IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawa Historia
Autor Wiadomość
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 28 Cze, 2006   Ciekawa Historia

Bedąc ostatnie pare dni na działce pod Kaliszem zdarzyła się pewna historia. Zaplanowałem sobie z ojcem zdobyć taką nie typową górke uralem, pojechaliśmy z 10 km . Po drodze był sklep i jak to na wsi trzeba posiedziec napic sie browar z "ziomkami" . Nagle jeden facet wyskakuje z tekstem:

-Panie co to za ustrojstwo??

-aaa Ural

Dziadek mówi dalej:

- Panie my to po wojnie żesmy tu po wsi emkami jezdzili, w 6 czasami;p

I konczymy browara i taki facet do nas podchodzi czy nie chcemy kupic ruska. A moj stary od razu ze chcemy;p Zapytałem się faceta ile chce: a on na to ze 200zł.



Opowiedział nam facet historie motoru ze w latach 70 facet z Wrocławia przyjechał w okolice i motor mu się popsuł i tak został. Pożniej właściel zmarł a motor stoi do dnia dziesiejszego w miesjcu gdzie ów tajemniczy gość go zostawił.



Po opowiastce zapisałem adres chłopa na rachunku ze sklepu i powiedzielismy ze jakos tam podjedziem w najblizszym czasie. Tak żesmy jakos znowu złapali wene na górke w okolicy, i zesmy zboczyli troszke przez las i wyjechaliśmy na wprostu chałupy co to chlop ma ten motor. Motorek jak to zwykle stał na zewnątrz i rdzewiał.



Okazało sie że motorek to K-175V "Kovrovec" prototyp wyprodukowany w bodajze tysiącu sztuk. Nosiłęm się z zamysłem kupienia,ale pociąg do iża jest większy. Niestety w motorze sa ogromne braki: lampa, cewka, pokrywy lewa i prawa, skrzynia biegów w rozsypce. Aż zal mi było tego motoru.Ale również żal mi było poświecać pare lat na kompletowanie motoru co liczyłoby się z ogromnymi kosztami a motor sam w sobie to nie Norton czy Zundap. Wku***ny chodzilem na siebie z 2 dni ze nie kupilem, ale rozsadek czasami bieże góre. Udało mi się zrobić jego zdjęcie i jako jedyny w Polsce je mam, bo nie wierze ze jeszcze jakiś inny prototyp wyprodukowany w Zavod imeni V.A.Degtyaryova by się zachował. Szkoda że ludzie pozwalają takim maszyną aby niszczały.



Oto fote które udało mi się zrobić:

http://img159.imageshack....imgp15837jn.jpg



Może na zdjęciu nie widać ale gaznik jest bezpośrednio połączony z siatkowym filtrem powietrza. Rzadko sie z tym spotkacie.



Koniec tej histori pozdrawiam tych co doczytali do końca

Wojt@s
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw 29 Cze, 2006   

Wojtek ja ci powiem tak ze ja bym na bank go bral, za ta kase niech lezy a pozniej sie zobaczy moze taki sam by ci sie kiedy trafil mialbys na czesci :)
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów IV Historia na Kołach
19-21 lipca 2013
nickeledon Imprezy 5 Pon 22 Lip, 2013
nickeledon
Brak nowych postów [49] Historia w pigułce
filmik na Youtube
topik_2006 Ogólne 8 Wto 21 Gru, 2010
mcfrag
Brak nowych postów III Historia na Kołach - Starogard Gdański
20-22 lipca 2012
crovaxus Imprezy 3 Wto 24 Lip, 2012
jarcco


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna