy W trasie 8 Pią 25 Kwi, 2008
Suchy
Brak nowych postów Moja stronka o remoncie mojej Planetki
plkamel Hyde Park 5 Nie 07 Paź, 2007
Brak nowych postów [Planeta] Moja Planeta - chwalę się.. :))
Wafelek Ogólne 23 Sro 27 Gru, 2006
tofman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna