IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda solo na MW
Autor Wiadomość
BUBA


Motocykl: Iż-56
Posty: 65
Skąd: Hel
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   Jazda solo na MW

Witka! Dawno mnie tu nie było, cóż - życie...

Kolega pragnie zakupić MW, bajerzymy na ten temat no i wyszło: czy po odłączeniu wozu da się jechać solo? Kiedyś byłem użytkownikiem MW i testowałem to zagadnienie w praktyce -odpięty wóz, zablokowany wałek napędu na koło wozu (wkrętakiem :wink: ) no i moto reagowało tak jak przy ślizgającym się sprzęgle, coś tam chciało pojechać wpieriod ale dopiero przy wysokich obrotach. Czy jazda bez wozu jest możliwa, czy nie? Może jakaś odmiana dyfra, blokada?
_________________
czas leci a opona rośnie...
 
 
ArturM


Motocykl: Iż-49
Posty: 115
Skąd: Sanok
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

A nie lepiej zmienić dyfer??

A jeszcze lepiej zapytać na forum redmorz

http://redmotorz.pl/index...ntpage&Itemid=1

Pozdrawiam z siodła Urala
_________________
Iż 49 - zaczynam dłubać :-)
Royal Enfield Bullet 500 (współczesna skamielina)
 
 
mysia


Motocykl: Iż-49
Posty: 13
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Ale po co płacić słoną cenę za MW, a potem przerabiać go na beznapędowca? Łatwiej i taniej będzie kupić jakąś Kąśkę lub Dniepra bez napędu na kosz.
 
 
BUBA


Motocykl: Iż-56
Posty: 65
Skąd: Hel
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Ale z drugiej strony, czasem fajnie pojeździć solo... :roll: zmienić dyfer - racja, to tak jak na pytanie czy maluchem zrobię 150 na godzinę (co jest teoretycznie możliwe)? Odpowiedź - oczywiście, upakuj silnik od Subaru!

Chodzi mi o to czy istnieje taka wersja dyfra MW umożliwiająca jazdę solo, po załączeniu, zablokowaniu czy przestawieniu ewentualnej wajchy. Czy teoretyczny sołdat, który otrzyma postrzał w wózek z pocisku 35mm a tenże tak zdemoluje wóz że nie będzie się nadawał do jazdy, jest skazany na dalszą pieszą wycieczkę?
_________________
czas leci a opona rośnie...
 
 
mysia


Motocykl: Iż-49
Posty: 13
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Z tego, co mi wiadomo, to fabryka takiej możliwości nie przewidziała. Chyba, że sam wymyślisz jakiś patent na zablokowanie wychodzącego wałka napędu. Ale to chyba też mało estetyczne, jeździć z takim wystającym kikutem.
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Z tego co ja pamiętam to były blokady dyfra do mw i dnieprów ale to był polski wyrób bodajże ze Szczecina. Konkrety podam jak zapytam spacjalistów od boxerów.
 
 
 
mysia


Motocykl: Iż-49
Posty: 13
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Blokady były, i to nie wymyślone przez szczeciniaków, ale montowane fabrycznie. Nie sądzę jednak, aby użycie blokady do zablokowania solówki było dobrym rozwiązaniem (czy jest technicznie wykonalne - nie wiem, nie próbowałam). Blokada to ogólnie delikatne urządzenie, a niewłaściwe użycie powoduje zniszczenie dyfra. M.in. dlatego zrezygnowano z montowania ich w motocyklach wojskowych.

Dyfer z napędem to kosztowna sprawa. No, chyba, że kogoś stać na takie eksperymenty...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Motorower MOFA Solo
Problem
siwy2934 Hyde Park 0 Czw 23 Paź, 2014
siwy2934
Brak nowych postów Jazda zimą
Wojtek W trasie 3 Sro 16 Sie, 2006
BUBA
Brak nowych postów Jazda Jaxa
20 lat czekałem na tę chwile
jax W trasie 6 Nie 18 Lip, 2010
jax
Brak nowych postów Jazda bez prawa jazdy kat. A??
albert80 Hyde Park 9 Pon 03 Mar, 2008


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna